Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányt hogyan lehet...

12 éves lányt hogyan lehet abba az irányba terelni, amit a szülő tart helyesnek?

Figyelt kérdés

Ahelyett, amit a kortársaitól lát?


Mindenképp egy agresszor mindent tiltó szülővé kell válnom, vagy valahogyan fel lehet benne ébreszteni a természetes igényt arra, hogy pl. vigye valamire.


2022. dec. 5. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mutass jó példát.
2022. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem kell agresszívvé válnod, de igen, valamilyen szinten szigorúnak kell lenned. Ne dőlj be ennek a "hazugságra tanít, aki tiltással nevel" hülyeségnek, mert már a mi kamaszkorunkban - 15 éve - is az ilyen tiltás helyett mindent megengedő, haver szülők gyermekei voltak, akik nyíltan rendszeresen cigiztek, ittak, kimaradtak 9-10-ig már általános iskolásként és dugtak menőzésből.


Persze, mi, szigorúbban fogott gyerekek is elszívtunk 1-1 cigit titokban, ha kaptunk, hogy menőbbnek tűnjünk, de mivel nem volt lehetőségünk többre, ezek megmaradtak ilyen alkalmi dolognak, nem bagóztuk végig pl. a tinikorunkat.

2022. dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Pontosan mire gondolsz? Valamilyen szinten természetes, hogy leválik a szülőről, és a kortársak véleményére ad, csak az nem mindegy, hogy a kortársak drogozásba meg alkalmi szexbe viszik bele, vagy csak mondjuk olyan sorozatokat néznek a Netflixen, ami a szülőnek speciel nem tetszik.
2022. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy 12 évesben nincs ilyen igény, hogy "vigye valamire", alig kezdődött még el nála a kamaszkor. A helyét keresi, leválassal kísérletezik. A durva dolgokat kell kezelni, pl lógás, cigi, pia, szex, bukás. A többi normális, es nagyon jól írja az első, mutass jó példát es legyél vele kedves és megértő. Meg hát türelmes.
2022. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az igényt arra, hogy vigye valamire úgy 18-19 évesen jön a képbe, nem 12 évesen.
2022. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
A szülő úgy tud hatni a gyerekére, hogy megfelelő közegbe rakja. Ezért tanulnak a normális szülők a gyerekkel, hogy 8 vagy 6 osztályos gimibe mentsék ki a gyereket, ahol nem dívik zülleni. Ezért szokták a vallásos sulikat is előnyben részesíteni. Aki korpa közé keveredik..
2022. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ahelyett, amit a kortársaitól lát?"


Miért, mit lát a kortársaitól? Kifejtené valaki?

2022. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

12-13 évesen rhadtul nem a jövőm érdekelt, meg, hogy vigyem valamire, hanem próbáltam elfogadni a végre látható mellemet, a magasságomat (hirtelen nőttem vagy 15 cm-t) az új testalkatomat, a menstruációt, meg az azzal járó mindent.

Ez a sok, hirtelen változás valahogy sokkal jobban érdekelt, mint hogy orvos leszek-e vagy irodalmár.


16 évesen kezdtem sejteni, hogy mit szeretnék csinálni a jövőben - és végül totál máshol kötöttem ki 30 évesen.

2022. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ugyanazt, mint mi láttuk 20 évvel ezelőtt :D A pia, cigi, szex akkor is megvolt, a lógás, a tetkó, festett haj, smink. Etc.


Az osztályban a lányok azon menőztek, ki feküdt le több pasival, hogyan tud beszólni a tanárnak, a csendesebb osztálytársnak, stb.


Apáméknál is ez volt 50 évvel ezelőtt, nincs új a nap alatt :D

2022. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a lázadás is tiltva volt. Nem lehetett internetem otthon csak 15 évesen, mindennap lekiabálták a fejem és elhordtak mindennek, sehova nem mehettem el. Mindent tiltottak. Így kénytelen voltam azon az úton maradni amit az anyám rámerőltetett. Örültem ha évi 2x mehettem moziba. Sajnos nekem ez jutott. Vaskézzel fogtak. Még barátaim sem voltak az iskolában. :( Engem így neveltek fel és azért nem lettem olyan mint a többi.


23/L

2022. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!