Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek még kicsi a gyereke,...

Akinek még kicsi a gyereke, az nem fél a kamaszkortól?

Figyelt kérdés

Mert leginkább kamaszkorban fordulnak elő durva dolgok a fiataloknál, és szokták mondani, hogy akár sok keserűséget is okozhatnak a szüleiknek.

Ti hogy vagytok ezzel?


2023. okt. 25. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked van gyereked?
2023. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Nálam rosszabb kamasz amúgy sem lehet. És még nagyon élénken emlékszem hogy milyen elveszett érzés az a korszak. Bízom benne hogy jól fogom tudni menedzselni akkor is. Aztán lehet hogy pofára esek majd. De ilyen "sima" alkohol/cigi/szexualitás/bulizás dolgokban nekem nem nagyon tudna olyat hozni amit én nem csináltam.
2023. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én nem féltem, de valahogy el se tudtam képzelni szerintem, hogy milyen. Olyan kis aranyosak voltak...
2023. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#11

Még nincs.

Miért kérded?


#12

Na ezaz, egyébként ilyenkor elég, ha csak visszagondolunk, hogy mi milyen kamaszok voltunk, hogy viselkedtünk :D

Én igazából nem sok vizet zavartam anno, persze én is eléggé be tudtam sértődni dolgokon, és nagyon hamar felkaptam a vizet mindenen, sokszor konkrétan még saját magamhoz sem volt türelmem. 🤣🤣

Szerintem ilyenkor nagyon fontos az, hogy a gyerek minden problémáját, bánatát, megoldandó dolgait elmondja a szüleinek, azok pedig minél jobban támogassák őt, hiszen ezeket a hirtelen besértődéseket, flegmázásokat nem direkt, a szülő ellen csinálják.

2023. okt. 25. 21:55
 15/22 A kérdező kommentje:

#10

De azon az oldalon is szinte ugyanez van írva.

2023. okt. 25. 21:56
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15honapos most, nem gondolkodom ilyeneken... Élvezem azt ami most van. Meg a jelwnbeli problémákra fókuszálok (pl 4 hónap múlva érkezik a kistesó, ez sokkal nagyobb kihívásnak tűnik most, minthogy a kamadzkorral foglalkozzak).

Egyébként ha az apjára üt, akkor a hallottak alapján megőszülök... Úgyhogy jobb is nem gondolkodni ezen.

2023. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem stresszelek olyasmin, ami még be se következett.
2023. okt. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Ja, hogy te vagy az.. aki folyamatosan gyermektelenül pörög itt a témában? 😂🤦
2023. okt. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%
Nevelni kell,ez a titok!
2023. okt. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán. Kevés problémás gyereket ismertem a saját tini koromban ami azért nem száz évekkel ezelőtt volt hanem tíz, én magam is egy eléggé nyugodt és egyszerű ember voltam mindig is. Szerintem ha az ember nem felejeti el teljesen azt, hogy milyen volt tininek lenni, sokkal egyszerűbb megközelíteni ezt a korszakot.

Meg persze lehet tátott kézzel állni hogy mi folyik itt és morogni, meg meg lehet kérdezni konkrétan mi a gond. Nem a mi a bajod? Hanem ha látod hogy frusztrált, bántja-e valami. Ha valamit nem akar megcsinálni, megkérdezni miért nem, nem bunkón hanem őszintén. Lehet nincs ideje, számára fontos dolog lenne.

Az is fontos hogy megértsük, hogy nekünk felnőtteknek más a fontos mint nekik fiataloknak és ezt is látni kell.

2023. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!