Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Máshol is feszült a kamasz...

Máshol is feszült a kamasz gyerek láthatólag ok nélkül?

Figyelt kérdés

Most kezdett középiskolaban. Nyolcadikig egész jól megúsztuk. De mostanában elég ingerlékeny, folyton ellentmond, felesel. Lányunk van.


Tudom hogy ez valamilyen szinten normális jelenség, meg emlékszem saját magamra. De a lányom állandóan ilyen, mióta felvettek ebbe a suliba, hetekig feszült volt. És ez nem változott, pedig csak két hete kezdődött a suli.


Nem szereti, de én azt érzem, ha atvinnem máshova, ott se érezné jól magát. Sehol sem érzi magát jól, kirándulni mennénk és már most mondja hogy nem jön..

Egy éve még örömmel jött.


Annyira el vagyok keseredve. Nálatok is ez van?


Normális család vagyunk, nem vagyunk elváltak, nincsenek vitaink, gyerekkozpontuan élünk, első helyen a gyerek van. De nem vagyunk rátelepedosek sem. Engedjük oda ahova menni akar (ésszerű keretek között) a barátnőivel.


Merthogy vannak új barátnők az új suliban. Mégis zavar, hogy ennyire rosszkedvű es negatív lett a gyerekünk. (sokat beszélgetunk erről vele is és csak annyit mond hogy utalja az új iskolát.. De nyáron is ezt mondta, amikor még nem is ismerte).


2023. szept. 16. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Utálja az új iskolát. Miért? Ezt meg tudja fogalmazni? Esetleg hiányoznak neki az általános iskolatársai, a megszokott környezet? Valaki esetleg kinézte magának és piszkálja?

Ha ezeken mind túl vagytok, akkor valami mégsem jó a kommunikációban.

2023. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Meg tudja fogalmazni. A lányok fele egy undok, lenezo lány. Az én lányomat nem piszkáljak. De van egy két ducibb csaj a csoportban, azt mondja a lányom, hogy a bicska kinyilik a zsebében, hogy beszélnek ezekről a lányokról és őket piszkaljak is.


De azt is tudja, bárhova megy, ilyenek sajnos mindenhol lesznek.


Egy esetleges váltás se biztos, hogy sikert hoz ezen a területen.

2023. szept. 16. 09:51
 3/9 A kérdező kommentje:

De a feszültsége már azóta tart mióta felvettek (ő akarta ezt a sulit, nem mi).


Valószínüleg az is benne van hogy hiányzik neki a régi csapat. Az egy jó iskola volt, jó osztálytarsakkal.

2023. szept. 16. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Hasonló kamasz libuskám van. Ő is 1-2 éve elkezdett búvalbacott pofával ténferegni a házban. Semmi nem jó, minden uncsi, de ha megkérdezem, mi a baj, akkor semmi, csak neki ilyen az arca, aha... :)

Annyi a különbség, hogy neki tetszik az új iskola, még jó, határozott ellenkezésem mellett érte el, hogy beírjuk első helyre, és mégis az első 2 hétben tiszta idegzsába volt tőle. A sok új inger, folyamatos pörgés, jópofizás, a tömegközlekedés, kikerült a kis nyolc éve megszokott komfortzónájából, sok volt neki hirtelen. Mostanra kezd belerázódni, ahogy látom.

Arról próbáljatok azért beszélgetni, hogy mi a baj a sulival, tudtok-e rajta segíteni, megoldaná-e egy iskolaváltás a problémát, bár én ezt azért eléggé a végére hagynám, próbáljuk előbb ezt ami van, élhetőbbé tenni.

2023. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Na közben olvasom, amit írtál. Oké, a fele osztálytárs hülye. Akkor a másik fele meg hátha jó fej. Csak azok lehet, hogy elbújnak, és eddig észre sem vette őket. Biztosítsd róla, hogy lesznek barátai hamarosan! Amúgy ez valami lányosztály? Az elég rémes lehet... :D
2023. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gimi. Fele lány, fele fiú. Nyelvi tagozatos osztály.


Természetesen mondtam neki hogy ha nem ok, akkor keresünk másik sulit.


Vannak barátai már. 4-en barátkoznak lányok.


Köszönöm a válaszokat.

2023. szept. 16. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Nahát, ha meg már megvan a négyesfogat, akkor koncentráljon rájuk, esetleg meg is védhetik azokat, akiket bánt az a pár dilis

Szerintem bele fog ő is rázódni, nem reménytelen a helyzet, csak ilyen korban szeretnek drámázni.

2023. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Hormonok. Van aki jobban kiborul tőlük, van aki kevésbe. Ez egy ilyen változékony időszak. Én azt mondom, örülj neki, hogy meg meri élni a negatív érzelmeit. Kamaszként is kiegyensúlyozottnak tűntem, de inkább azért mert "erősnek kellett lennem". Szóval ne legyél elkeseredve. Bízik bennetek, tök jó. Majd jobb kedve lesz.
2023. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megnyugodtam egy kicsit. Csak rossz ezt látni most. Igyekszem pozitívan hozzáállni továbbra is.
2023. szept. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!