Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Érdemes elkezdenem egy 3....

Érdemes elkezdenem egy 3. nyelvet szerintetek?

Figyelt kérdés
9 éve tanulok angolt,és most kezdtem el mellette németet tanulni(kötelezően) de már egy éve meg volt beszélve hogy ha akarok akkor elkezdhetem a japán nyelvet,csak nem számítottam rá hogy majd németet is kell tanuljak(elvileg olasz lett volna,az meg könnyen megy nekem) és félek hogy keverni fogom a nyelveket,nektek mi a véleményetek?
2010. szept. 28. 20:51
 1/10 anonim válasza:

nem fogod keverni, mivel nagyon különböznek de számits arra, hogy úgyjársz mint én...


nagyon jól beszélek angolul és romániában lakom...nagyon nem tudok románul ezért minden egyes szót amit nem tudok mondom angolúl...DE tisztában vagyok vele, hogy úgy mondom tehát nem keverem. Ha érdekel nyugodtan belekezdhetsz a japánba, mert ha a német kötelező és nem igazán vonz akkor úgysem fogod megtanúlni (tapasztalat)


sok sikert!

2010. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is tanultam 3 nyelvet: angol, német, latin. Nem kevertem, csak néha volt furcsa a sok nyelvi érdekesség, főleg a latin alapoknál, mert abból sok nyelv merített szavakat.

Azt mondja a mondás, ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz. Szerintem ne legyél bátortalan, ha van kedved hozzá, akkor tanuld!

2010. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezd el. Ha kevered is, csak az olyanokat tudod, amik hasonlítanak egymásra, mint az angol, és a német, amit már úgyis tanulsz. A japán már nem oszt-nem szoroz a dolgon.
2010. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. szept. 29. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 13 éves, két nyelvet tanulok: angolt és németet. Mind a kettőt nagyon szeretem, bár a német egy kicsit közelebb áll hozzám.

Ha tehetném, én is elkezdenék tanulni egy 3. nyelvet, mondjuk olaszt, vagy spanyolt.

Elég nehéz a 7. osztály, de a nyelvek miatt "bármit". Nagyon-nagyon szeretem a nyelveket. Úgyhogy, ha rám hallgatsz, akkor elkezded a 3. nyelvet.

(De te tudod, hogy mennyit bírsz!)


Sok sikert, üdvözlettel: Eszter

2010. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehez a hetedik?:D En meg visszasirom. Garantalhatom, ennel csak nehezebb lesz;)


Egyebkent en is ezeket a nyelveket beszelem, csak en az angolt nem tanultam, hanem anyanyelvi kornyezetben nottem fel, de sosem kevertem egy nyelvet se

2010. szept. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En most a suliban, angolt es nemetet tanulok, + roman mert enis Romaniaban elek,s + a latin,...az olaszt enis elkezdtem tanulni:P de szerintem ha biztos vagy benne akkor megcsinalhatod.
2010. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olyan nyelvet, ami nem érdekel, nem fogsz tudni megtanulni. Tehát, ha a német nem érdekel, úgysem fog soha jól menni, szóval miért ne?


Pl.: Én tanultam angolt (választott, 3 év (0.-kal), olaszt (gimiben második nyelv, 2 év), németet (általánosban, 8 év) és latint (történelem szak az egyetemen, 1 év). Egyedül angolul tudok, a többiben a személyes névmásokat esetleg...

2010. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szlovákul, angolul és németül tanulok otthon kötelezően, és mellé spanyolul szakkörön, finnül pedig havonta max 1x otthon. Nem igazán keverem (max a finnt meg a spanyolt mert mindkettőt livemocha.com -on kezdtem el tanulni, ugyanazzal a tantervvel és 1xre ugranak be a dolgok :D)
2010. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a sok választ,akkor bele fogok vágni :)
2010. okt. 1. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!