Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam nem tud felkelni...

15 éves fiam nem tud felkelni ébresztőre. Hogy keltse fel magát nélkülünk?

Figyelt kérdés
Kizárólag saját hangunkon kiabálva, megrázogatva tudjuk csak felkelten többszöri próbálkozásra a kis lütyőkénket, pedig időben lefekszik és mélyen alszik. Néha beosztásunk miatt ezt egyedül kellene megtennie, de legtöbbször nem sikerül neki, elkésik a suliból. Agyilag minden rendben vele, az ország egyik legjobb gimijébe jár. Pro tippeket szeretnék kérni olyan szülőktől és kamaszoktól, akik már megoldottak hasonló problémát saját házuk táján. Előre is köszi! 🙏

2022. okt. 28. 08:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Én kínai boltban vettem egy olyan ébresztőt, ami szó szerint vijjogva szirénázik. Jó messze kell tenni az ágytól, hogy el kelljen érte ballagni kinyomni. És így már fel is kelt :):)
2022. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Rezgofunkcios okosora.
2022. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1: köszi, ez talán megér egy próbát

2: köszi, de tartok tőle, hogy egy kézrezgetés kevés lenne...


További tippek is érdekelnének.

2022. okt. 28. 08:59
 4/23 anonim válasza:
81%

"Agyilag minden rendben vele, az ország egyik legjobb gimijébe jár."


Talán ez a probléma.


Túlzás nélkül mondhatom, hogy a kisebb fiam nagyon okos, simán felvették őt is az ország egyik legjobb gimijébe. De nem oda jár. Az apja meg én nem nagyon értünk egyet kb. semmiben (nem is együtt neveltük őt fél éves korától), de ebben igen. Mivel vívni is akart járni mindenképpen (még általános felsőben kezdte), megmondtuk neki, hogy vagy a szuper gimi (ami amúgy engem és az apját is teljesen hidegen hagy, csak persze jól hangzik) vagy vívás, a kettő nem fog együtt menni. Most egy teljesen sima gimibe jár, ami itt van tőlünk két percre (nem elhanyagolandó, hogy nem kell utaznia), két legjobb barátjával kezdte a gimit (az egyikük kb. szintén a zseni kategória, a másik meg ugyanígy a vívás miatt ment ebbe). Lettek az osztályban még barátai, lettek a víváson még barátai, van barátnője (= a szociális élete sokat fejlődött), nagyjából mindenre van ideje.


Korán fekszik ő is és gond nélkül felkel.

2022. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Én is nehezen kelek és ha mondjuk 7:30 kor akarok felkelni, akkor az első ébresztő kb 6:40-re van állítva és onnantól 5-10 percenként egy új. A 7 óra előttiekre nem is szoktam emlékezni, hogy kinyomtam, kb 7:10 körül kezdek magamhoz térni.
2022. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Vegye fel telefonnal az ébresztő kuabálásotokat és állítsa be azt ébresztő hangnak.
2022. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Létezik "gurulós" ébresztőóra, ami mikor szólni kezd, leugrik a helyéről, és vándorútra indul a szobában. Kénytelen az ember felkelni, és utána menni, ha le akarja nyomni. :)


Nekem szintén elalvósként nagy segítség az okosóra, illetve mivel rutinosan álmomban nyomom ki az ébresztőket sokszor, ezért úgy van beállítva a telefonom, hogy a tényleges kelés előtt 20-30 perccel már öt percenként ébresztő van beállítva - így kb. addigra ébredek, amikorra kell.

Aki normálisan fel tud kelni, annak ez kínzásnak és hülyeségnek hangzik ("de hát alhatnál még majdnem egy fél órát"), de aki ilyen nehezen ébredős, annak sajna csak ez a megoldás.

2022. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4: nincs hasonló hobbija és 1 villamosmegállóra lakik a sulitól. A gimit most kezdte, 3-4-5-ösöket hoz, egyelőre nem úgy tűnik, hogy ez megviselné. Azért köszi!

5: ha nem ébred fel, szundiztatni sem tudja magát sajnos.

6: nekem is szembe jutott, de nem mindegy, hogy a hangunk élőben szól az egész lakásban, vagy ciripelve egy telefonból. Felrázni helyettünk pláne nem tudja. Sajnos, ez nem működik.

7: gurulós ébresztőórára rákeresek köszi. És ha már ennyien írjátok, hogy a rezgő okosóra ennyit segít, lehet, hogy azzal mégis teszünk egy kísérletet.

2022. okt. 28. 10:43
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem a szundi funkcióról beszélek, hanem teljesen külön ébresztőkről. Gyakorlatilag bármennyit be lehet állítani a telefonon. Lényeg hogy újra és újra inger érje, azt egy idő után nem tudja kizárni az agy. Lehet nem kel fel az elsőre, lehet a harmadikra se, de a hatodikra már feleszmél és a tizedikre már magánál lesz.
2022. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9: így már értem és ez talán működhet, köszi!
2022. okt. 28. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!