Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntessem a gyerekeimet?

Hogyan büntessem a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Pl. amikor szemtelenek, teljesen hülyének próbálnak nézni? 6,5 és 4,5 évesek. A sarokban állás nekik nem nagy bünti, ma 3 órát álltak...semmi...külön-külön sarokban. Elgyepálni nem szoktam őket, persze néha kapnak a fenekükre.
2011. júl. 5. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Takarítás,mosás,szemétlevitel??
2011. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt semmiképpen nem tartom jó ötletnek, hogy házimunkát büntetésnek tüntessünk fel, mert az inkább természetes legyen, hogy meg kell csinálni, mint büntetés.

Ha büntinek használjük, akkor később teljesen jogosan teszi majd fel a kérdést, hogy most miért mosogassak el, hiszen nem is voltam rossz.


A szeretet megvonást is nagyon rossz ötletnek tartom, nehogy sérüljön a gyerek lelke.

(engem senki nem szeret...)


Ha már mindenképpen büntetni kell, akkor inkább a megvonásos bünti legyen. Pl. vedd el a kedvenc játékát, tiltsd le a tv-ről, számitógépről, stb...


Nem állítom, hogy ezek minden esetben bevállnak, de még mindig jobb, mint feleslegesen agyonverni.

2011. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy szombaton délelőttönként nézd a Viasaton a Szuperdadus c. sorozat egy-egy részét, nagyon jó ötleteket lehet belőle meríteni.

A gyepálással csak elvadítod magadtól. A 3 órás sarokállásnak meg nincs sok értelme. A büntetés lényege az, hogy megtanulja, hogy amit csinál, az nem jó. Lényeges a következetesség.

Egy hónap alatt megváltozhtnak a srácok...

2011. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok!


Még az jutott az eszembe, hogy ha már úgyis az "Üzlet és pénzügyek" kategoriába tetted a kérdést, esetleg el is adhatnád őket! ;-)

2011. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem nincs gyerekem, hivatásos agglegény vagyok. Szerintem el nem ajánlatos verni, mert akkor általában visítanak, és az a másik embert idegesítheti, lakóházban akár feljelentéssel is járhat. Már volt olyan, hogy ordítoztam egy apukával, amiért gyermekét megütötte, és az a nyugalmamat zavarta, mivel elkezdett sírni. Le kell vele ülni, megbeszélni vele, hogy máskor ezt ne csinálja. Sajnos már több embert is kiosztottam, én vagyok a környék legkellemetlenebb embere.
2011. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!