Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A barátnőm a ballagására a...

A barátnőm a ballagására a viszonylag rossz anyagi helyzettel rendelkező szüleitől laptopot kért? Normális?

Figyelt kérdés

El tudom képzelni, hogy megveszik neki, de nálunk, akiknek kicsivel jobb az anyagi helyzetünk nem volt divat sosa ez a nagy százezres ajándék. Én egy nyakláncnak örülnék és boldog lennék, hogy kapok valamit, hiszen valaki nem kap semmit.


Egy laptop nagyon drága és a lány nagyon el van szállva magától. Le kéne beszélnem, mert a szülei nélkülöznének egy csomó mindent, ha megvennék neki.


2010. okt. 19. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Lebeszélni?

Akkor majd megkapod hogy irigy vagy, és különben sincs jogod beleszólni a magánéletükbe

2010. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a szülei dolga, hogy beszéljenek vele! Az ő döntésük az, hogy megveszik-e neki a laptopot, vagy sem. Ha megveszik, akkor az ő döntésük ha nem, akkor a lánynak el kell fogadnia, be kell látnia, hogy erre nem futja.

S csak azért lemondani egy egész családnak egy csomó dologról, hogy a lányuk megkapja a laptopot (ami persze csak veszít az értékéből), az elég nagy felelőtlenség!

Sokszor azért veszik meg mégis a szülők a drága dolgokat, hogy a gyermek ne mondhassa azt, hogy nem kapta meg azt, amit szeretett volna!


Az én időmben még a mobiltelefon is agy szó volt, én örültem minden apróságnak, amit kaptam. Utólag belegondolva minek kellett volna értékesebb dolog?

2010. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, hogy ilyet írok, nem bántó szándékkal, de semmi közöd hozzá.

Ne szólj a barátnődnek, mert elvesztheted a barátságát. Hány éves a barátnőd? Majd egyszer benő a feje lágya. Majd ha neki kell megdolgozni a megélhetésért, akkor eszébe fog jutni, hogy a szüleinek mennyire nehéz, és akkor bánni fogja!!!

2010. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi sem vagyunk a legjobb helyzetben anyagilag, de én laptopot kaptam ballagásra, mégpedig úgy, hogy a szüleim a tudtom nélkül félretették a pénzt, és ballagás előtt azt mondták, hogy válasszak.jogosítvány, vagy laptop. Mivel még nem éreztem úgy, hogy jogosítvány nélkül nem tudok élni, másrészt akkor öcsémnek is kellene, ezért laptopot kértem. A jogosítványt, pedig majd a saját fizetésemből megcsinálom.Szerintem a ballagás elég messze van még, és ha a szülei úgy látják, hogy belefér ha havonta félretesznek rá, akkor inkább ne szólj bele.ha márciusban találná ki, hogy neki laptop kell, akkor megérteném a felháborodásod, de így fölösleges...Ne turkálj más pénztárcájában.
2010. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szüleinek kellene észhez téríteni. Ha ők, hagyják, Te nem szólhatsz bele.
2010. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom általános iskolai ballagásra kéri a kérdés színvonalából ítélve. A csaj egy elkényeztetett ostoba liba lehet,a szülei meg még nagyobb hülyék, ha megveszik neki.

Amúgy meg semmi közöd hozzá.

2010. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá.

Lehet te sose kaptál 100ezres ajándékokat, csak kis apróságokat, DE abba nem gondoltál bele, h ő soha nem kap semmit? Így már tök érthető lenne a laptop.

2010. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!