Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A technikumi tandíjat mire...

A technikumi tandíjat mire költi a gyerek nálatok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől technikumba megy a gyerek, és mivel ez nekem teljesen ismeretlen terep, gondoltam megkérdezem, mások hogyan csinálják?

Elvenni és beletenni a családi büdzsébe nem fogom a pénzét, de havi 8000 forintot elkölteni fagyira is sokallok. Zsebpénze eddig nem volt, amire kért, kapott. Nem költött el havi szinten 8000 forintot, az egészen biztos.

Én arra gondoltam, hogy megállapodnék vele, hogy vegye magának a bérletet, még úgy is marad belőle bőven. Később meg akár gyűjthetne a jogosítványára is, persze kipótolnánk, ha kevés.

Szerintetek ez így jó? Vagy ki hogy gazdálkodik máshogy ezzel a pénzzel?



2023. máj. 14. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Milyen tandíj az amit a gyerek magára költ?
2023. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Ne idegesíts már, egy jogsi 5-600 ezer forint, azt 8 ezresével sem szedi össze soha :D
2023. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Ösztöndíjat akart írni a Kérdező.

Bár mi még nem tartunk ott, én biztos nem abból vetetném a bérletét, hanem arra kérném, hogy az extra kiadásait ebből fedezze magának. Tehát kap enni otthon, készítek is neki szendvicset, ha kéri, de ha mekizni akar a haverokkal,az menjen az ösztöndíjból.

Később, ha jó tanuló, akar havi 60 ezret is kaphat, abból már reális valami komolyabbra félretenni. De amíg középiskolás, addig biztos, hogy az alapvető szükségleteit mi álljuk.

2023. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
Cigire
2023. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagytok nagyon rossz anyagi helyzetben, akkor ezt a "keresményét" hagyd meg neki, ne ebből kelljen bérletet vennie. Ahogy 3-as is írja, ez legyen a zsebpénze, épp ideje elkezdenie megtanulni gazdálkodni, ha eddig nem adtatok neki fix zsebpénzt (pedig az ezért is hasznos). Meg fogja tanulni, hogy ha mindet fagyira költi akkor sokkal lassabban tudja összegyűjteni egy vágyott ruhadarabra vagy akármire a szükséges összeget. Jogsit ebből összegyűjtögetni nem reális.
2023. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp itt az ideje, hogy elkezdje megtanulni beosztani a pénzt. Mai világban ez nagyon fontos, keveseknek megy jól. Ez a kevés pénz elég arra, hogy rájöjjön mire elég (kb semmire), de legalább ismerkedik a pénzzel. Rájön, ha mindjárt első nap elkölti az összeset 1 hónapot várhat a következőre. Vagy megtanul félre tenni, ha nagyobb dolgot szeretne.
2023. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mekizés, bulizás, szórakozás, élvezeti cikkek stb.

Azért a kaját, a közlekedést meg az ilyen alap dolgokat elég nehéz havi 8000 Ft-ból fizetni, de a plusz dolgokat akkor fizesse az ösztöndíjából.

2023. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Csak sikerült elírnom a címben, ösztöndíj a kérdés, persze :D

Kaját kap, menzára be lesz fizetve, és eddig sem költött el ennyi pénzt havonta. A jogsiba nyilván a később esedékes többtízezrek is bele mennének.

Rosszul éppen nem élünk, de hárman vannak tesók, van mire költeni.

Még várok olyan szülőket esetleg, akiknek van pont ennyi idős gyerekük, és a tapasztalataikat megosztanák velem.

2023. máj. 14. 13:40
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem havi 8000 forintot hadd költsön arra egy gyerek, amit szeretnem. 😄
2023. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös voltam: meg tudtad volna oldani az ellátását úgy is ha 0 Ft-ot kap? Nyilván igen. Értem, hogy mindig van mire költeni, főleg 3 gyerek mellett, és hogy eddig nem költött el ennyit egy hónapban, de tapasztalatom szerint azért a szakközép már más, egyre nagyobb szerepe lesz a sulin kívüli "bandázásnak", vagy hogy meg tudjon hívni valakit egy fagyira.


Nekem nincs, de környezetemben lévő ilyen korú gyerekek kvázi zsebpénzként megtarthatták az ösztöndíjukat (most épp 2 ilyen gyereket ismerek). De mondjuk esetükben korábban is volt fix zsebpénz + amiket ilyen szülinapokra stb. kaptak, pont azért, hogy megtanulja beosztani, megtanulja az értékét, rövid vs hosszú távú tervek stb. Most már van saját folyószámlájuk is.

2023. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!