Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntetnétek a gyereket?...

Megbüntetnétek a gyereket? Milyen büntetést kapna?

Figyelt kérdés

Elutaztunk 3 napra a férjemmel és a barátainkkal. A 14 éves lányom otthon maradhatott a 22 éves unoka testvérével. (Már többször is volt vele, mindig mennek együtt programokra, imádják egymást)

A lányom mondta hogy 2 éjszaka 3 barátnője még bálunk aludna

Mondtam neki hogy persze, de nem mehetnek sehova és idegeneket ne engedjenek be.

Az utazásunk 2. napján visszanéztük a kamera felvételeket ami előző este történt (csak kinti kamerák vannak, azt néztük nem e mentek el stb..)

És láttuk hogy 5 idegen fiút beengedtek a garázson keresztül, mert azt hiszik ott nem látta a kamera.

Én nem láttam még sose a fiúkat

15 évesek mind az 5-en, de a lányom azt állítja ismeri őket

Este 9 kor engedték be őket és 11 ig maradtak kb

Annak ellenére hogy mondtuk hogy idegeneket nem engedhetnek be és a 22 éves unoka testvére vigyázott rájuk

Hogy reagálnátok erre?



2023. febr. 4. 21:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
aha tehát a lányod meghívta magához pár osztálytársát egy-két órára... hát nem tudom, én biztos elvenném a telefonját, bezárnám a szobájába három napra víz nélkül és kiírnám a végrendeletemből.
2023. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 NTBS ***** válasza:
32%
A 22 évest venném elő. Őt kérdezném ki.
2023. febr. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#3 nem az osztálytársai voltak

Hanem 3 fiú tavaly egyel fölötte járt a másik 2 pedig tök máshová jár

Csak én még egyik fiú nevét se hallottam felmerülni

És mégis azért bejöttek a házunkba

2023. febr. 5. 11:43
 14/23 A kérdező kommentje:

És amikor a lányomat megkérdeztem hogy volt e még valaki nálunk azt mondta hogy senki nem volt a lányokon kívül.

De visszanéztük a felvételt és akkor már bevallotta hogy 5 fiú volt

2023. febr. 5. 11:46
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetném meg. Anyuék elmentek 1 éjszakára a barátaikhoz. 15-17 évesek voltunk öcsémmel olyan házibulit csapatunk,hogy csak na. Voltunk vagy 20-an. Mire haza jöttek elpakoltunk mindent feltakarítottunk, mindenki elment. Mit szóltak hozzá? Na gyerekek jó volt a buli? Jó volt. Akkor jó.

Ennyi volt az egész. Mivel nem történt semmi baj így nyilván nem is kötöttek bele semmibe. Normális emberek lettünk. Ha a lányom ilyet csinálna max annyit mondtam volna,hogy szólj előtte,hogy tudjak róla, de amúgy felőlem rendben lenne az egész.

2023. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
A szülők nem kaptak hívást se a rendőségről, se a kórházból.. a gyerekek otthon voltak, mivel azt nem írták, hogy valami egyéb probléma történt volna felteszem a ház is egyben, és a gyerekek is. Az unokatesó igazából vigyázott rájuk, hát beengedtek pár embert 1-2órára na és aztán. Legalább otthon voltak. A mai szülőknek meg miért kell kamerafelvételeket nézegetniük amikor semmi nem utalt gondra? Jó hát "meghackelték" a szülői utasítást, mert nekik nem voltak idegenek a fiúk. Üljenek le beszéljék meg, egy kreatív büntetés lehet időszerű (nekem tuti valami olyan lenne, hogy anyámmal járjak bevásárloni egy hónapig... mindenkivel leáll beszélgetni... igazi tortúra ;) ) de azért a szülőkre is ráfér egy kis önreflektálás... ezek a mai szülők kamerafelvételeket nézegetnek a szabadidejükben, meg a gyerekek után kémkednek a közösségi oldalakon, meg a helyzetüket nezégetik, óranként irogatnak, hivogatjak a gyerekeket... és mást se csinálnak csak elidegenítik a saját gyerekeiket, illetve a saját szórakozásukat rontják el, hogy kamerafelvételeket böngésznek....
2023. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azon csodálkozom milyen jó gyerekek, hogy csak két órát maradtak. Mi nem vagyunk ilyen tartózkodó emberek, hogy azon kiakadjunk bejött valaki a hazunkba, ha nem vittek el semmit nem kell vele foglalkozni. Mi olyan hazibulikat csináltunk tesommal, hogy hatvanan is voltak nálunk egyszerre és nem ismertünk mindenkit.
2023. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

Kamerafelvetelek felett kuksolni? Nincs jobb dolgotok? Menjetek inkabb futni vagy valami hasznosat csinalni

Talan nem artana valami hobbi :D

Jo, hat szolhattak volna a gyerekek, de bakker

2023. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy miért nem merte akkor meghívni őket, amikor otthon voltatok :(

Ha már kétóráért ilyen balhét vágtok ki, amikor a lányod - és gyanítom, hogy az unokatesó is - ismerte a srácokat.


Nyilván nem gang-bang partit rendeztek, hanem jól érezték magukat, mert amikor ti is otthon vagytok, gyanítom nem lehet szórakozni meg semmi.


Ezt egy rideg katonás szigorral nevelt már felnőtt nőként írom, nem támadásként.

Én is csak akkor hívhattam meg bárkit magamhoz, legyen az barát vagy barátnő, amikor a szülők végre elhúztak otthonról. Amikor otthon voltak, senkit...


A kamera helyett meg talán magadba nézz, hogy hol cs.szted el, amiért a gyereked ennyire nem mert őszintén viselkedni veled.

2023. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Tettek valami kárt? Szenvedtetek bármiféle negatív dolgot emiatt? Nem. Akkor nincs miért megbüntetni.
2023. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!