Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a 13 éves lányomma...

Mit kezdjek a 13 éves lányommal, ha döntésképtelen, flegma és stresszes egyszerre?

Figyelt kérdés

Lassan már állandó probléma a vásárlás vele pl. Most jöttünk haza a boltokból úgy, hogy semmit nem vettünk! Pedig iskola kezdésre kell neki egy új cipő, pár hosszú nadrág, mert mindent kinőtt. Elég vàlogatós, sokminden nem tetszik neki, persze ami méregdrága az jó lenne, de ebből is volt már vitánk. De amikor ott vagyunk az üzletben, akkor csak válogat és nem tudja, mit akar. Ja és minden baj. Menjek vele mert egyedül nem akar, de órákig csak nézelődik és ne sürgessem mert az is baj, ha megszólalok az a baj, de ha némán követem az is baj. Ha segíteni akarok az a baj, de ha otthagyom az is baj. Ha felidegesítem magam az a legnagyobb baj, mert általában ez a vége, hát könyörögjek egy 13éves lánynak, hogy kicsim vegyünk már neked ruhàkat lécci, lécci, mert csupaszon nem járhatsz iskolába! Ja és ő nem a ruha ellen van, csak nem tud dönteni meg nincs olyan amit ő szeretne vagy ha van is akkor drága! Szóval én vagyok a hülye vagy mit kezdjek vele szerintetek?

És ez csak egy kiragadott példa, de az élet többi területén is előfordul, hogy egyszerű döntésektől bestresszel, pl. mit egyen vacsorára stb.

Tudom, hogy kicsi korától kevés az önbizalma, most még rátesz a kamaszkor és sündisznót játszik, kezd a kapcsolatunk nagyon elromlani.

Mit tegyek?



2023. aug. 17. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendeljetek netről. Le vannak írva a méretek mindenhol, és ha jó helyről rendeltek, az megbízhatóan jó is lesz. Te se stresszelsz, neki van ideje nyugodtan átgondolni. Ja, és olyan helyről rendeljetek, ami nem olyan drága, vagy direkt csak a pénzt nézi, semmi mást?
2023. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idősen szerettem "shoppingolni", mára ez teljesen megváltozott. Számomra megváltás a netes rendelés.
2023. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Hmmm, teljesen megertem a helyzetet, én is hasonló voltam...

Esetleg ha nem veled menne vásárolni, hanem pl számára jófej nagynénivel, unokanőverrel? Adsz neki pénzt, amit elkolthet, ez férjen bele.

2023. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Vagy netről rendeletek, vagy pedig vedd meg helyette.
2023. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha a mérgdrága jô lenne, akkor keressétek meg online használtan. Menjen màssal, baràtnőkkel.
2023. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
A 10 évesemévek óta ilyen, a netes rendelés amit itt javasol #1 annyiban másabb, hogy otthon kapok agyvérzést, nem a boltban... Plusszban iszonyatosan mániákus is, naponta vannak újabb kattanásai, csak nála tisztában vagyunk vele, hogy pszichológusra lenne szüksége
2023. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt javasolnám, adj neki pénzt és menjen mással. Most kezd kamaszodni, ez csak rosszabb lesz a következő pár évben. Ki kell tapasztalnotok, hogyan tudtok együtt működni és mi az amiből inkább kimaradnál. Ha nem is online rendeltek, de sok helyen az üzletek oldalán is tudtok nézelődni, így megtudjátok azt is nézni mi van az adott üzletben, úgy is tudtok válogatni és tudatosan mentek be az üzletbe.
2023. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat jó ötleteket adtatok és megnyugodtam, hogy nem vagyunk teljesen őrültek 😅
2023. aug. 17. 22:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki pénzt és menjen el barátokkal.
2023. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Gratulálok! Eljutottál abba az időszakba, mikor a szülővel vásárlás kényelmetlen s minden (főleg, ha még a szülő is úgy áll hozzá), de még túl kicsiként van kezelve a gyerek ahhoz, hogy egyedül vegyen ruhát.
2023. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!