Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vettétek rá a gyerekete...

Hogyan vettétek rá a gyereketeket a tanulásra? Kevés olyan gyerek van, aki magától akar is tanulni?

Figyelt kérdés

Sok szülőtől hallottam, hogy ez a legnehezebb és legstresszesebb időszak, amikor a gyermek kezdi az iskolát, mert nehéz rávenni a tanulásra.

Nálatok hogy volt ez?


2023. márc. 21. 08:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

#8 Matek, mint felesleges dolog...

Na, ezért van ezer és tízezer hozzád hasonló ember, aki beszopja a devizahitelt, az unit-linked biztosításokat, áruhiteleket, 0%-os kölcsönöket meg az összes hasonló pénzügyi terméket, amit arra alapoznak, hogy hülye vagy és nem tudsz alapvető dolgokat kiszámolni.

2023. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Miért? Az egyenleteket hol használjuk?

Szerinted miért utálja ennyi ember a matekot?

2023. márc. 23. 17:47
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja, és az algebrai kifejezéseket
2023. márc. 23. 17:48
 14/19 Laylah ***** válasza:
80%

Azért, mert nincs meg a készségük hozzá. De semmiképp sem azért, mert felesleges tárgy. Másképp a boltban sem értenéd, hogy mit csinálsz, olcsóbb-e valami vagy drágább, nem tudnád összeadni a számlák összegeit, hogy mennyi rezsit kell fizetned, ilyenek.

Én már nem tudom pontosan, mire, de 3 ismeretlenes egyenletrendszert már használtam a való életben, és nem, még csak nem is hasonló a munkaköröm, ahol ez kellhetne.

2023. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

#12 Az egyenleteket hol használjuk?


Példa a való életből:


Örököltél tegnap 20 millió forintot. Melyik pénzügyi termékbe fektetve éri meg jobban? Prémium Magyar Állampapír vagy pedig Prémium Euró Magyar Állampapír?


Ezt fel lehet írni egy többismeretlenes egyenletben ahol az egyik ismeretlen az infláció mértéke, a másik ismeretlen pedig az euró árfolyama.


Tessék, ez egy k*rva komoly döntés, amin millió forintok múlnak.

2023. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy van olyan helyzet, amiben használni kell, de egyre többen nem értik a matekot.
2023. ápr. 2. 18:20
 17/19 Laylah ***** válasza:
84%
El kell szomorítsalak, az nem a matek hibája. Vagy a tanár nem tudja érthetően átadni, vagy a diáknak nincsenek meg a képességei hozzá. Persze, nyilván a matek a rossz meg a tanár, tudjuk... de legtöbbször a diákon múlik, akár tetszik, akár nem.
2023. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne szabad a matekból mumust csinálni. Maga a szabadság és ötletelés tárháza, ha jól tanítják.Nagyon jó tanítónénim volt, igen spéci matekóráink. Sose lett gondom a matekkal, kb a rejtvényfejtés meg a szórakozás közti dolognak éltem meg.

Más irányba tanultam tovább, viszon azt, hogy rázós helyzetekben, szinte minden zavarót kizárva és mégis minden részletre figyelve tudjak koncentrálni, azt szerintem a mateknak köszönhetem.

2023. ápr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elment hamarabb. Az elsős gyerek még kíváncsi. Együtt kell örülni a sok jó dolognak, amit tanul. Remélem lecke otthonra már nem marad.
2023. ápr. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!