Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom (15) el akar menni...

A lányom (15) el akar menni egy buliba, de tudom, hogy ott inni, esetleg cogozni fognak. Szülők nem lesznek otthon. Elengedjem?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 11:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
53%
Nem engednem el ha tudom, hogy ivaszat lesz.
2023. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ kikkel és milyen messzire mennyi időre. Ha olyanokkal menne akiket ismerek mondjuk a legjobb barátnője is ott lenne akkor éjfélig elengedném.
2023. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
27%
Én elengedném de adnék neki kottont nehogy a fiúknak ne legyen
2023. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy hol lesz és kik lesznek ott. Pl. ha ez egy házibuli az egyik legjobb barátjánál és a többi résztvevő is az ő baráti társaságuk, és nem másik településen van, akkor igen.

És persze előre meghatároznánk, hogy hányra kell hazaérnie. De valószínű, hogy el is mennénk érte, mert sok helyen nincs biztonságos közlekedés.

2023. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
10%

Megtiltanám neki, hogy igyon kijelentve, hogyha megteszi, akkor idén több buli nem lesz.


És érte mennék éjfélkor/tizenegykor. Akkor inni valószínűleg nem fog és a többiek is “meg fogják érteni”, hogy miért.


A cigi nehezebb ügy, azt le tudja tagadni. Illetve előtte elbeszélgetnék vele arról, hogy egy bulin az ember jól érezheti magát akkor is, ha nem cigizik és iszik.


Utána úgy köszönnék el tőle, hogy érezze jól magát, szórakozzon sokat.


Be kell valljam én sose értettem mi a jó ezekben a bulikban, csak nem akartam kimaradni belőlük.

2023. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

Mennyit fognak inni, attól is függ. A sàrga földig ne igya le magàt, de ennyi idősen 1-2 pohàr bor vagy pezsgő, vagy nem túl erős koktèl belefèr. Egyen is mellè, ne menjenek rèszegen vìzbe, ne maradjanak tűző napon. Vigyàzzanak egymàsra a baràtnőivel, hogy meg ne erőszakoljàk őket, ès ők se erőszakoljanak meg senkit.

Ha èsszel teszik, akkor egy kis ivàs belefèr szerintem, főleg nyàron.

2023. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Kikkel megy?

Ha azzal a társasággal akivle rendszeresen van, az pozitívum.

Hol lesz? Ha házibuli, az pozitívum, biztonságos közeg.

le kell tisztázni, hogy csak alkohol, vagy drog is. Előbbi nem trauma, ha megismerkedik vele, utóbbit jobb lenne elkerülni.


Éjfélkor érte menni szerintem nem jó ötlet. Ebből neki sem lesz buli meg még a csapat lúzere is ő lesz.

Abban megegyezni, hogy pl reggel 9re érjen haza, szerintem jobb. Így ugyanis muszáj saját maga odafigyelnie magára, szarkészen ugyanis nem fog tudni időre hazajutni.

és persze érzékeltetni kell vele, hogy most kapott egy előre megszavazott bizalmat. Ha nem teljesíti az elvárást (emberként hazaérni 9re) akkor a későbbiekben csökken a valószínűsége, hogy elengeded.


nem azzal van baj, ha iszik. Azzal van baj, ha nem ismeri a határokat, nem képes kontrollt tartani.


Illetve ha fosmásnaposan hazaér, az is egy tanulólecke. Ilyenkor nem is kell szólni semmit, elég megalázó lesz neki a család mellett haldokolni. És lehet mondani, hogy remélem tanultál ebből. Gondolja csak azt, hogy akkor eljátszotta a bizalmat és legközelebb nem engeded, de aztán ha elkéredzkedik, mégis elengeded, de mondod, hogy most aztán tényleg normális állapotbna jöjjön haza.

Egy megbocsájtó, tanítani akaró nevelés szerintem jóval többet tud elérni, mint az, hogy eltiltjuk mindentől. Embert nevelünk, nem gyereket. Ehhez az kell, hogy tanuljon. Márpedig ebben a korban már a hibáiból többet fog tanulni, minthogy a szülő azt mondta, hogy így kell és annyi.

2023. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
19%

Inni, esetleg cigizni....de cuki naiv vagy. :)

vedelni fognak, drogozni és akkora gangbang lesz, hogy örülhetsz, ha nem terhesen megy haza.

2023. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
29%
Nem engedném, 15 évesen ne igyon, a drogozás meg abszolút nem fér bele.
2023. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

Adom amit 6os ír.

Nem eltiltani kell mindentől, hanem megtanítani, hogyan tud felelősségteljesen élni velük.

Legalábbis az alkoholt illetően.

ha cigizik, nem kap több zsebpénzt. Ha kiderül, hogy drogzott, akkor az éjfélkor értemenős verzió lesz onnantól, már ha egyáltalán elmehet. Ő dönt, hogy vállalja-e ezeket a feltételeket. Ha nem, akkor nem kell mennie.

2023. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!