Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A technikumi tandíjat mire...

A technikumi tandíjat mire költi a gyerek nálatok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől technikumba megy a gyerek, és mivel ez nekem teljesen ismeretlen terep, gondoltam megkérdezem, mások hogyan csinálják?

Elvenni és beletenni a családi büdzsébe nem fogom a pénzét, de havi 8000 forintot elkölteni fagyira is sokallok. Zsebpénze eddig nem volt, amire kért, kapott. Nem költött el havi szinten 8000 forintot, az egészen biztos.

Én arra gondoltam, hogy megállapodnék vele, hogy vegye magának a bérletet, még úgy is marad belőle bőven. Később meg akár gyűjthetne a jogosítványára is, persze kipótolnánk, ha kevés.

Szerintetek ez így jó? Vagy ki hogy gazdálkodik máshogy ezzel a pénzzel?



2023. máj. 14. 12:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
81%
A gyerekeim általános iskolában kaptak ösztöndíjat (5-8 ezer Ft évfolyamtól függ), én nyitottam nekik saját junior számlát, arra ment a pénz, meg ide fizettük be, amikor nagyobb összegű kp összegyűlt, amit alkalmakra kaptak. A lányomnak 14 évesen lett bankkártyája, ösztöndíjat már nem kap, zsebpénzt igen. Ruháit, bérletét, tisztálkodószereit... én fizetem, ha esetleg extra kiadása van, (drága cipő, nyaralás barátokkal, mekizés, bulizás) azt ő finanszírozza a saját pénzéből, mióta kártyája van. A saját pénzükkel azt csinálnak, amit akarnak.
2023. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
8 ezer forinton mit akarsz kontrollálni? Az különben is az ő pénze. Elmegy egyszer mekibe, egyszer moziba meg vesz 2 üveg üdítőt egy hétvégére és már el is költötte. Teljesen irreális hogy ezt jogsira rakja félre. Ha 4 évig gyűjtögeti, úgy hogy hozzá sem nyúl, egy forintot nem költ, akkor végül TALÁN kijön belőle egy jogsira való. Bár 1-2-3 év múlva ki tudja már hol lesz annak is az ára.
2023. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!