Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Idegrendszeri éretlenségnek...

Idegrendszeri éretlenségnek lehet következménye a tanulási nehézség?

Figyelt kérdés

A lányom hatodikos. Az alsós matek elég jól ment neki. Negyedik vége felé és ötödikben már különtanárhoz járt, mert nem ment neki. Most is jár különórára, de így se megy. A tanár mondja, hogy ott az órán érti, megoldja a feladatokat. De amint kijön, mintha mindent elfelejtene. Épphogy kettesre áll matekból.

Minden másból nagyon jó, könnyen tanul.

Kiskorában idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg nála, mivel nem mászott. Epilepsziás is.

Ez lehet az oka, hogy a matek ennyire nem megy neki? Vagy nincs összefüggés?


2023. ápr. 12. 20:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Most beszéltem barátnőmmel, ő a szakszolgálatnál van, csak ő logopédus, de azt mondta, megkérdezi a kolléganőt, hogy szerinte lehetséges-e, hogy probléma van?
2023. ápr. 13. 09:09
 12/12 anonim ***** válasza:
76%

Értem én, hogy sok gyereknek nem megy a matek, de azért hatodikban még nem várnak el valami hú, de sok dolgot, hogy ne lehetne megtanulni egy minimális szinten. Én is azt gondolom, hogy valami képességzavar állhat a háttérben, diszkalkulia, figyelemzavar. A lányom figyelemzavaros, és leginkább a matekban jön ez elő neki.

A Szakszolgálatot felejtsd el, keress inkább magánúton egy gyógypedagógust aki felméri. A Szakszolgálatnál leírják, kiküldik a sulinak, segíteni nem fognak neki, de egy életre megbélyegzik, esetleg a továbbtanulást is ellehetetleníti. Ha ezt le merem írni, mindenki kiakad, de sajnos ez ma Magyarországon a helyzet. Értem én, hogy nem ez a cél, de a végeredmény ez lesz.

Ha a gyógypedagógus azt hozza ki, hogy gond van, akkor el kell hordani magánúton fejlesztésre. Lehet, hogy nem egy matektanár kell neki, hanem valaki olyan, aki a tanulási problémákhoz ért.

2023. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!