Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kéne ilyenkor tennem?...

Mit kéne ilyenkor tennem? Engedjem neki hogy legyen barátja?

Figyelt kérdés

A lányom 13éves és szerelmes egy fiúba aki 11 éves. Mind ketten szerelmesek egymásba

De nem tudom hogy ilyenkor mit kéne tennem. Szerintem ez még nagyon korai.



2022. nov. 9. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Az ilyen diákszerelmeket ne úgy képzeld el, mint a felnőtt párkapcsolatokat. Persze, hogy engedném, a normális pszichoszociális fejlődés része.
2022. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha engeded, ha nem akkor is lesz neki, max nem fogja az orrodra kötni. Ez nem olyan dolog, mint pl, hogy engeded-e őt egy különórára járni vagy sem.


Amúgy ilyenkor jusson eszedbe, hogy te is voltál gyerek, kamasz. Neked hogy viszonyultak a szüleid az első gyerekszerelemhez, vagy az első barátodhoz? Tiltották? Ha igen, emlékszel még az érzésre, amit emiatt éreztél? Vagy ha nem tiltották, hanem támogattak, akkor emlékszel arra, hogy milyen jól esett a bizalmuk?

2022. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Miért? Ha nem engeded, nem lesz neki barátja?

Megsúgok valamit. Ez már az oviban elkezdődik.

2022. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszel semmit. Szépen békén hagyod és nem tiltogatod el mindentől, mert úgy sincs semmi értelme
2022. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

De furi, hogy csak 11 éves.


Amúgy engedd neki. A szájrapusziig, de max a csókig jutnak el, ha a 11 éves egyáltalan tart ott. Hamar kifog bukni a korkülönbség köztük, hosszútávú nem lesz.


Felügyelet azért legyen. A szülőkkel ismerjétek egymást oda-vissza, hétvégén had menjenek egymáshoz néhány órára. Nappaliban vagy nyitott szobaajtónál legyenek.


Mondanám, hogy suli után had menjenek néha fagyizni, dehát... :D Már nem lehet. Havonta egyszer egy sütit/ mekit/ mozit engedj nekik.


Bár szerintem a 11 évest még nagyon kötik a szülei, el fog halni ez a kapcsolat.

2022. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda kérdés ez, hogy engedd-e neki. Nincs olyan opció, hogy te nem engeded. Mégis mit tudnál tenni?

Hol találkoznak? Gondolom az iskolában. Akkor nem engeded iskolába járni?

A lányomnak is volt 12 évesen egy szerelme, az osztálytársa. Kézenfogva sétáltak szünetben meg vettek egymásnak csokit, kb. ennyiben merült ki. Iskolán kívül nem is találkoztak. Aranyos volt, hogy elmesélte, eszembe sem jutott azt mondani, hogy én ezt nem engedem meg. Annyit értem volna el vele, hogy elveszítem a bizalmát, és többet semmit sem mesél el nekem.

Megsúgom, hogy később, 16 éves kor körül, amikor már valóban felmerül, hogy szexelnek, akkor sem tudod eltiltani egymástól őket.

2022. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne engednéd? Az én lányom nemsoká lesz 13, a barátja is 13. Fel sem merült bennem, hogy ne engedném. Nem is tudnám tiltani, maximum annyi, hogy sulin kívül nem találkozhatnának, de annak meg mi értelme lenne?

A lányod jelenlegi "szerelme" ráadásul 11 éves, nem 17, szóval semmi probléma nem lesz belőle.

2022. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy ismered a másik két szülőt? Ők mit gondolnak?
2022. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az en lanyom 11 es fel eves. Kinezetre kinez 15-16-nak.

Van egy fiu, aki ot es a baratnojet is kerulgeti, ezzel csak problemat okozva koztuk.

En mondtam a lanyomnak, hogy hanyagolja ezt a fiut, (aki 12 eves, de 9nek nez ki) mert meg nagyon raer fiuzni. Nem konkrétan azt tiltom, hogy fiukkal beszelgessen, baratkozzon, hanem azt, hogy ha megismer egy fiut, ne mondja, hogy az neki a pasija. Nagyon korainak talalom en ezt meg, hogy napi gondot okozzon neki a parkapcsolati problemak,hogy ki kit kivel csal meg meg a hasonlok.

2022. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!