Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon szorong a lányom az új...

Nagyon szorong a lányom az új ikolakezdestol, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom szegényt már, egész nap látom rajta, hogy be van feszülve.


Hogy segíthetnék neki?


Attól fél, hogy nem lesznek barátai, illetőleg hogy nem fogják befogadni.


Az általános iskolában voltak barátai, szerette mindenki, de ő nem a "menő, műkörmös" lányokhoz tartozik.. Pedig ő is nagyon szép, igényes, egyáltalán nem különb külsőre a többieknel, de belsőleg ő nem az a "én vagyok a Királynő" típus, hanem szolidabb, csendesebb, szerényebb.


2023. aug. 30. 12:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Volt egy 4 napos gólyatabor, ott se igazán érezte magát jól.


Mondtam neki hogy várjunk pár hetet, és keresünk másik sulit, ha annyira nem találja meg magát és a társasagat.


Ti gyereketek hogy van ezzel? Csak mi vagyunk ennyire szerencsétlenek?

2023. aug. 30. 12:30
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én is szolidabb, csendesebb, szerényebb voltam középiskolában. Lett néhány barátnőm, akik szintén ilyenek voltak, nagyon közeli volt a barátság, sokat beszélgettünk, lógtunk együtt. A "menő, műkörmös" lányok társaságát egyáltalán nem kívántam. Valószínűleg a lányod osztályában is lesz mindenféle személyiségű osztálytárs és talál a lányod olyanokat, akikkel szívesen összebarátkozik.
2023. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Es ha hetente iskolát váltotok az mit fog megoldani? Épp az ellenkezőjét éred el vele, soha sehova nem fog tudni beilleszkedni.
2023. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is ilyen voltam, mint a lányod, még gólyatáborba se mertem elmenni. Nagyon rossz érzés volt elkezdeni a gimit, viszont megtaláltam a hasonló típusú lányokat, ugyanolyan csendesek, visszahúzódóak voltak, mint én. Így mi öten alkottunk egy csapatot. Minden osztályban vannak ilyenek és olyanok is. A lányod biztosan megtalálja azt, akivel jól fogja érezni magát, aki a barátnője lesz. Normális ha most még fél.
2023. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Valami miatt nagyon szorong. Ki kell deríteni az okát, időben feltárni és orvosolni. Nekem nem lett feltárva, orvosolva, pokoli éveken mentem keresztül. Kevesebbnek éreztem magam azért mert más vagyok. A többiek megérzik ha van valami veled és kikezdenek ha sebezhető vagy. Kérlek, akár kérd szakember segítségét is, mai világban inkább felelős szülő az aki meglépi, semmi szégyellni való nincs benne.
2023. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok. Persze mindenki izgul. De én úgy érzem, hogy ez már kóros.. Nyugtatgatom, de nem látom hogy javulna a helyzet.


Mindenesetre valós igazatok lesz. Köszönöm.

2023. aug. 30. 12:48
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem normális.

Régen még gólytábor sem volt, mégsem szorongtunk ennyire. Vagy talán épp ezért nem?

2023. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Egy pár éve volt egy hasonló kérdés, arra ugyanezt válaszoltam, lepontoztak, nem is értettem. De számodra a lényeg: anno én is így voltam, új suli, minden nap sírva mentem haza. Anyukám beszélt az ofővel, azt azt mondta neki, majd megszokja… Sajnos nem úgy lett. Apukám találta ki, hogy rendezzünk egy kerti partit, hívjam meg az osztálytársaimat, talán úgy könnyebb a barátkozás. Igaza lett. Lehet az is számított, hogy látták milyen helyen lakunk, hogy van mit a tejbe aprítani, de ez nekem gyerekként nem tűnt fel, örültem, hogy befogadtak…
2023. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rég rossz, ha az anyagi helyzet villogtatasa a megoldás... De elképzelheto, ha nálatok működött...
2023. aug. 30. 13:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyire visszahúzódó voltam, ráadásul buktam is 9-ben, talán ez sem volt túl előnyös a barátságok kialakítására nézve. Az "új" 9-esek voltak gólyatáborban, valamennyire már összeszoktak, engem nem ismertek. Túl korán mentem be évnyitóra, leültem az ablak mellé a 2. sorba, és vártam, hogy valaki majd mellém ül, és lesz kihez hozzászólnom. Így is lett, jött egy csaj, akivel végig a 4 év alatt elvoltunk, és csatlakozott hozzánk még 2 félénkebb csaj, akik elénk ültek. Végül jó éveim voltak a gimiből. Szerintem mindenki megtalálja a neki való baráti társaságát, vagy akár csak egyetlen egy barátnőt az osztályból.
2023. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!