Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől függ ,hogy egy kamasz...

Mitől függ ,hogy egy kamasz rászokik-e a cigire?

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2023. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Kitünő tanuló voltam mindig, versenyeken kiemelkedő, színjeles érettségivel, a tanáraim imádtak, rengeteget olvastam, fősulin is nagyon jól teljesítettem, de 14-20 évesen pl én cigiztem mint a gyárkémény, péntek szombat hányásig ittam, hasist, füvet szívtam.

Egyik fiatal tanárommal találkoztam is egyszer egy buliban szétcsapva, következő héten mondta hogy rólam nem is gondolta ezt 😅 Szóval amúgy ez se függ össze, nálunk az osztály nagy része cigizett.

Már kicsit idősebb vagyok, nem cigizek, nem cuccozok, inni ritkán


28N

2023. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem voltam rossz tarsasagban megis cigiztem.

A szuleim szigoruak voltak megis cigiztem.

Tetszett az ize.

Minden fuggoseget okozo szerre kepes vagyok rafuggni. (Koffein, gyogyszerek stb) igy mar tudatosan kerulom oket.

2023. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

Szülői dohányzás, egyéni stressz szint, környezet: lehetőség, pénzben, időben, társak szokásai, egyéni hajlam.

Van aki inkább pl. viselkedéses függőségekre hajlamos, mint anyagokra.

2023. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A személyes tapasztalataim alapján én úgy látom, hogy a családi háttér nagyon erősen meghatározó. Tanárként dolgozom, jelenleg egy "elit" gimiben, előtte egy sokkal gyengébb iskolában voltam. A mostani munkahelyemen kb. 4-5 gyerekről tudom, hogy dohányzik rendszeresen az egész iskolából. A régi helyen az iskola 80%-a dohányzott, jól megfigyelhettem reggelente az épület előtti téren. A gyengébb suliban a diákok jelentős része mindenféle nehéz körülmények közül érkezett, és határozottan úgy érzékeltem, hogy sokak mögött nincs megfelelő családi háttér, nem állnak mellettük a szüleik, nem igazán törődnek velük. Szóval én valahol ebben látom az okot (persze nem lehet minden esetre általánosítani).
2023. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők/ismerősök cigiznek, a gyerek nagyobb valószínűleg cigizhet.
2023. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
Teljes egészében saját magától függ. Már attól is, hogy egyáltalán mennyire vonzza őt ez a dolog. Aztán attól, hogy az első szál után akar e másodikat vagy nem, hogy mennyire "kitartó" abban hogy hozzászoktassa a szervezetét (mert ugye az első néhány szál az saját döntés eredménye, az még nem fuggoseg). Ha nem akarja abbahagyni, tetszik neki, vonzza a dolog, akkor tesz érte, hogy rászokjon. Tapasztalat.
2023. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a baráti köre. illetve hányszor dohányzott. ugyanis nagyon gyorsan rá lehet szokni
2023. máj. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
Szülői nevelés. Tisztességes keresztény gyerek nem szokhat rá.
2023. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

#10 pontosan, szerintem is az önbizalomtól függ.


Én soha nem szimpatizáltam a dohányzással, undorítónak tartottam már kisgyerek koromban is.

Kamaszként én voltam az egyetlen a társaságban, aki nem cigizett, mert nem érdekelt az egész, és volt önbizalmam kiállni magamért.

2023. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!