Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy hetedikes gyerek mennyire...

Egy hetedikes gyerek mennyire önálló?

Figyelt kérdés

-Reggelente elő kell készíteni neki az aznapi ruhát?

-Meg tud ágyazni?

-Elmehet gyalog, egyedül a suliba, ha az 1 kilométerre van?

-Megmelegíthet egy tányér ételt a mikróban?

-Használhat kést? Megkenhet magának egy nutellás kenyeret?


2023. okt. 29. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Jézus, 13 éves már. Ilyeneket én már ennyi idősen rég csináltam. Sőt, busszal mentem az iskolába. Már alap kajákat meg is tudtam főzni.

Neked nincs gyereked, igaz? Mert ha van, és ennyire önállótlanná nevelted, az nagyon gáz.

2023. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Én 9 éves koromban már magam gyújtottam az olajkályhába, mikor hazaértem a suliból
2023. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, nekem nincs gyerekem, a nővérem fiáról van szó. Egyedül neveli, és jövőhéten három napig kórházban lesz, addig nekem kellene majd gondoskodnom az unokaöcsémről. Csak azért merült fel a kérdés, mert ezekre egyikre sem képes, (illetve nem is kapott rá lehetőséget) és magam is azon csodálkozom, hogy ennyi idősen már illene ezeket tudnia.
2023. okt. 29. 20:16
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Ezekre egy 6-8 éves gyerek is képes, ha úgy nevelik. Viszont ismerek olyan 70 évest, aki úgy ken meg egy vajas kenyeret, mint egy 2 éves, mert egész életében mindig kiszolgálták.
2023. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
A negyedikesem mindre képes, de ezzel nem mész sokra, ha a te unokaöcsédet ki szokták odahaza szolgálni, akkor nem hiszem, hogy 3 nap alatt kéne megnevelned.
2023. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem is áll szándékomban megnevelni, csak kíváncsi voltam, hogy ez vajon átalános-e.
2023. okt. 29. 20:25
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Lányommal kapcsolatban vannak kétségeim, hogy 13 éves korára eljutunk-e ide, de ő autista.

Neurotipikus gyereknek, ha nincs más gondja sem, el kellene jutnia ilyen fokú önállóságra.

2023. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom, hetedikes gyerek már 13-14 éves, jogilag közel korlátozottan cselekvőképes!


Óriási bajok vannak, ahol egy hetedikes, egészséges gyereknek ki kell készíteni reggel az aznapi ruháját (ne már! 10-12 évesen már saját öltözködési stílusom volt!), nem szolgálja ki magát ÉS adott esetben MÁSOKAT is meleg étellel, nem képes önállóan elsétálni az iskolába....


Mi ezeket 9 évesen már teljesen egyedül csináltuk, amiket most felsoroltál.

2023. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem van olyan gyerek aki problémás és nem tudja ezeket. Nem értelmi fogyatékos, lehet, hogy észre sem veszed, hogy nem stimmel vele minden. De van olyan aki évekkel le van maradva, lehet ő is ilyen.
2023. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Nővéred nem engedi felnőni a fiát. Ez a pár nap most a legkevesebb. De lesznek itt még gondok, amikor önállósulni akar a fiatal!
2023. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!