Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd, hogy a lányod két...

Engednéd, hogy a lányod két hetet évkezdéskor kihagyjon így? Nem nagyon tudom, mi lenne a jó

Figyelt kérdés

Nyáron még úgy volt eredetileg is, hogy szept. 11-én megyek először suliba (végzős vagyok). Mert apukámmal mentem volna még egyet nyaralni, de végül betegség miatt nem mentünk.

Viszont kiderültek rólam dolgok, konkrétan mindenki, az egész osztályom, évfolyamom utál, egyedül a legjobb barátnőm nem. De még ő sem biztat, hogy nincs baj, senki nem haragszik, csak olyanokat mond, hogy az idő megoldja majd, meg hogy lesz jobb is, higgyem el.

Jelenleg nem ezt érzem, ki sem mozdulnék a szobámból, és ha eszembe jut, hogy hétfőn találkoznom kell MINDENKIVEL, hányingerem lesz. És talán ha 1-2 hetet itthon lennék még, úgy kevésbé lenne gázos az "első nap", meg az egész. Mert történnének más dolgok, nem lenne ennyire friss és ennyire nagy ügy az egész.


Ami még emellett szólna, hogy mióta csak iskolás vagyok, végig kitűnő voltam, tehát ez a hiányzás nem befolyásolná a tavaszi érettségimet, mert ettől függetlenül szorgalmas vagyok és tanulok (máskor is volt, hogy lóghattam legálisan picit).

Ráadásul az első hetekben érdemlegesen nem haladunk soha.


Kamuzhatnék betegséget, ez is eszembe jutott, mert az orvosunkkal nagyon jóban vagyunk, mindig ő igazol mindent. De nyilván sejtené mindenki, hogy semmi bajom nem lett hirtelen 2 nap alatt... A szüleimnek lógásügyben nem hazudtam soha, mindig tudták, hogy éppen miért nem megyek/megyünk be, mi a helyzet.


Na szóval, ha a gyereked nagyon rossz passzban lenne, engednéd, hogy később kezdje meg az évet?


2023. szept. 1. 21:14
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
99%

Mi történt? Névtelen, mond ek légyszíves. Valamint el kell mondani anyukádnak is. Velem csináltak olyat, hogy titokban levideóztak, utána szétterjesztették az iskolában. Utólag már tudom, hogy feljelentést kellett volna tenni, csak nem mertem elmondani otthon. Sejtem, hogy hasonló sztori lehet.


Nyilván nem lesz gond a hiányzás, ha lesz igazolásod, de a probléma ott lesz. Ha annnyira gáz, iskolát kellene váltani.


Tudd azt is, amit gimisként én sem tudtam, hogy van becsületsértés, rágalmazás, azaz senki nem járathat le téged másoknak!

2023. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
99%

Ebben a helyzetben nem engedném. Ne szokd meg, hogy csalással bármit el lehet érni.

Egyébként nem is éri meg. Csak tolod magad előtt a problémát és ha később mész vissza, még jobban rád szállnak.(Még mielőtt kitalálnád, az se jó ötlet, hogy azt hazudod, nyaralni voltál.Ne tetézd a bajt.) Nőj fel! Ha végzős vagy, épp itt az ideje. Nem tudom, mi derült ki rólad, de vállald a felelősséget magadért, nem vagy már óvodás.

2023. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
99%

A "kiderültek rólam dolgok" ból kiindulva itt nincs szó rágalmazásról 🤔

Minél előbb ess túl rajta.

Az idő csak úgy oldja meg, ha jelen vagy! Tök mindegy h most jut eszükbe a képedről, vagy 2 hét múlva. Mert bizony eszükbe juttatod majd

Menj be, és vállad a tetteid következményeit.

Üdv a felnőtt életben

2023. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
15%

#2 Nem hinném, hogy olyan nagy bajt csinált, valószínűleg bűncselekmény áldozata. Utólag felnőttként máshogy látod a dolgokat, mint gimisként. Nincs joguk úgy kicsinálni, hogy ne merjen iskolába menni. Ez alapjáraton iskolai zaklatás.


Mégis honnan tudnák nagy okos, hogy nem volt nyaralni? Ha közben lebetegedett és azért nem ment, akkor pláne. Ha meg nincsenek jóban, akkor ki tudná meg... Iskolában nem szabad elbeszélni, kész.


Ha itt nem mered, anyukádnak vagy valami megbízható felnőttnek el kellene mondani.

2023. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
89%

Először is, "nagyokos", mivel nem mondta meg, mi derült ki róla, SZERINTED áldozat, SZERINTEM meg nem. Egyikünk se tudja, szóval nem kell úgy tenni, mintha nálad lenne a bölcsek köve.

Másrészt, egy szóval se mondtam, hogy kiderül, ha nyaralást hazudik, csak én simán nem nevelem hazugságra a gyerekem és mást se biztatok erre. De nem vagyunk egyformák, büszke lehetsz magadra 😉

#2

2023. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
22%
Az akit úgy lejárat az egész iskola, hogy nem mer iskolába menni, igenis áldozat. Nem tudom, mit tudott szegény lány csinálni, amiért ezt érdemli. Szerintem is jobb szembenézni vele, írtam, hogy mit próbáljon meg.
2023. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem engednem.

1. 2 hét nagyon sok.

2. Semmi nem fog változni annyi idő alatt. Most úgy érzed, mert messze lenne a vége, de mikor eljönne, rájönnél, hogy ugyanúgy félsz a többiek szeme elé kerülni. Ess túl rajta.

2023. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
99%

#6! "De még ő sem biztat, hogy nincs baj, senki nem haragszik, csak olyanokat mond, hogy az idő megoldja majd, meg hogy lesz jobb is, higgyem el."

Nem az iskola járatta le, hanem ő saját magát! Ha olyat tett, amiért "haragudhatnak rá", ahogy a leírásban szerepel, akkor azt Ő tette, neki kell vállalni a felelősséget a tetteiért. Nehogy már mindig más legyen a hibás!

#5

2023. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
96%
Mit tud valaki tenni, hogy utálják ennyire? Sokkal jobb lett volna, ha leírja, mi van. Így találgatni tudunk csak.
2023. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Nem bűncselekmény, szüleim jogászok, úgyhogy hallottam életem során egy-két dolgot már. Meg inkább eltűnni akarnék jelenleg, nem még perrel fenyegetőzni...


Nem történt semmi egetrengető, mármint számomra de, de kívülről nézve ez inkább tinidráma, mintsem bűncselekmény.

Röviden, összejöttem a barátom legjobb barátjával a nyárra, ez kiderült, hála neki és most mindenki engem utál.



A (volt) barátommal együtt voltunk már 2,5 éve, ő nagyon komolyan tervezgetett már velem, és én is vele, de ő már pl. azt akarta, hogy nyárra költözzünk le kettesben a nyaralójukba, hogy kicsit lakjunk együtt, nézzük meg, milyen lesz majd jövőre. Mert ő érettségi után már összeköltözött volna, eltervezte az egész életünket, nekem ez így 17 évesen sok(k) volt. Szeretem, szerettem, de összeköltözést, lánykérést nem akartam még 2-4 évig. És nem azért, hogy másokkal rib_nckodjak, hanem mert egyetem alatt nem a háziasszony szerepkört akartam, aki mindent a párjával csinál, úgy élnek, mint a házasok.


Szóval májusban mondtam, hogy talán jobb lenne, ha a nyarat külön töltenénk, átgondolnánk, mit akarunk magunktól, egymástól, a kapcsolatunktól. Nem volt senki más, nem volt kiszemeltem, tényleg egyedül terveztem tölteni akkor a nyarat, utazásokkal, pihenéssel. Aztán összekavartam a legjobb barátjával az évzáró afteren. Úgy alakult, hogy egész nyáron vele voltam, elszórakozgattunk és néha úgy éreztem, hogy akár fel is vállalnám, lehetne komolyabb is, de közben ott volt a barátom, akivel nem tehettem ezt meg. Meg ő tényleg olyan srác volt mindig, akit a szüleim imádnak a mai napig, az egész családom szereti, sosem bántott meg, minden héten meglepett valahogy, valamivel. A haverja meg egy toxikus fuckboy, vele kb. 3 naponta veszekedtünk valamin, annyira nem bíztam benne, hogy ha írta, jó reggelt, kinéztem az ablakon, hogy biztos reggel van-e. Vele azért volt jó szerintem, mert izgalmas volt, újdonság volt, kipróbáltam sok mindent... De ő nem az, akit hazahoznék bemutatni, vagy aki arról beszélgetne velem, hogy hívnánk a gyerekeinket.

Szóval kb. döntöttem, hogy a barátommal szeretnék lenni, ez a nyári dolog erre volt jó. És ezt mondtam a nr. 2. srácnak is, nem így, hanem azt, hogy kezdődik a suli, inkább a tanulásra koncentrálnék és úgysem nagyon terveztünk mi soha egymással, szóval zárjuk le inkább ezt még most, amíg nem kezdődik az év (évfolyamtársunk a gimiben ő is, a barátommal osztálytársak vagyunk). Akkor még ő is egyetértett ezzel, nem is haragban váltunk el.


Utána írtam a barátomnak, találkoztunk, beszélgettünk rengeteget és megpróbáltuk újra együtt, rendesen. Ezt követően instastoryba kirakott egy közös képünket, mire a nr. 2. srác írt nekem, hogy hát ezért volt ennyire fontos lezárni ezt közöttünk és hogy egy hazug k_va vagyok, hogy a tanulásra fogtam. Majd küldött képeket a barátomnak, amiket még nyáron csináltunk és együtt voltunk rajta (nem nude, de néhányon puszit adok neki vagy ő nekem, vagy kirándulni vagyunk, náluk medencézünk, szóval ilyen elég levágós képek). Azzal a szöveggel, hogy "most vigyázzon rám jobban". Nem tudtam mit mondani ezekre, felesleges is lett volna, de összevesztünk nagyon. Azóta sem beszélt velem, ennek már 5 napja, letiltott mindenhonnan, a telefonszámomat is, kilépett az osztálycsoportunkból is, mire a többiek elkezdték beírogatni, hogy gratulálnak, meg hogy ez aztán a minőségi csere... Volt szerdán egy barátunk szülinapja, ott szerettem volna beszélni vele, de kb. levegőnek nézett, ahogy mindenki más is, konkrétan vagy nem szóltak hozzám, vagy megkérdezték, hogy ez kajak igaz??? Ki kérdez meg ilyet bárkitől? Hazajöttem, utána mondta barátnőm, hogy volt a két srác között egy kis balhé, nem is látta még így a barátomat, de nekiment a legjobb barátjának konkrétan...

Aztán holnap lesz nyárzáró, arra meg sem hívtak, meg az osztálynak a chatcsopijába is írt az egyik srác és írta másvalaki, hogy "hülye, már a másikat használjuk", aztán mondta a legjobb barátnőm, hogy hát lett csinálva egy másik csoport, amiben a barátom van benne, engem meg nem raktak bele.

2023. szept. 1. 22:08
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!