Mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Szituáció: 2 éves kislányom nem igazán szeret kanállal enni, tud, de sokáig mi etetgettük a rémes étvágya miatt, elkényelmesedett. Egy ideje ennek véget vetettem és hagyom kanalazni, de sokszor inkább nem eszik. Ma ebédnél is ment az anya segíts!!!, de nem álltam kötélnek és megmondtam anyósomnak is, hogy ne etesse, egyedül kell kanalaznia. Kimentem a konyhába, és visszafordultam vmiért, mire látom, hogy a mama viszi a kanalat a gyerek után, eteti. Iszonyatos haragra gerjedtem.

Eddig a legjobb viszonyban voltunk, imádtam, le vagyok sokkolva, hogy szarik bele mit mondok és még neki állt feljebb Mindig szeretettel vártam, nagyon csalódott vagyok. Már szemet húnytam pár titokban csokival tömés miatt, de úgy tűnik tényleg leszarja a szabályokat. Mit kellett volna tennem?

Előre is köszönöm. Ha anyósok írnak, annak is örülnék.


2022. aug. 24. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Újra lefektettem volna a szabályokat.

Valamint ha sokáig etettétek,ilyen drasztikusan nem fogod tudni leszoktatni a gyereket. Valami mást kell kitalálni. Pl egy kanállal adsz te,egy kanállal eszik ő.

2022. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Én mondjuk eleve nem csinálnék abból ügyet, hogy etetnem kell a gyerekem. Sőt nem is csinálok, kisfiam is 2 éves lesz, ha nincs kedve, akkor megetetem. Ezért vagyok itthon többek között, hogy őt ellássam.

Anyóstól nem volt szép, amit tett, de azért a világ nem dőlt össze. Majd biztos jönnek itt olyan válaszok, hogy ne engedd be anyóst, meg oszd ki stb...de szerintem valójában ez egy banális dolog. Így külső szemlélőként kicsit vicces is q dolog, ebből nem szabad ekkora cirkuszt csinálni. Ha jóban vagytok, mint írod, szépen beszélgetnék vele a dologról, kérd meg ,hogy ha te valamit kérsz, akkor az legyen is úgy, és kérj bocsánatot, hogy ilyen durván reagáltál. Nem történt nagy dolog.

2022. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt tökre megértem, hogy felháborodtál, tényleg frusztráló egy ilyen szitu. Másrészt viszont a kislányod pontosan meg tudja különböztetni az embereket, és tudja, hogy attól, hogy a nagymama megenged valamit, te nem feltétlenül. Sajnos azzal meg kell békélned, hogy élete során más és más hatásoknak lesz kitéve (pl. bölcsi, ovi...). Nem tudom, mennyit van nálatok az anyósod, de hacsak nem mindennap, akkor havi/heti pár alkalom, amikor a kislányodat eteti, nem fogja alapjaiban megváltoztatni az önálló evésre szok(tat)ást.

(Viszont a csokival tömés ennél sokkal károsabb, afelett én nem hunynék szemet a helyedben, ha választani kéne...)

2022. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ennyi volt a vita alapja, állandóan tömné, cukros szarságokkal, mintha ezen múlna a gyermek jólléte vagy hogy ettől szereti-e őt jobban. És vagy 100000szer elmondtam már a szabályokat, totálba leszarja ezek szerint.

Pluszba még a vita közben képes volt azt mondani, ne kiabáljak a gyerek előtt,mert 2 évesen tönkre teszem az idegrendszerét. Tönkre...egy kiabálással. Nagyon felhúzott.

2022. aug. 24. 15:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mama eteti a mai napig, 5 éves. És nem amiatt h nem tud. Ott a mama kenyezteti, ritkán megyünk. Volt idő amikor zavart, de aztán nem csináltam belőle több ügyet. Sok szülő elfelejti h a mamanál mindent lehet. Engem nem etettek anno hanem csak a kedvencemet csinálta a mama, edesseget barmikor ehettem, stb. Így is meghalt mire 10 éves voltam, nem az a pár mamánál töltőtt alkalom nevelt félre. Amúgy késsel villával is tud enni a fiam már itthon, még lassan megy de próbálkozik. De a mamanál élvezi
2022. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
68%

Kedves kérdező!

Én a helyedben leülnék vele beszélgetni arról, hogy hagyja, hagy tanulja meg a kicsi magától. Már az is segít, ha leültök a kicsivel enni, akár ha te eszel vele kettesben, ezzel példát mutatva, hogy anya ügyesen eszik a kanállal, majd ha arra kerül a sor, hogy segítséget kér, sír, stb nyugalmat megőrizve elmondjuk neki/bíztatjuk, hogy például : “a múltkor is olyan ügyesen ettél, tudom, hogy menni fog!” Nagyon fontos megtartani a türelmünket, hiszen mi mutatunk példát neki, hogy amikor más “krízishelyzetben” van, akkor hogyan reagáljanak rá. Az anyós pedál kapcsolatban én azt tudom javasolni, hogy beszéljétek át azokat a dolgokat, hogy például nem azért nem segítesz neki kanalazni, mert nem akarod, hogy egyen, hanem azért, hogy a későbbiekben minden szó nélkül magától elkezdje enni, segítség nélkül is. Sajnos a gyerekek gyorsan megjegyzik, hogy ha egy kicsit hisztiznek, megkapják amit szeretnének, ezt a mamák is hiába tudják, valamiért nem érdekli őket.

Így válnak a gyerekek számára “kedvencekké” mert ők minden olyat megengednek vagy megtesznek amit anya nem! Szükséges volna az együtt működés, mert ő a te picid, köteles úgy nevelni, ahogy te szeretnéd. Ez most csúnya lesz, de ő neki megvolt a lehetősége arra, hogy neveljen, most te vagy kisgyermekes anya, rajtad a sor a nevelésen, segítsen, ne pedig akadályozza/ borítsa fel a nevelési szokásaid! Remélem sikerül megbeszélnetek és alkalmazkodni fog hozzád! További szép napot neked!

2022. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Ezért biztosan nem vesznék össze anyóssal. Sőt valahol neki van igaza. Te eddig szivesen etettél, most egyik pillanatról a másikra már nem akarod. Ebből egy gyerek mit ért meg szerinted? Nem kellett volna etetgetni és fokozatosan megszokta volna a kanalat. A jó hírem, hogy így is meg fogja szokni, mert nem sok olyan egészséges óvodást láttam, akit az anyja etetne. Úgyhogy teljesen feleslegesen csinálod ezt a hatalmas drámát.
2022. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát képzeld, nem egyik napról a másikra váltottunk, hanem fokozatosan. Még mielőtt idiótának néznél...

És ha én azt mondom nincs etetés, akkor nincs, még mamának se, teszek rá, hogyan akarja kényeztetni az unokáját. Az én házamban meg főleg!

2022. aug. 24. 16:00
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Úgy gondolom normális válaszokat kaptál, de mint az utolsó kommentedből látszik nem vagy túl intelligens. Fogsz még koppanni az életben, és rájössz,hogy azért mert szültél egy gyereket, nem tiéd a világmindenség. Nálunk ezt falun úgy mondják " megellessz te még kisebb tőggyel is ".

Gondolom a te házadat az ő fia tette a feneked alá.

2022. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A házamban én vagyok a többségi tulajdonos, mivel én fizettem bele a többet, na, erre mit lépsz? Sőt, nekem ezen kívül is van még házam, nem szorulok rá senkire.

Rajtad kívül mindenki normálisan válaszolt, de úgy látszik faluhelyen csak iLyen magadfajták írogatnak...

Még arra is zöldet nyomtam, akivel nem értettem egyet, kivéve rád.


Ennél kisebb már nem lehet a tőgyem, úgyhogy ki kell találnod valami frappánsabbat.

2022. aug. 24. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!