Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek még kicsi a gyereke,...

Akinek még kicsi a gyereke, az nem fél a kamaszkortól?

Figyelt kérdés

Mert leginkább kamaszkorban fordulnak elő durva dolgok a fiataloknál, és szokták mondani, hogy akár sok keserűséget is okozhatnak a szüleiknek.

Ti hogy vagytok ezzel?


2023. okt. 25. 18:42
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#18

Ki?

Miért gondolod, hogy csakis egy ember érdeklődhet ugyanabban a témában?

Ez az oldal elv. arra van, hogy kérdezzünk, nem?

2023. okt. 26. 15:10
 22/22 anonim ***** válasza:
Nagyon félek :D 10 éves a fiam, 9 éves a lányom. Már most készülök agyban a kamaszkorukra. Én közepesen rossz kamasz voltam, bele fogok őrülni ha ők is olyanok lesznek. Ha még rosszabbak lesznek akkor meg lehet inkább bezárom őket a házba amíg észhez nem térnek. Persze viccelek. Én tudatosan próbálok most még jobb kapcsolatot építeni velük, sokat beszélünk arról, hogy mennyire fontos, hogy megbeszéljünk dolgokat és hogy tudják, bármit tesznek én segíteni fogok, de ahhoz őszintéknek kell lenniük. Pici koruk óta mindig azt mondtam, ha őszinte vagy és elmondod (még ha a legnagyobb butaság is) soha nem fogok kiabálni veled vagy büntetni, viszont ha hazudsz és utólag kiderül akkor ne csodálkozz ha kiakadok. Eddig működik minden amit írtam, kérdés, hogy elég alap e ahhoz, hogy majd 16 éves korukban is működni tudjon ez. Engem soha nem hallgattak meg a szüleim, ha mégis elakartam mondani valamit akkor lehurrogtak, nem akarták megérteni mi van a fejemben vagy a lelkemben. Én próbálok ezekre figyelni, megérteni őket, nem lehurrogni őket hanem inkább átbeszélni.
2023. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!