Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masodik nyelvet tanito anyukak...

Masodik nyelvet tanito anyukak! Mik a tapasztalatok, nem keveri a baba a nyelveket kesobb?

Figyelt kérdés
En kulfoldon elek,a babaval csak magyarul beszelek.Mindenki mas gorogul beszel hozza,ez egyszerubb lesz neki,hiszen en egyedul vagyok itt,esetleg meg a tv segit.Meg fogj igy is tanulni a nyelvet?Ezenkivul egyes szavakat nem tudok csak gorogul mondani,felek hogy osszekeveredik a gyerek
2011. okt. 16. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Elején lehet egy kis kavar, de majd helyrekerül minden. Te csak beszélj hozzá magyarul amennyit csak tudsz.
2011. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Fontos, hogy Te mindig csak egy nyelven beszélj hozzá - ha nem így teszel, akkor inkább kárt okozol, mint hasznot.
2011. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is csak magyarul fogok beszelni a gyerekemhez amint megszuletik. A ferjem meg a rokonok majd beszelnek gorogul a gyerekhez. Igy siman megtanulja mind a ketto nyelvet. Utana meg a suliban angolt tanul :)
2011. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te csak magyarul, és akkor szépen elkülöníti majd.

Nem tudom, mekkora, de hamar érdemes közösségbe, bölcsibe is vinni (nem feltétlen egész napra), így könnyebben, hamarabb megérti, ki mikor hol hogyan beszél hozzá.

2011. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal: te csak magyarul beszélj hozzá, akkor nem fogja keverni.
2011. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én erdélyi vagyok,a férjem román, és magyarul ő románul beszél a kislányunkhoz (anyósom meg a nagyi tudnak magyarul, ők még néha beszélnek igy a kicsivel) de azt veszem észre hogy nem tesz különbséget a két nyelv között, mindent megért,kiváncsi vagyok hogy fog megszólalni, 15 hónapos. eddig magyarul: nem, hinta, baba, románul: az igent mondja, mámá
2011. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem fog osszekeveredni, csak eleinte vegyesen fog gorog ill magyar szavakat rakni egy-egy mondatban.

A lanyom 2,5 eves. En is Gorogorszagban elek, o mar ide szuletett. Ha lanyommal ketten vagyunk, csakis magyarul beszelek hozza, meselek neki stb

Viszont, ha gorogokkel vagyok es beszelek, o is foleg gorogul szolal meg.

MEg osszekeveri a ket nyelvet pl "pou einai i cica, o mpampas dolgozik stb, a ferjemhez is sokszor szol magyarul, de egyre jobban szet fogja valasztani a kettot.

Pl a minap a lanyom hiaba mondta a ferjemnek h "kerek meg kenyeret"


Jo hogy a csalad "megengedi" hogy tanithatsd magyarul.

Nekem sem szol bele senki, ha a gyereknek pl meselek es gorogul mond vmit, nem cseszem le, es ugyanezt varom el masoktol is, akiknek magyarul mond vmit a lanyom.


(A tegnapi "nezd anya, o a csunya boszorkany" -t szerencsere a neni nem ertette a szupermarketben, viszont a tavernaban a "koita mpampa, i mama paei na kanei kaka" viszont kb 10 ember :)

2011. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi csajok a hasznos valaszokat,csak magyarul beszelek tovabbra is.Az utolso valaszon jot mulattam!Jo babazast mindenkinek!
2011. okt. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!