Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Idegrendszeri éretlenségnek...

Idegrendszeri éretlenségnek lehet következménye a tanulási nehézség?

Figyelt kérdés

A lányom hatodikos. Az alsós matek elég jól ment neki. Negyedik vége felé és ötödikben már különtanárhoz járt, mert nem ment neki. Most is jár különórára, de így se megy. A tanár mondja, hogy ott az órán érti, megoldja a feladatokat. De amint kijön, mintha mindent elfelejtene. Épphogy kettesre áll matekból.

Minden másból nagyon jó, könnyen tanul.

Kiskorában idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg nála, mivel nem mászott. Epilepsziás is.

Ez lehet az oka, hogy a matek ennyire nem megy neki? Vagy nincs összefüggés?


2023. ápr. 12. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem így működik.

Eleve az idegrendszeri éretlenség egy pillanatnyi állapot. Amikor megállapítják, akkor azt jelenti, hogy a korosztályához képest az adott pillanatban le van maradva.

2023. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, de az epilepszia bizony járhat együtt ilyesmivel.
2023. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem, simán csak hüle a matekhoz. Én is az voltam világ életemben. M8nden mást könnyen, gyorsan tanultam. Humán szakon szereztem egyetemi diplomát, de azért egy közgáz is meglett valahogy.
2023. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A matematika sokmindenkinek nem megy jól.

Tanulási nehézség inkább a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, figyelemzavar, stb.

Az összes tantárgyból gyenge lenne, ha ez állna a háttérben. Itt csak arról van szó, hogy a reál tárgyak kevésbé mennek neki. Sokan vannak így.

2023. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

A budos eletben nem ment jol a matek, de valahogy atszenvedtem magam a sulikon es meg le is erettsegiztem belole.


Elek es virulok azota is, nem szarmazott belole hatranyom. Annyi nyilvan, hogy nem real teruleten tanultam tovabb es dolgozom…:)

A ferjemnek meg egyebkent matematikus vegzettsege van, de programozokent dolgozik.


Erdekes az elet, az tuti.😂

A gyerekeink meg picik, de ha esetleg ebben ram utnek, legalabb apuka tud segiteni nekik, haha.

2023. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én diszkalluliásként pont így voltam. Ott, addig értettem, aztán meg egész egyszerűen nem elvesztem benne. Rettentően frusztrált a dolog, mert tényleg igyekeztem, és nem értettem, hogy miért nem tudom, hogyha előtte meg tudtam. Szerintem beszélj a tanárral, kérjetek felmérést a szakszolgálatnál.
2023. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bennem sosem merült fel eddig, úgy voltam vele, hogy nem erőssége és kész. De tesóm mondta a napokban, hogy esetleg az epilepszia is állhat a háttérben. Ő gyerekekkel foglalkozik, elég sok mindent látott és hallott már. Mondta, hogy esetleg a neurológusunknál kérdezzek rá.
2023. ápr. 13. 06:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott is rá tudsz kérdezni, illetve itt valaki írta hogy kérjetek felmérést, talán a Szakszolgálat csinálja ezeket.

Én is ilyen voltam egyébként, matek zsinórban éppen 2es volt 5.osztálytól érettségiig. Minden más tantárgyból végig 5ös voltam, az érettségim 100%os lett minden más tantárgyból, matekból éppen 26%ot írtam 😀


Én is többször kértem a szüleimet hogy vigyenek el valahova mert baromira zavar hogy külön tanárral se megy a tantárgy és nagyon sajnálom hogy végül nem vitték el, szerintem simán felmentettek volna engem is matekból.


Na mindegy is, abban nem vagyok biztos hogy a diszkalkulia az epilepszia velejárója lenne, de érdemes utána menni még mielőtt elvész a gyerek kedve a tanulástól

2023. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképpen utánajárok.
2023. ápr. 13. 08:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Nekem a 8 éves lányom sni-s ( beszédértési zavar és iskolai képességek kevert zavarára van kódja előtte kevert specifikusságra volt kódja. Tehát jelenleg az összes diszre van lehetőség. Még mindig fejletlen idegrendszerű, szenzoros és adhd gyanús - hosszú hónapok óta vagyunk várólistán.



A 90' években még nem volt "divat" illetve nagyon nem is foglalkoztak ilyesmivel úgy mint most. Nem címkézték a gyerekeket. De biztos vagyok benne, hogy ha most lennék ilyen idős én is kapnék kódot. Matek fizika kémia mint egy hatalmas fekete lyuk. Általánosban még csak csak átmentem nagy nehezen. De szakközépben megbuktam ezekből korrepetálás mellett is, még se jutott senkinek eszébe, hogy talán nem lusta vagyok hamem olyan mintha kínaiul lenne, nehezítette a dolgot, hogy a matek tanár úgy utált mint a szart.. Folyamatosan megalázott, a végén már olyan idegi állapotba kerültem, hogy fizikai tüneteket produkáltam már. Végül ott hagytam az iskolát 3 év győtrelmes folyamatos tanár álltali bullyng miatt.


Barátnőm kislánya is pl csak 3.osztálytól kapott diszkalkuliára kódot. Ez akár szakközépig is rejtve maradhat.

2023. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!