Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A technikumi tandíjat mire...

A technikumi tandíjat mire költi a gyerek nálatok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől technikumba megy a gyerek, és mivel ez nekem teljesen ismeretlen terep, gondoltam megkérdezem, mások hogyan csinálják?

Elvenni és beletenni a családi büdzsébe nem fogom a pénzét, de havi 8000 forintot elkölteni fagyira is sokallok. Zsebpénze eddig nem volt, amire kért, kapott. Nem költött el havi szinten 8000 forintot, az egészen biztos.

Én arra gondoltam, hogy megállapodnék vele, hogy vegye magának a bérletet, még úgy is marad belőle bőven. Később meg akár gyűjthetne a jogosítványára is, persze kipótolnánk, ha kevés.

Szerintetek ez így jó? Vagy ki hogy gazdálkodik máshogy ezzel a pénzzel?



2023. máj. 14. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Úgy tanulja meg beosztani a pénzt, ha van nála. Ha eddig nem volt zsebpénz, csak célirányosan kapott, azzal pont nem tanult meg semmit beosztani.

Azt a semmi kis pénzt, amit ösztöndíjnak kap, hadd kezelje már maga. Az nem az ő hibája, hogy 3 gyereket vállaltatok...

2023. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11%
Cigire költi.én arra nem adok neki
2023. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk a gyerek a jogsijára gyűjt :), azt mondta hogy a fontossági sorrend miatt döntött így
2023. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Hat, nalunk mar regen is 15-20 volt az osztondij, a jo tanuloknak meg 50....

Az, hogy eddig nem koltott el havonta 8000 et, nem jelent semmit. Kozepiskolaban a haverokkal tobbet fog eljarni, 8000 ft eleg ket burger kingezesre....

Fiu vagy lany?

A lanyok nalunk mekiztek belole, ruhakat vettek, beultek cukraszdaba.

Fiuk cigit vettek, randira vittek lanyokat a penzbol.

De mint irtam, meg a szar tanulo is kapott 15 ot.... akkor meg sokkal tobbet ert az a penz mint ma.

2023. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Tudod mennyi most egy gombóc fagyi? Nálunk átlag 600. Ez 12 gombóc ára. Sajnos.

Szóval nála hagynám.

Kétszer otthon felejti a tízóraiját, egy meki, egy süti, és sajnos el is fogyott.

Mondjuk arról, hogy szerintem ne cigire, piára költse azért valamilyen szinten beszélnék vele.

2023. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%

Öcsém most kilencedikes. Az ösztöndíj az övé, arra költi, amire akarja. Nem egy költekező típus, de pl annak tökre örült, amikor saját zsebből meg tudott venni egy frissen kijött videojátékot. Plusz haverjaival mostanában egyre többet jár el, kfc, mozi, erre mind tök jó az a plusz 8000. Én, ha nem gimis lennék, simán elkölteném azt a havi ösztöndíjat, randira, nasira, könyvre, bármi kis pluszra.

Az, hogy 3 gyerek van, szerintem nem ok arra, hogy mondjuk a bérletét ebből vegye, gondolom ő se szívesen tenné. Mi 4-en vagyunk tesók, és hadd ne mondjam, van mire költeni, de ilyesmi fel sem merült a szüleimben.

2023. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eddig is kapott fix zsebpénzt, most már pluszban hozzájön az ösztöndíj is. Suli után mennek ide-oda barátokkal, vagy megtetszik neki egy ruha, vagy egy körömlakk mondjuk,hétvégi bulik. Ilyesmikre költ.

A bérletet veszem neki,meg kaját is csomagolok, de pl egy melegszendvics a suli büfében 5-600ft, amit azért nagy ritkán megvesz magának.

2023. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

15-ös írta, ami eszembe jutott: ebből a 8000 forintból egy hónap alatt kb heti egyszer eszik egy kétgombócos fagyit a mai árak mellett.

Hova ossza ezt be vagy mire gyűjtsön ekkora összegből? Egyszer lemegyek a boltba, az 10 000 forint, egy napi bevásárlás.

2023. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél már ennyire sóher a saját gyerekeddel, hogy azt a havi (még csak nem is heti) 8000 Ft-ot is beosztod neki.


Egy ilyen idős gyereknek már kellene saját zsebpénz, a többiek meg ki is röhögik, lesajnálják, ha legalább 1-2 szer nem tud elmenni velük moziba vagy egy kólát meginni. Na, erre pont elég az a 8000 Ft - ami egyébként is semmi a mai árak mellett.

2023. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Végzős a lányom, igaz nem szakközépben, de tanulmányi ösztöndíjat elnyert a suliban, az 30.000 Ft/hó, megtarthatta, arra költhette, amire akarta, nem szóltam bele. Arról beszéltünk csak, hogy félretehetne belőle valamennyit, de nem tettem kötelezővé. Emellé már nem kapott zsebpénzt tőlem.

8 ezer forintból viszont nem sok minden jön ki, hagynám hadd szórakozza el. Középiskolában már bandáznak, elmennek ide-oda suli után, hamar vége lesz annak az ösztöndíjnak. Biztos nem fizettetném abból a kis pénzből a bérletet. Költse, amire jólesik.

2023. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!