Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit ronthattam el?

Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam véletlenül,hogy a 13 éves lányom nem szűz!

Komolyan összeomlottam,hogy hiába beszéltünk sokat róla,hogy forduljon hozzám,ha bármi problémája/kíváncsisàga van,mégsem bízik bennem annyira,hogy szóljon róla,hogy ilyenen jár az esze. Felvilágosítottam időben,amiről csak lehetett, mert már 10 éves kora óta menstruál. Nagyon koraérett,de erre nem számítottam annak ellenére,hogy szinte minden találkozásuk alkalmával elmondtam és megkértem,hogy ne legyen semmi idejekorán.

Akkorát csalódtam magamban,hogy ezt "hagytam" megtörténni.

Sokan mondták,hogy baj lesz,hogy egy 5 évvel idősebb barátja van,de nem vettem a jeleket. 1 éve tart a szerelem és 3 hónapja tették meg először. Naív voltam,mikor megengedtem,hogy a fiúnál aludjanak. Itthon erre esélyük sem lett volna,de a srác anyja is biztosított róla,hogy helyén van a fiú esze...


Most nem tudom,hogy mi lenne a helyes döntés,mit csinàljak?!

Tiltani felesleges már őket egymástól,de valami utólagos szankció szigorítás kell!Vagy nem?

Teljesen tanácstalan lettem és bizonytalan magamban,ha még ezt sem sikerült megakadályoznom! Komolyan azt hittem,hogy ennél jobb az anya-lánya kapcsolatunk!

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Azt már megtanultam,hogy olyat nem állítok,hogy az én gyerekemmel ez nem fordulhat elő! 😥


2023. aug. 19. 01:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
94%
Mit tennék ? Orvoshoz vinnem. Fogamzásgátlás! Ugyanis így nagymama is hamar leszel . Szankció? Minek ? Védekezés a fontos. Erre fektess hangsúlyt
2023. aug. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%
Jól értem hogy 18 éves a barát? Hát azt, hogy ez meg lett engedve.
2023. aug. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de mégis mit gondoltatok, hogy mit fognak csinálni együttalváskor a 18!!! éves pasival?? Esti mesét olvasgat neki, vagy mi? Hagytad egy nagykorúval aludni a gyerekedet. A pasi gyakorlatilag büntetendő cselekményt követett el. Te meg veszélyeztetted a gyerekedet. "Nem vettem a jeleket"??? Milyen jeleket, kérdező? Hagytad, hogy a 13 éves lányod befeküdjön a 18 eves férfi ágyába. Sőt, ha ez 1 éve tart, akkor a 12 évesnek. Tulajdonképpen derék dolog a sráctól, hogy kibírta 3 hónappal ezelőttig. Szégyelld magad. Szankció, az pedig neked kéne, kapnál is, ha valaki feljelentene, nagyon helyesen.

Ne haragudj, sokféle meredek kérdést olvastam már ezen az oldalon, de ez most fejbevert.

2023. aug. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
96%

Igen valóban elrontottad, 18 eves barat és együttalvás, felelőssegteljes szülő, nem engedi,hogy a 12-13 eves kislánya egy nála 5 évvel idősebb pasival járjon,még együtt is aludjanak..

A megoldas pedig jobban fogni a kislányt, eddig is ezt kellett volna nem rábízni,hogy majd biztos elég okos es érett, ha egy 16-17 evesről lenne szó ertenem,hogy ekkora tere van de egy kislányról beszélünk..

2023. aug. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%
4, normális szülő felelőssegteljesen neveli a gyerekét és nem hagyja, hogy felnőttek ágyába feküdjön. Ne a gyerek legyen már a kis szörnyeteg, csak mert ő a gyerekagyával azt gondolta, hogy ez jó lesz, a felnőtt anyja meg beleegyezett. A gyerek az gyetek, nincs még rendesen kifejlődve az agya, nem tud ilyen döntéseket meghozni, erre van a szülő. Ebben az esetben a szülő a hibás, mert nem viselkedett felelősségteljesen.
2023. aug. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is 13 évesen volt 18 éves barátom, és én nagyon nem akartam vele lefeküdni, amit ő szerencsére tiszteletben is tartott. Hónapokig csak csókolózás volt köztünk. Aztán egy kis petting ruhán keresztül! Mondjuk ez 17 éve volt, de már akkor is voltak olyan ismerőseim, akik 13 évesen nem voltak szűzek.


Én végül 18 évesen vesztettem el a szüzességem, pedig rengeteg tiniszerelmem volt, és sokat voltam alkoholos befolyás alatt. Szerintem ez habitus kérdése is, velem sosem beszéltek erről, mégis éreztem, hogy még nem vagyok kész rá.

2023. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
17%
Most miért lettem 0-ra pontozva? Mert leírom hogy a gyerek dirigál a szülőnek és nem lehet nekik parancsolni? De a srác anyja se lehet semmi ha megengedi hogy egy 13 éves rüfke ott aludjon náluk.
2023. aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
77%

"Mit ronthattam el?"


Semmit. A hiedelmelmekkel ellentétben nem a nevelésen múlik, minden gyerek saját szemelyiseggel születik.



13 éves kislánynak orvos nem fog semmiféle fogamzásgátlót felirni, így marad az óvszer használta

2023. aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
95%

"Itthon erre esélyük sem lett volna..."


Mire? Ha együtt alszanak, nyilván szexelni fognak. Nálatok is ugyanúgy megtették volna, nyilván nem fekudtél volna köztük

2023. aug. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Igen,ez hiba volt tőlem,hogy megengedtem az együttalvást,de azt hittem(tudom,a mesében kell),hogy náluk is felügyelet alatt vannak,mint itthon. Most ugye elmondta a leányzó,hogy a fiú kisebb tesója volt mikor nem volt otthon (egy szobán osztoznak a fiúval) és anyu sem tartózkodott otthon. Ha ezt tudtam volna,komolyan nem engedem át.

Mikor először aludtak ott,akkor az anyukájával is beszéltem és biztosított róla,hogy helyén van az esze. Annyi volt igen,hogy legalább védekeztek.

A suli jókor jön,tervem volt,hogy több itt-ott alvás nem lesz és suli után meg amúgy is jö hozzám vagy megyek érte,így talán a jövőbeli további botlás el lesz kerülve és nem jut arra sorsa,hogy idejekorán anya legyen,mint az osztálytársa nővére...

2023. aug. 19. 07:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!