Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves gyermeketeknek milyen...

13 éves gyermeketeknek milyen feladatai vannak otthon, esetleg a testvérek körül?

Figyelt kérdés
Tesókkal kapcsolatos feladatba az még belefér, hogy egy szendvicset csináljon nekik, esetleg segítsen a háziban amíg nem érek rá vagy ez is túl sok?

2023. ápr. 6. 06:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondanám, hogy túl sok, tekintve hogy a testvérei és nem a gyerekei. Ez nem az ő feladata semmiképp.
2023. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 NTBS ***** válasza:
24%
Minél hamarabb tanuljon meg dolgokat. Döbbenet, hogy ilyen idősen egyik másik már némi életét éli, de egy szendvicset nem tud megcsinálni.
2023. ápr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ha nem okoz neki problémát akkor nem sok; de amint puffog, nem akarja megcsinálni, akkor sok. Mármint a testvérei ellátása, hisz nem az ő gyerekei.

Egyetlen feladata a saját szobája rendben tartása egyébként, az többnyire sikerül neki.

2023. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Direkt egyik gyerekemre sem bízok a testvéreivel kapcsolatos teendőt, de a 11 éves is szokott segíteni a 9 évesnek a leckéjében, ha épp ráér.
2023. ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha azt akarod, hogy utálja, akkor hajrá! Ha gondoskodó típus, és magától is szívesen megcsinálja, akkor rá lehet bízni. De csak ha ez neki semmi gondot nem okoz, mármint mentálisan.

A gyerekvállalással kötelességeid támadtak. És az egyik gyereknek nem az a funkciója, hogy a másik gyerek iránti kötelességeidet ráhárítsd. "Amíg nem értek rá." Hát, a gyerekre rá kell érni. Megfelelő időbeosztással és a másik szülővel való munkamegosztással.

2023. ápr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Én állandóan ingyen bébiszittere voltam a két tesómnak, de ezt úgy kell elképzelni, hogy 10 éves koromban már egész napokat voltam egyedül egy 7 és egy 4 évessel. Hát az én gyerekemnek inkább testvére sem lesz, nehogy véletlenül ezt kelljen átélnie. Borzalmas volt. Ez alapján azt mondom, nem fér bele. Terveink szerint (most még pici a gyerekem) a saját szobáját kell majd rendben tartania, amellett, hogy magához mérten a legjobb teljesítményt nyújtja az iskolában.
2023. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Saját szobája rendben tartása, minden második héten a fürdő kitakaritasa, mindne nap a mosogatógép ki vagy bepakolasa, ezt a tesoval osztják el, heti egyszer porszivozas es felmosas. Vasárnapi ebédnél kuktaskodas.
2023. ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

A háztartásban vannak feladataik - két fiú -, kipakolják a mosogatógépet, vagy szólok, hogy szedjék le a megszáradt ruhát, lenyírják a füvet, fel szoktak porszívózni, néha befogom őket a konyhában segíteni főzéskor ebbe-abba. Plusz a szobájuk nyilván az ő feladatok.


Ha lenne kisebb tesó, rà nem kellene vigyàzniuk, nem az ő feladatuk lenne, bár nem hiszem, hogy abba belehalnának, ha egy héten egyszer megcsinálnak egy szendvicset neki, míg én főzök vagy valami.

2023. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Puffogni puffog, de mondjuk azon is, hogy pakolja be a táskáját vagy üljön neki tanulni...

Nem kifejezett feladatként vannak ezek kiadva neki, hanem a tesók kérik meg rá. Arra gondoltam, hogy heti 1-2 alkalommal még belefér pl a szendvics készítés esetleg házi besegítés, de akkor szólok a testvéreinek, hogy ne kérjék erre és őt is megkérem, hogy ezután ne kérjen ilyeneket a testvéreitől, mert eddig ez oda-vissza ment, így viszont nem lenne korrekt velük szemben (ők szívesen csinálják). A házimunkaban nincs külön feladata, csak besegít, ha van kedve, legtöbbször nincs.

2023. ápr. 6. 07:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
13 és 6 éves lányok. A saját szobájukat rendben kell tartaniuk, a házimunkába bevannak vonva, a koruknak megfelelően, de nem állandó fix dolgok. Megkérem őket, jönnek segíteni 🤷🏼‍♀️. A példádat kiragadva: ha a nagy épp szendvicset csinál magától megkérdezi a hugát, hogy kér-e. De a 6 éves is simán megcsinál egy szendvicset. Ha szól, hogy éhes én megyek, nem a nővére, de ismétlem: simán megkeni a kenyeret meg tesz rá felvágottat, zöldséget a 6 éves is és ő is megkérdezi a testvérét, hogy eszik-e vele. Házi még nem téma, szeptemberben megy suliba, de én fogok vele tanulni, ahogy a testvérével is én tanultam. A nagylány a saját házijával foglalkozzon, most inkább az megy, hogy a kicsi sem zavarhatja a nagyot, ha épp házit ír vagy nincs kedve vele játszani. Szoktak, de ha épp mást csinálna nem nyúzhatja a húga 🤷🏼‍♀️. Vigyáznia sem kell rá, max annyit ha futár jön és kimegyek szólok nekik, akkor fél szeme rajta, hogy nagy butaságot ne csináljon, de ezek 1-2 percek. A testvére, nem az anyja. Jó a kapcsolatuk, tényleg sokat játszik (magától) a húgával, de nem muszáj neki. Ha épp nem akar, akkor nem "kell".
2023. ápr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!