Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen technikával tanultok?

Milyen technikával tanultok?

Figyelt kérdés

Hamar szeretnék végezni a tanulással de nem tudom hogy kellene könnyen megtanulni bármit is.. szinte mindenhez kell 3-4 óra vagy több meddig rendesen megtanulom.. :S

Segítsetek! Normális válaszokat várok. :)

14/L


2011. szept. 14. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, mikor magolni próbálok. Szerintem könnyebb, ha értelmezed is, amit olvasol, nemcsak seggeled.

Mást sajnos nem tudok javasolni, nálam bevált.

2011. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

most vagyok 10.-es,én már 6.-7.óta így tanulok:

ha van mondjuk 2 oldal töri amit meg kell tanulni,itthon kijegyzetelem egy füzetbe-van csak erre a célra egy-ha órán írunk vázlatot,én még itthon azt is leírom mégegyszer,másképp nem tudom megtanulni.

Ha leírtam egy vázlatpontot,azt megtanulom,leírom a következőt,azt is megtanulom,és elmondom magamnak az előzővel együtt,így megyek tovább,majd a lecke végén az egészét és tádááám tudom.:D pluszba én amit abban a füzetben megtanultam-akár ha 2 mondat is-áthúzom halványan grafittal,hogy tudjam,ennyivel kevesebb.Magadnak szép egész mondatokban mondd fel,így a szóbeli felelet is menni fog,nekem bevált

2011. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A második mond valamit, én is jegyzetelek mindenek előtt (ezt elfelejtettem írni).
2011. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
órán figyelsz és szorgalmasan jegyzetelsz, így már megtanulod a felét, otthon átolvasod, másik fele
2011. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jegyzet, vázlat füzetben: ezt ugye már ismerem, értem, csak még meg kell tanulni. Felolvasom magamnak hangosan úgy, hogy mondatokba foglalom, és nem mindig nézek bele. Témánként/oldalanként megállok, és fölmondom magamnak. Ha van még időm, átfutom még magamban párszor.

A tankönyvet is így tanulom, bár ott gyakran csak halkan olyasom el, vagy elmondom a saját szavaimmal (ezt főleg akkor ha meg kell érteni valamit). Ha valami nem világos, pl. hogy kémiánál hogy néz ki ez a molekula, lerajzolom magamnak, vagy megnézem, hogy jött ki ez a képlet.

Nekem ezek beválnak, szerencsére gyorsan tanulok. Sokan csinálják egyébként azt, hogy kihúzzák színessel a fontos dolgokat, esetleg miden évszámot zölddel írnak, a fogalmakat lilával stb.

2011. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hiába figyelek órán, másnapra úgy sem emlékszem rá. Na sok értelme van figyelnem..

Egyébként van akinek az segít hogyha zenét hallgat közben. :)

2011. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tanulást, a felfogóképességet, a memóriát az olvasás segíti, edzi szerintem. Most nem bántásból, piszkálásból mondom, de a kötelező olvasmányok elolvasása, illetve a regények olvasása, esetleg napilap olvasása fejleszti a tanulást, felfogást.
2011. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

-Kapcsolj ki minden zavaró tényezőt pl. zene,tévé

-Koncentrálj

-Ha az anyaghoz kapcsolódik a házi csináld meg azt először,igy jobban fogod érteni ha elkezded tanulni

-Ha vers van akkor csak egy versszakot tanulj meg egyszerre,utána mégegyet és utána elmondod egybe amit tudsz

-Ha nem akaródzik tanulni csináld meg a házikat és addig kicsit belezökkensz

-Ha hosszabb 2-3 oldalas pl. töri anyagot kell megtanulni akkor használj szövegkiemelőt és húzd ki a fontosabb részeket

-Minden nap egyél egy banánt,nekem 5.-ben mondta az ofő,hogy segít koncentrálni(nekem bevált)

-A suliban figyelj oda

Sok sikert!!13/l

2011. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

sehogy.

abból élek, ami órán rám ragad, és eddig nem volt problem belőle.


16/F

2011. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ez függ attól is, mennyire érdekel az anyag.

Amit a 09-14 21:55 írt, abban van valami, hogy figyelek órán. Mivel szeretem az irodalmat, figyelek órán és tanár függő is, mert úgy beszél,hogy megfog amit mondd.Így csak otthon átolvastam a fontos dátumokat a költőkről vagy a neveket, és ezekről eszembe jutott a többi is.Viszont a töri tanár mintha kínaiul beszélne hozzám, azt muszáj tanulnom keményen :S

2011. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!