Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van mód felmentés kérésére...

Van mód felmentés kérésére mértanból, ha egy hetedikes gyerek annyira rosszul lát, hogy az akadályozza? Az öcsémnek 5-ös szemüvege van és annak ellenére, hogy 5-ötösre tudja a matekot, a mértannal nem boldogul. Sokat ront emiatt, lerontja az átlagát.

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva. Másik szemüveg kell neki akkor. Nehéz lenne megmagyarázni, hogy a többi feladatot -akár matematikát, írást, bármi mást- hogyan képes megoldani anélkül, hogy látná...
2011. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mértantudás nem szemüveghez kötött.Az 5-ös szemüveg nem is annyira erős.

Talán nem jött rá,hogy meg kell tanulni egy pár képletet és azt alkalmazni.Ennyi.

2011. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szemüveg függő. Ha meg az, akkor a többi tárgyal is baja lenne, sokat hunyorogna, és panaszkodna, hogy nem lát rendesen, esetleg fájna a feje. Inkább az a baj, hogy nem érzett rá.
2011. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koraszülött volt és a látásán kívül a mozgáskoordinációjával is gondok annak.

Úgy vág az esze mint a borotva de nem tud rendesen rajzolni. Pl. a körzőt sem tudja használni, mert ki"pörög" a kezéből. A képleteket tudja, a számítás hibátlan, de a tanár "úr" nem foglalkozik vele, hogy ilyen jellegű nehézségei vannak. Mit lehet tenni ilyenkor? Verjük meg a tanárt, mert begyöpösödött? Ezt inkább kihagynám. Az egész dolog nagyon bosszantó.

2011. máj. 22. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán el kellene fogadni, hogy nem megy neki. Szerinted érettségin, fősulin, egyetemen kifogják neki húzni a mértanos feladatokat? Akkor mentesd fel tesiből, rajzból id, hiszen ahhoz is kell mozgáskoordináció.

Vagy esetleg elmegy matektanárnak, és megmondja a kedves szülőknek majd, hogy sajnálom én fel voltam mentve mértanból, én ezeke nem tanítom az önök gyermekeinek.

Nem értem ezt a mai hozzáállást. Nem lehet mindenki mindenből profi. Én pl. rajzból és tesiből voltam 3as tanuló és nem a szorgalmammal volt probléma. Elfogadtam, ma matek-fizika szakos tanár vagyok. És soha egy gyerekkel sem találkoztam, aki a szeme miatt lett volna hülye a mértanhoz. Sőt most, is van olyan diákom, aki 13as szemüveget hord, még sincs vele semmi ilyen probléma. Esetleg szemészhez kellene elvinnetek. Egy gyermekkori barátomnak jelenleg 19es szemüvege van, mégis gyönyörűen fest. Nálunk is a gyerekszobába ő csinálta a falidekorációt. Tehát ne fogd a szemére!

2011. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Öt dioptria nem olyan nagy, hogy ezért felmentést adjanak. Nem is az éleslátásával van a baja az öcsédnek, hanem a térlátásával, ezért nem megy a mértan. Ez pedig a koraszülöttségével és a mozgáskoordinációs zavaraival függ össze valóban. Ugyanakkor nem felmenteni kellene, hanem fejleszteni. Szerencsére van már erre lehetőség. A szüleid keressék meg a módját, hogy milyen fejlesztő foglalkozásokra járhatna el az öcséd - neki is jobb lenne, növelné az önbizalmát és csökkentené az iskolai kudarcok miatti szorongását (meg úgy később az életben is jól jön, hálás lesz ezért). Ezt nem a tanárnak kell megoldania, hanem a szüleidnek.

Első lépésben pl. keressetek rá a neten: térlátás fejlesztése, fejlesztő pedagógusok.

33/n

2011. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!