Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagáltatok volna erre?

Hogy reagáltatok volna erre?

Figyelt kérdés
A 16 éves lányomnak korlátoztam a kollégiumból a kimenőt. Heti 1 napot hagytam neki, hogy elmehessen vásárolni/barátokkal lenni. A korlátozás amiatt van, hogy sok tárgyból bukásra áll, mert mindig kimegy a barátokkkal és nem tanul. Megbeszéltem a lányommal, ha javít a jegyein (ne bukjon meg), akkor feloldom. Ő választotta a sulit. Megbeszéltem ezt a kollégium vezetőjével, a nevelővel és természetesen a lányommal. Abban a tudatban voltam, hogy ezt tartva van. Kiderült, hogy a nevelő kiengedi bármikor. Ideges lettem, mert úgy érzem, hogy felülbírálták a szülői döntésem és a lányom szemében is a szavam semmit nem ér. Ma felhívtam a vezetőt újra és elmondtam neki is, hogy nem tartotta a nevelő tiszteletben a kérésem. A lányom természetesen kiakadt rám, mert sose tartotta be, de most muszáj lesz. Szerintetek is jól tettem, hogy jeleztem a vezetőnek? Amúgy nem vagyok szigorú apa, de sokszor kaptam hazugságon és nem tanul semmit. Velem él és én felelek érte. Más téma, hogy az se tetszik, hogy este 9-ig kapnak kimenőt. Szerintem nem kell akkor már az utcán lenni egy 16 évesnek. Apaként nehéz egy lánnyal. Sokszor úgy érzem nem csinálom jól, pedig nagyon igyekszem.
2022. dec. 7. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Hát vagy beválik, vagy nem. Szerintem nem vagy rossz apa emiatt, de azért ez elég kevés önmagában. Kikkel lóg, miért nem tanul?

Egyébként távolról sosem fogod tudni igazából kontrollálni. Szóval én inkább úgy közelíteném meg a dolgot, hogy ha év végén megbukik, akkor vége a kolinak, meg a suliban, és jön haza a környékbeli kozepsuliba, és rábíznám, hogy ezen belül hogy ossza be az idejét. Szerintem így nagyobb bizalmat kap, és hosszabb ideje van mérlegelni a dolgokat.

2022. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez milyen kollégium? Jobb helyeken csak 4,5 feletti átlagnál van szabad kimenő. Különben a szabályzat pontosan leírja, hogy meddig kell beérni a kollégiumba, tanulószobára
2022. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt semmi szabályt nem tartanak sajnos. A társaság se jó, a lányom cigizik azóta. Cigit is véletlenül tudtam meg. Nem vitáztam vele emiatt, de pénzt nem adok rá (bankkártyára utalok és azzal fizet az üzletekben). Véleményem elmondtam, de nem akartam letámadni.
2022. dec. 7. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ki kell venni a kollégiumból, és közelebbi, bejárós suliba iratni.


16 éves, egy dolog, hogy őt sajnos nem érdeklik a jegyek, de ha tovább akar tanulni, nem ártana azért egy minimum 3-3,5-ös átlag.

2022. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
Félévig adnék haladékot, ha kijárkál, és nem javít a jegyein akkor átíratnám másik suliba.És ezt már most végigjárnám, kérnék az új sulitól fogadó nyilatkozatot ilyesmit,hogy lássa,hogy komolyan gondolom.
2022. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amit választott szakmát az nincs hozzánk közelebb. Mondtam neki, ha nem veszi komolyan a sulit, akkor másik sulit fogunk keresni.
2022. dec. 7. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon jól tetted.

És ahogy írod, ha nem javít, másik suli. Ha nincs az a szakma, majd tanul mást, ezt is közölném előre.

2022. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha érdekelné a szakma, akkor tanulna.


Nem érdekli, így tökmindegy, hová jár suliba.

2022. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!