Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tippek hogyan tudnám meggyőzni...

Tippek hogyan tudnám meggyőzni a hajvágásról?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz 12 éves, fiú.

Oldalt felnyírt kb vállig érő ( már picit alá) haja van. Általában összefogva hordja.

Nem lenne vele bajom, erőszakkal nem akarom rávenni, csak meggyőzni. Egyszerűen most nem áll jól neki, megnyúlt az arca és a hosszú hajjal most elég lányos. Ráadásul mivel gondok vannak a finommotorikával nem tudja rendesen összefogni magának, ezért reggel én csinálom meg neki, de a suliba szétcsúszik az egész és utána nagyon bénán fogja össze.



2023. febr. 18. 19:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
1%

Háát pedig akármennyire is kiábrándító leszek most, te vagy a szülő, ő meg a gyerek. Ez pedig nem terrorizálás, hanem kijelentés.


Úgy imádom ezt a mindent szabad féle gyereknevelést. Ebből lesznek a facebook idióták részbe bekerülő 12-13 évesek.

2023. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
hát ha beszólogatnak neki akkor így járt, az élet ilyen. az ő korában engem az öltözködésemért szivattak halálra meg bántottak az iskolában, de nekem fontosabb volt és mai napig fontosabb is az önkifejezés mint az hogy egy másik ember aki állandóan bánt engem és rühell mit gondol. hadd legyen már olyan haja amit ő szeretne, nekem teljesen átlagos hajviseletem van mai napig, nem festme extrém színűre mégis ezzel a kérdéskörrel traumatizáltak főleg a szüleim egy életen át
2023. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
4%
Attól még, hogy felnőttként kezelitek a 12 éves gyereket, akinek van beleszólása a dolgokba, attól még nem lesz az. Ezt kéne az összes libsinek felfognia.
2023. febr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

13, neked meg azt kéne megértened, hogy van különbség aközött, hogy a gyereket teljes jogú felnőttként kezeljük meg aközött, hogy semmiben nem dönthet. Pont ez a nevelés lényege: a korához mérten dönthet egyre több dologban a gyerek. Értem, hogy te láttál egy vicces, félig megjátszott videósorozatot a Youtube-on, de talán erre ne projektálj rá bizonyos nevelési módszereket, mert enyhén nevetségessé teszed magad.

A szüleim 12 éves koromban már bőven engedték nekem, hogy olyan hajam legyen, amilyet szeretnék, mégse éreztem késztetést arra, hogy ostobaságokat kommenteljek a neten (ellentétben egyesekkel). A szüleim amúgy még csak nem is csúnyagonosz liPsik, hanem full konzervatív emberek, csak szimplán értenek valamicskét a gyerekneveléshez és nem voltak toxikusak.


Kérdező, egyébként nem értem, mi a problémád. A gyerek látja a hosszú haj hátrányait, látja az előnyeit, ebből a mérlegelésből most az előnyök kerültek ki győztesen. Majd ha a hátrányok fognak, hát levágatja, ennyi.

Amúgy aki egy 11 éves kisgyereket felnőttnek néz és meg akar vele inni valamit, annak a látásával valami rohadtul nincs rendben, ezzel nyugtasd meg a fiadat :D

2023. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hátulról szólt utánunk. A fiam 176cm magas.
2023. febr. 22. 13:05
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk szállj le a hajáról? NEM a tiéd, semmi közöd nincsen hozzá. Ha neki így jó, hordja.


Unokabátyámnak 20? éves koráig hosszú haja volt, és? Egyik barátnőmnek meg fiúsan rövid (a hátközépig érő után), mert neki meg az tetszett.

2023. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%
Egyik válaszoló egy jó nagy taplógomba. Ha ilyen anyám lenne mint ő, 18 évesen eltakarodnék otthonról, és max évente járnék haza.
2023. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

17. Taplógomba?


Azért, mert nem a 12 éves hülyegyerek irányít? xD

2023. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%
Neked tuti nincs gyereked. Legalabbis remélem hogy nincs
2023. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%
Csinálj jó sok fotót róla valahogy, valamilyen ürüggyel, lehetőleg akkor, amikor a legrosszabb a haja, majd mutasd meg neki a képeket. Ne hozd fel, hogy rossz a haja, mert lehet elkezdett lázadni és azért sem vágatná le. Ezután mutass jó hajfazonú fiúkról (pl focis csapatkép) képeket is. Lehet kiábrándul a saját hajából magától. Én a tükörben sokszor hittem, hogy jól áll nekem valami, aztán jöttek a családi fotók, a nyaralási képek... és egyre több ruha került a szekrény mélyére és az akkor kedvelt hajam is egy pillanatképről nézve szörnyű volt.
2023. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!