Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kérjem meg apát?

Hogyan kérjem meg apát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 éves lány vagyok..apuval élek , anyukámat elviszitettem évekkel ezelőtt....Egyedül nem enged apu ruhát venni , mindig vele kell ruhát venni..de ugyebár pasi , és mindig a kinaiba , vagy a piacra akar menni ruhát venni...elég jól élünk , simán telne márkásabb , jobb cuccokra , dehát egy férfi az féri , nem nagyon érti ezt...mit tehetnék? nagyon zavar hogy ilyen "gatyi" helyekről kell folyton ruhát venni :S


2010. okt. 20. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt miért nem lehet neki így elmondani ahogy ide leírtad? Ez igazán nem ciki kérés.

Mondd neki, hogy Te már igazán kinőttél abból a korból, hogy vele kelljen menned vásárolni, inkább adjon pénzt:)

2010. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ..hát nem tudom :S nem szeretném megbántani , de azthiszem elé állok , és kerek-perec megmondom , hogy ez igy nem túl jó :S

várom a további válaszokat iis.

2010. okt. 20. 12:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit mond,,mért nem enged egyedül ruhát venni??
2010. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy elmész akkor egy barátnőddel, ha kell hozol számlát neki és pontosan visszaadod a maradék pénzt hogy lássa, te tényleg ruhákat vettél. Mondd, hogy a márkásabb ruhák tovább bírják, jobb az anygauk és kellemesebb érzés hordani őket és jobban éreznéd magadat bennük, nem feltétlen a húszezres Nikera meg ezekre gondolsz, hanem a C&A, H&M, jó áron vannak a normális ruhák. Legyél apukáddal őszinte, férfiból van, így nehezebben fogja megérteni, de kitartás.
2010. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aztmonda , "túl kicsi vagy még ahoz hogy egyedül vásárolj"...nem tudom miért , mert megbízható vagyok , ha barátnőkkel vagyok , mindig pontosan hazaérek , jó tanuló vagyok,és tuti nem vennék olyan ruhákat , ami nem való egy 13 éves lánynak...
2010. okt. 20. 13:26
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! köszi a választ , megpróbálok ma este beszélni vele..
2010. okt. 20. 13:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj vele, de semmiképp ne követelőzően. Ne azt érezze, hogy minél több pénzt akarsz kihúzni belőle és nagyon drága, nagyon márkás holmikat szeretnél venni csak a márkajelzés miatt.

Esetleg kérdezd meg, mennyit szán neked ruhára egy hónapban/évszakban/félévben. Utána kérd meg, hogy nagyjából te dönthetsd el, hogy ezt a kereted hol költöd el. Magyarázd el neki, hogy inkább veszel 3 jó minőségű márkásabb holmit, mint 6 kínait.

Azért majd hívd el magaddal is, hogy lássa, mi is tetszik neked és hogy azért még fontos neked a véleménye.

2010. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én is apával élek.De csak 11 ugyhogy még azért egyedül nem mehetek el vásárolni de 13 éves koromra tuti hogy elenged.Én nekem nem szabja meg hogy most ide megyünk vásárolni hanem Én döntöm el.Szóval szerintem is beszélj vele de ne durván mond meg neki hanem úgy "Apa,majd elmegyünk a ...-ba?Én így szoktam de lehet máshogy is sok sikert!:)
2010. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat , mihamarabb beszélek vele..
2010. okt. 20. 13:37
 10/15 anonim ***** válasza:

A 13:30-as vagyok megint.


A férjem előző házasságából született lánya 13 éves volt, mikor megismerkedtünk, így én is többnyire ott voltam a ruhavásárlásokkor.

Szerintem ennyi idősen még tényleg jó, ha ott van veled apukád is. Emlékszem, mennyire nem vették komolyan a férjem lányát, mikor egyedül bement egy bolta. Bezzeg, ha ott volt az apja is (vagy akár én)!

Nézzétek ki a barátnőiddel mi tetszik, próbáld fel, esetleg rakasd félre és így menjetek apukáddal vásárolni. A férfiaknak amúgy is agyára megy az órákig tartó kóborlás boltról-boltra. Főleg ha végül megveszed azt, amire az első boltban mondtad, hogy jó, de még nézzünk szét. :)


És hát még jó pár évig apa kicsi lánya leszel, értsd meg őt is. Szokatlan lehet neki is a helyzet, hogy elkezdtél önállósodni. :)

2010. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!