Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon szorong a lányom az új...

Nagyon szorong a lányom az új ikolakezdestol, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom szegényt már, egész nap látom rajta, hogy be van feszülve.


Hogy segíthetnék neki?


Attól fél, hogy nem lesznek barátai, illetőleg hogy nem fogják befogadni.


Az általános iskolában voltak barátai, szerette mindenki, de ő nem a "menő, műkörmös" lányokhoz tartozik.. Pedig ő is nagyon szép, igényes, egyáltalán nem különb külsőre a többieknel, de belsőleg ő nem az a "én vagyok a Királynő" típus, hanem szolidabb, csendesebb, szerényebb.


2023. aug. 30. 12:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Remélem így lesz. Nem is tudtam eddig a saját gyerekemrol hogy ilyen problémai vannak. Tegnap kettesben maradtunk otthon és elmondta az összes félelmét.
2023. aug. 30. 13:20
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudtam ügyesen nyitni. De pár hét múlva az aranyos kis barátnőm " megtalált" , aztán lett még egy és még egy. Végül négyen lettünk. Nem a menők az osztályban, de most sok év múlva kiderült, hogy a menők sok alapvető gondot fedeztek a nagyszájúskodással, és végeredményben érdemesebb volt a nyugis csendes megbízható csapatba tartozni.
2023. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jó ilyeneket olvasni. Én nem emlékszem rá, hogy ennyire görcsöltem volna ezen, igaz, akkor meg nem volt gólyatabor, szeptember elsején láttuk egymást először.
2023. aug. 30. 14:26
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13-ra:

Ez elgondolkodtató, kedves kérdező.

Nekem is van egy olyan érzésem, hogy a gólyatábor (vélhető céljával ellentétben) nem segíti az új iskolába való beilleszkedést, inkább csak fölösleges szorongást generál.

Fogalmam sincs miért van így. Viszont akkor fölvetődik a kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme gólyatábort szervezni?

2023. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
És az csak hagyján.. Már a gólyatabor előtt megtalaljak egymást a neten, és mire indul a tábor, már kialakult klikkek vannak addigra is!
2023. aug. 30. 14:44
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gólyatábor előtt szoktak neten haverkodni:)


Én is tartottam a dologtól, aztán megláttam, hogy mindenki nagyobb és nőiesebb nálam, és kifordultam sírva a teremből. A másik osztály szimpibb volt. Aztán mikor már nem a külsőségekkel foglalkoztam, sikerült pár gyerekkel megtalálnom a közös hangot, velük voltam a legtöbbet. Mondjuk én 12 évesen mentem hatosztályosba.

2023. aug. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!