Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek az első szülés hosszú,...

Akiknek az első szülés hosszú, nehéz volt és rossz emlék, másodjára kért epidurálist?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, ha nem miért nem?
2011. aug. 31. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Nekem elég hosszú volt az első szülés, fájdalmas, hosszú vajúdással, most fogok másodjára szülni egy hónapon belül.

De nem fogok most sem kérni epidurált a mellékhatások miatt! Nem tudom elképzelni hogyan tudnám ellátni mindkét gyermekemet (1 csecsemőt és 1 két évest), ha pl. hónapokon keresztül fáj a fejem, mert már ilyet is hallottam. Meg mi van akkor, ha nem tudok már az elején szülés után annyit pihenni mint kéne és ebből adódóan maradandó mellékhatások lennének hónapokig....

Inkább kibírom az a 10 órát, vagy amennyi lesz, mint hogy utána esetleg hónapokig szenvedjek. Persze nem biztos, hogy lennének ilyen hatások, de inkább nem kockáztatok.

2011. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocsi h belekotyogok, csak érdekel a tma! az eda meg az epidurális ugyanaz?
2011. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom az első fájástól számítva 19,5 óra alatt lett meg. Akkor nem kértem fájdalomcsillapítást.

A második lányom 16 hónappal később született. Úgy álltam a szüléshez, hogy ha az elsőt kibírtam eda nélkül, akkor ezt is ki fogom. Olyan gyors és "könnyű" szülésem volt másodjára, 2 óra alatt lett meg.

2011. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 16 óra volt és kértem EDA-t. Nagyon jó volt csak hamar elmúlt a hatása kb.1,5 óra volt csak. De addig nem éreztem semmit csak keményedéseket amikor jöttek a fájások. Sajnos többet már nem kaptam mert vártuk a tolókat amik nem jöttek így császár lett. Most 20hetes vagyok de most is kérném, semmilyen mellékhatás nem volt, persze a csazi mellett eltörpülne de nekem a császár se volt borzasztó. Ellentétben a vajúdással. :( Én kérném mindenképpen, nem bántam meg csak most meg valszeg nem lesz rá mód mert megint császár lesz.
2011. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

29 óra volt az első, mégsem rossz élmény, így volt megbeszélve: minden természetesen. Semmi felesleges beavatkozás (se beöntés, se vágás, se repedés, se semmi)

A másodiknál sem kértem edát. De bár tettem volna, nagyon fájt! Bár gyorsabb volt, 8 óra.

Egy barátnőm másodjára kért, és azt mondta, sokkal jobb volt így! :) Kinek hogy :)

2011. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elsőnél és másodoiknál is kértem. Nincs semmi mellékhatása.

Aki nem lér, az leginkább azért nem kér, mert nem mer.

Szreintem hülyeség kihagyni.

2011. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

elsőnek

egyáltalán nem fájt a fejem, a fejfájás, amúgy a spinális érzéstelenítés mellékhatása, és nem az epidurálisé.

2011. szept. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is kértem, isteni volt. NIncs mellékhatása!!!
2011. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
én az elsővel 20 órát vajúdtam, majd oxitocint kaptam a végén, kézzel tágított a doki, borzalmas volt. mégsem kérek most EDA-t, semmit. annál rosszabb már úgyse lehet, és ráadásul hiába írják itt hogy nekik nem volt mellékhatás, attól másnak még b izony van/lehet. nem egy természetes dolog, az bizonyos. (holnaputánra vagyok kiírva).
2011. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
akkor szenvedj
2011. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!