Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 12 éves tini fiú az...

Polden kérdése:

Van egy 12 éves tini fiú az egyik baráti társaságunkban, vele vannak gondok. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Elég gyakran, úgy jelenik meg köztünk, hogy merevedése van. Tudom már az is gáz, hogy észre veszem, de bitang zavaró egy idő után. Értem én, hogy ez természetes, de semmi diszkráció nincs benne. Szerintem észre sem veszi, de gyakran csavargatja, meg ilyenek...nem részletezném. Engem borzasztóan zavar. Nem tűnt úgy, hogy ez mást zavarna...teljesen bizonytalan vagyok. Szóljak neki, hogy ne csinálja, vagy a szüleinek, vagy hogy legyen? Kedves barátunk fia, így még véletlenül sem szeretnék ezért feszkót köztünk...egyébként a srác is jó fej...csak kissé hallgatag, szóval tényleg nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.

2023. jan. 9. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Ne lógj 12 éves GYEREKKEL, ő még nem tini.
2023. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem beszélsz a szüleivel?
2023. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj a szüleivel.
2023. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
19%
Miért nem segítesz neki?
2023. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Szülőkkel kell beszélni.
2023. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Diszkráció?
2023. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy mást is zavar, csak senki nem szól. Ha nem tudod ignorálni, szólj udvariasan az apjának, hogy téged zavar, hogy a gyerek állandóan csavargatja előttetek.
2023. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Tereld el a figyelmét, beszélgess vele, nézzetek vicces videókat. Nem tudom ki vagy a sztoriban.

Én a szüleivel sem beszélnék. Biztosan látták már ők is, mit gondolsz mi fog történni, ha szólsz nekik? A merevedésre a hegyi beszéd nincs hatással ebben a korban. Lehet szorongás is, hormonok. Pszichés gondjai is lehetnek, bármi. Az pedig sajnos sok esetben a családból indul. Még több traumát is okozhatsz, ha esetleg a szülők leteremtik emiatt. Ha bizalmi a viszony a kissrácca, empátiával fordulsz felé, beszélgetsz vele, nem róla, akkor még ki is derülhet az oka.

2023. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
Én kerülném a szüleit és így őt is. Hihetetlen hogy nem képesek egy ekkora gyereknek elmagyarázni, hogy mi az illendő. És letojom, hogy "természetes" vagy sem, egyszerűen nem illik társaságban így megjelenni. Ő már túl van az ösztönlény korszakon.
2023. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

El tudom képzelni, hogy a szülei nem veszik észre amúgy. Mert nekik még mindig ugyanaz a kisfiú és eszükbe sem jut, meg nem nézegetik. Mint mikor egy férfi nem veszi észre egy nő új frizuráját, na ez is pont ilyen lehet. A vak is látja, de van aki mégsem.

Én szólnék. Mert ez suliban is előfordulhat akkor, meg nyilvános helyeken is. Ha összejártok, kell hogy legyetek ennyire jóban, hogy finoman lehessen erről pár szót szólni, hogy látom érik a fiatok, nem ártana vele beszélgetni, hogy mások előtt azért ne mutatkozzon így, mert kellemetlen lehet másoknak, meg gáz is. 13 éves lányom van, ő sose látta így az osztálytársait, szóval biztos oda lehet azért erre figyelni.

Első gondolatom az volt, hogy speci a gyerek.

2023. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!