Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek még kicsi a gyereke,...

Akinek még kicsi a gyereke, az nem fél a kamaszkortól?

Figyelt kérdés

Mert leginkább kamaszkorban fordulnak elő durva dolgok a fiataloknál, és szokták mondani, hogy akár sok keserűséget is okozhatnak a szüleiknek.

Ti hogy vagytok ezzel?


2023. okt. 25. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
De, szoktuk is mondani a férjemmel, hogy ha ilyen rafkós már most, mi lesz 10 év múlva. 😅 3,5 éves a delikvens, lány. Plusz tudom milyen voltam én kamasznak.
2023. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem félek. Én reménykedek benne, hogy most jó alapokat adok neki az élethez, a kapcsolatunkhoz, amire majd építkezhetünk később. 3 éves és 1 éves lányaim vannak, őszintén szólva valahol várom is, hogy milyenek lesznek (másrészről meg megállítanám az időt és sohasohadesoha ne változzanak meg, mert most tökéletesen cukik mindketten). Már most látom, hogy okos, kiegyensúlyozott lányok, hacsak valamit menet közben nagyon el nem rontunk, akkor a klasszikus kamaszkori lázadáson, természetes eltávolodáson túl nem számítok őszintén szólva másra. A családban most van egy rakás kamasz, 14-16 év közöttiek, családi eseményeken is látom őket meg a szüleikkel is beszélek, és nyilván ennek az időszaknak is megvannak a maguk nehézségei, mint mindegyiknek, annyira azért nem dől a kardjába egyikük sem. Én is hasonlóban bízom, aztán persze az élet majd lehet, rám cáfol, de egyelőre pozitívan tekintek a jövőre :D
2023. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert régen leszoktam arról, hogy a bolhából elefántot csináljak, a semmiből problémát csináljak. Az esetek többsége kamaszkorban ilyen. Tény, hogy szükség van a személyiség fejlődéséhez annak, hogy korlátokat állítsunk, de felesleges határokat nem fogok állítani.
2023. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A 6 éves lányom, már kétéves korában nagyon akaratos volt - és azóta is folyamatosan. Nyilván lesz vele konfliktus, de nem idegeskedem előre emiatt.
2023. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
A kamaszkori problémával majd akkor foglalkozom, ha akkora lesz... Felesleges már most parázni "mi lesz ha..." - egyelőre egy tök nyugis 9 éves fiam van. Bízom a nevelésemben és abban, hogy tudja-tudni fogja, bármi probléma van az első, hogy minket szüleit hív fel. De nem.. nem félek még tőle.. ráérek akkor foglalkozni majd azzal :)
2023. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Az interneten van egy régebbi oldal, ami csak a kamaszkor problémáival, hormonális változásaival és minden velejárójával foglalkozik, és ott van ez írva, hogy:

"Kamaszként pedig amikor olyan szúrósak, hogy egy köszönéstől besértődnek... nagyon nagyon nehéz szeretni őket.


Mert tudod: nem elég annyi, hogy a gyereked. Az csak az alap. De ha minden nap elküld a pokolba, akkor nehéz kibírni, túlélni míg megjön az esze.


Ha nagyon sokáig tart, akkor bizony sok keserűség felhalmozódhat."


Hát szerintem azért nem mindenhol ilyen a helyzet.:D

2023. okt. 25. 19:17
 7/22 A kérdező kommentje:
+off, de nem tudom ki pontozta le a #2-est..
2023. okt. 25. 19:18
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
3 lányunk van, ha csak negyed annyira lesznek olyanok mint én tini koromban, már ásom is magam el..
2023. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
A nagyobbik prepubertás korban van, már most pokol..
2023. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ott van írva, hanem én írtam IDE pár nappal ezelőtt.
2023. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!