Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a 18 éves...

Hogyan vegyem rá a 18 éves fiamat, hogy tanuljon? Nem érzi ennek az utolsó 2 évnek a súlyát. Ösztönözzem vagy büntessem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Fősuli utolsó két éve, vagy mi?
2010. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
18 éves, szerinted mi?
2010. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 18 éves kamaszfiúnál büntetéssel semmit nem érsz el.

Az ösztönzés lehet a nyerő, vagy esetleg rá kellene ébresztened, hogy ez a saját érdeke. Kérdezd meg, mivel szeretne később foglalkozni, és annak megfelelően ösztönözd a fiadat. Valószínű csak nem érzi, hogy tétje lenne.

2010. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekem mindig azt mondta az anyukám, hogy tanuljak mert "gyenge" vagyok és nem bírnám a kapálást.

Én hallgattam rá és tanultam elvégeztem a főiskolát és szellemi munkát végzek.

2010. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
engem főleg büntettek, de ettől nem tanultam jobban, csak még jobban elsumákoltam az egészet. Meg is buktam érettségin egy tárgyból, de aztán a póton átmentem. Aztán kiderült hogy azért mert utáltam a sulit, mert aztán továbbtanultam (felsőfokú okj), ott meg szinte kitűnő voltam. Most hogy dolgozom senkit nem érdekelt hogy pótérettségiztem, lényeg hogy megvan.
2010. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gimnazista, 5 évfolyamos kéttannyelvű képzésen most negyedikes. Történelem a kedvenc tantárgya.
2010. okt. 13. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt kell a fejébe verni:


Ha nem lesz jó érettségije, nem veszik fel jó egyetemre. Ha nem veszik fel jó egyetemre, nem lesz használható diplomája. Ha nem lesz használható diplomája, nem lesz jó munkája és nem fog sok pénzt keresni. Ha nem keres jól, nem lesz lakása, szép ruhái, gyors kocsija, nem mehet nyaralni, síelni, sosem fog eljutni egyetlen világvárosba sem.


ÉS az a szomorú, hogy a jó érettségi még nem garancia rá, hogy mindezt megkapja. Ültess bogarat a fülébe, hogy nem lehet, hogy mégis megérné keményen tanulni, hogy legyen esélye egy szép életre a poloskás, tetőtéri albérlet helyett, ahonnan eljár utcát seperni!

2010. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!