Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy hetedikes gyerek mennyire...

Egy hetedikes gyerek mennyire önálló?

Figyelt kérdés

-Reggelente elő kell készíteni neki az aznapi ruhát?

-Meg tud ágyazni?

-Elmehet gyalog, egyedül a suliba, ha az 1 kilométerre van?

-Megmelegíthet egy tányér ételt a mikróban?

-Használhat kést? Megkenhet magának egy nutellás kenyeret?


2023. okt. 29. 20:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem hatodikos lányom van, nem a legtalpraesettebb (enyhén autista), de ezeket már mind csinálja egy ideje. Ha teljesen egészséges gyerek, akkor nagyon kár, hogy ennyire kisgyerekként van kezelve. Én kisebb dolgokat megmutatnék neki, de természetesen, ha iskolába nem volt még egyedül, akkor oda kísérném.
2023. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

12 eves lany Bp lakunk


-2.os kora ota egyedul jar suliba busszal

-tobbfele etelt onnaloan el tud kesziteni (nem csak rantottat levest foetelt stb.)

-nem lesziti ki a ruhajat senki, reggel eloveszi ami kell es oltozik. Oke neha ra kell szolni h zuhog szal kabatot vegyen. Vagy hajnalban gagyott es inkabb a vastag pulcsit vegye fel. De ennyi

-be tud agyazni de nem szoktunk

-mivel tud kicsit mar fozni igy a vajaskenyerrel is elboldogul 🤣 persze a mikro sem akadaly es igen nagykessel vagja amit kell ha foz eppen 😁

-egyedul pakol maganak ebedet az iskolaba

2023. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
6éves, első osztályosom van. Simán megágyaz/beágyaz, önállóan felöltözik (néha szólni kell neki, hogy vegyen vastagabb ruhát vagy hasonló miatt, de ennyi). Használhat kést, tud késsel villával enni, feltudja vágni magának a húst... Szóval egy kenyérrel is elboldogul. Ő még nyilván nem mehet egyedül, mert ahoz kicsi, meg a mikró magasan van (nem éri fel, csak székre állva) és ha túlmelegíti forró, azt magára boríthatja véletlenül (pláne így, hogy fel sem éri). Szóval ha egy hatéves ezeknek a felét simán végrehajtja, akkor egy tizenéves is.
2023. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Hát, velem 13 évesen anyukám vitatkozott állandóan, hogy kilóg a derekam, ne ezt vegyem fel, hallgattam, hogy a csípőfarmer milyen rossz (most már látom, hogy tényleg :D). De el se tudom képzelni, hogy anyukám készítette volna ki a ruhát, ez pont az a kor, amikor a legfontosabb, hogy hogy nézel ki, és azt hiszed, hogy a külső a minden. Már 10 évesen egyedül sétáltam haza a 2 km-re lévő otthonunkba (ugyanannyi volt gyalog hazaérni, mint busszal lett volna), volt kulcsom, ebédet meg tudtam melegíteni, az mindig volt a hűtőben. Egyedül is tudtam tanulni, jó eszem volt, nem voltam napközis. Hogy mikortól használtam kést, azt nem tudom, de van egy 2,5 éves lányom neki is van egy életlen babakése, néha ő akarja magának ,,megkenni" a vajaskenyerét, hát hagyjuk próbálkozni vele. Én 2000-es évek elején voltam kiskamasz, kisvárosban laktunk.
2023. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Hogy eszik a suliban, ha nem kaphat kést?
2023. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
15-ös: Közel se minden gyerek eszik bent, a másik meg az, hogy menzán ilyen életlen vackot adnak. A kérdező szerintem a rendes, élesebb késre gondolt.
2023. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Én túlgondoztam a lányomat ahhoz képest, ami itt szokás, de 10 évesen ezeket mind tudta és csinálta is.
2023. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
A beágyazáson kívül mindent csináltam már ennyi idősen naponta, és hamarabb. A beágyazást is csak azért nem, mert nálunk nem volt szokás beágyazni, csak ha vendégek jöttek.
2023. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

13 évesen már én főztem apára, takarítottam, stb., mert anya már nem élt.


Megkenni egy vajas kenyeret??? :D Jézusom, ezt a négyéves unokahúgom is megteszi egy életlen késsel.

2023. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!