Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd, hogy a lányod két...

Engednéd, hogy a lányod két hetet évkezdéskor kihagyjon így? Nem nagyon tudom, mi lenne a jó

Figyelt kérdés

Nyáron még úgy volt eredetileg is, hogy szept. 11-én megyek először suliba (végzős vagyok). Mert apukámmal mentem volna még egyet nyaralni, de végül betegség miatt nem mentünk.

Viszont kiderültek rólam dolgok, konkrétan mindenki, az egész osztályom, évfolyamom utál, egyedül a legjobb barátnőm nem. De még ő sem biztat, hogy nincs baj, senki nem haragszik, csak olyanokat mond, hogy az idő megoldja majd, meg hogy lesz jobb is, higgyem el.

Jelenleg nem ezt érzem, ki sem mozdulnék a szobámból, és ha eszembe jut, hogy hétfőn találkoznom kell MINDENKIVEL, hányingerem lesz. És talán ha 1-2 hetet itthon lennék még, úgy kevésbé lenne gázos az "első nap", meg az egész. Mert történnének más dolgok, nem lenne ennyire friss és ennyire nagy ügy az egész.


Ami még emellett szólna, hogy mióta csak iskolás vagyok, végig kitűnő voltam, tehát ez a hiányzás nem befolyásolná a tavaszi érettségimet, mert ettől függetlenül szorgalmas vagyok és tanulok (máskor is volt, hogy lóghattam legálisan picit).

Ráadásul az első hetekben érdemlegesen nem haladunk soha.


Kamuzhatnék betegséget, ez is eszembe jutott, mert az orvosunkkal nagyon jóban vagyunk, mindig ő igazol mindent. De nyilván sejtené mindenki, hogy semmi bajom nem lett hirtelen 2 nap alatt... A szüleimnek lógásügyben nem hazudtam soha, mindig tudták, hogy éppen miért nem megyek/megyünk be, mi a helyzet.


Na szóval, ha a gyereked nagyon rossz passzban lenne, engednéd, hogy később kezdje meg az évet?


2023. szept. 1. 21:14
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
98%

"De szakításban voltunk!" idézet Ross-tól Jóbarátok 😂


Vihar a biliben. Senkinek semmi köze a magánéletedhez.

Majd lecseng ez is. De nem úgy h nem vagy ott!

2023. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
93%

És úgy gondolod, hogy 2 hét múlva más lesz? Nem lesz. Addig nem fogják sem elfelejteni, sem megbocsátani vagy elfogadni, hogy ez volt. Főleg ha bújkálsz, azzal még olajat is öntesz a tűzre.

Ess túl rajta, az első pár nap gáz lesz, aztán lecseng az egész. Ha meg most az utolsó éved xar lesz, hát ez van, elmész egyetemre és ott tiszta lappal kezdhetsz.


Sajnos meg kell tanulni együtt élni a tetteink következményével, nem lehet mindig elbújni, akármennyire is szeretnénk.

2023. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
73%

Én ennyi idősen elég felnőttnek kezelnélek ahhoz, hogy eldönthesd. Aki felnőtt, az vállalja a következményeket, ugyanakkor nem a szülő mondja meg, hogy ezt miképo teszi. Felnőtt embernek ne a szülő mondja meg, hogy bemegy-e suliba.

Döntse már el, aki itt válaszol, hogy akkor a végzős gyerek felnőtt, és vállalja a következményeket, vagy gyerek, és nem dönthet arról, hogy bemegy-e. Mert a kettő üti egymást.

Én speciel azért lebeszélnélek az itthonmaradástól. Nem oldja meg a problémát, teljesen levágós, hogy bújkálsz, az olaj a tűzre. Mintha rosszat tettél volna. Holott csak kvázi szakítás után összejöttél valakivel, majd azt a kapcsolatot is lezártad. Nem csaltál meg senkit. Ha így lett volna se az osztályra tartozna.

2023. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem vállalod a tetteid következményét? Akkor nem bántad, akkor nem zavart a gerinctelenség.
2023. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
31%

Hát... üdv a "felnőttek" világában. Ha nem is megcsalás történt, azért mégiscsak az történt valahol mélyen. Jogod van úgy élni az életedet, ahogy akarod, de másoknak is joga van véleményt formálni, ha ezt az egészet ilyen "kifordítottan" teszed egy baráti társaságon belül. Jó kis tanulópénz.

Nem old meg semmit, ha bújkálsz. Vállald a tetteid következményét, nézz szembe velük. Tudatosítsd, hogy ehhez senkinek semmi köze nincs, csak neked és az érintett srácoknak. Őszintén szólva én szülőként nem aszisztálnék ahhoz, hogy emiatt ne menj be. Pont azért, mert 2 hét múlva is pont ugyanolyan szar lesz bemenni. Essél túl rajta és kész. Majd lecseng. A srácokat pedig hagyd békén...

Ez nem úgy működik, hogy van egy pasim, aki túl komoly, én még élnék, kiadom az útját, hancúrozom mással, majd kössz elég volt, jöhet a régi... Ezt te sem gondolhattad komolyan.

2023. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
89%
Ess túl rajta
2023. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
26%

Most láttad milyen férfit kell majd keresned az életben és milyen az, akiről ha meglátod a jeleket, azonnal sarkon kell fordulnod.

Az egyetlen pech, hogy ennek az egésznek a kifutása az osztályod előtt zajlott le.

De ez igazából jó dolog, mert nem munkahelyen, családosként estél át ilyenen, hanem tiniként, amikor még -hidd el nekem- nem számít. Nincs hosszútávú következménye.

Viszont lett akkora visszhangja, hogy örökre beléd vésődjön.

Azokkal ne törődj akik itt csúnyákat írnak, csak a saját keserűségüket élik ki.

Ha nagyon ki akarnak készíteni az osztályban, ler.bancoznak, bántanak akár szavakkal, akár fizikailag , vagy szemétkednek pl. eldugdossák a dolgaidat, tönkreteszik a cuccodat, ennivalódat stb. akkor mindenképp szólj a szüleidnek!

Ha minden kötél szakad, magántanuló leszel az utolsó hónapokra aztán elfelejtheted a tahókat.

2023. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
23%
27es, ja szóljon a szüleinek hagy szégyenkezzenek ők is miatta:-D Valóban jó ötlet. Én pl elásnám magam ha ilyen könnyűvérű gyerekem lenne.
2023. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
57%

#28

Jaj megszólalt a fedhetetlen tökéletesség

Atyaisten egy 17 éves lánynak volt 2!!!!! barátja

Mekkora ortó krva…

Na hagyjuk már…

Szerintem ezt ti se gondolhatjátok komolyan…

Ha 6 fiúval kavart volna a nyáron még azt mondom gáz….

De ez volt a második fiúja a kislánynak, akiről 2 hónap alatt kiderült h toxikus…

Aki ezért könnyűvérűnek meg szégyellni valónak tartja, annak valami baj van a fejében

2023. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
79%

29, nem az a gáz, hogy 2 pasija volt. hanem hogy az egyik a pasija legjobb barátja.


Kérdező, te mit szólnál, ha az exed(akivel régóta együtt voltál) a szünet alatt rápróbált volna a legjobb barátnődre?

2023. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!