Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tanultok/tanultatok?...

Hogy tanultok/tanultatok? Milyen technikával? Milyen tanulók vagytok?

Figyelt kérdés

Én általában úgy tanulok, hogy például ha hétfőn kapunk egy leckét tegyük fel földrajzból, de földrajz csak csütörtökön lesz legközelebb a héten, akkor csak szerdán tanulok földrajzra, hogy jobban megmaradjon bennem a tananyag. Naponta 3-4 órát szoktam tanulni, mert elég nehezen megy a fejembe az anyag, s így tudom hozni a 4,6-4,8-as átlagokat év végén. A kedvenc tantárgyaimat (történelem, magyar nyelv és irodalom, német és angol nyelv) általában fél óráig szoktam tanulni, úgy, hogy 4x-5x elolvasom, majd kiemelem a lényeget, és felmondom anyukámnak. A matematikát, a földrajzot, illetve a biológiát már nehezebben értem meg, azokat minimum egy órán keresztül tanulom, úgyan úgy, mint az előzőket, csak többször olvasom el.


Kíváncsi lennék, hogy ki, hogy tanul, hátha tudunk egymásnak segíteni! :)


14 éves, nyolcadik osztályos lány.


2011. szept. 5. 20:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Főleg arra lennék kíváncsi,aki naponta kevesebbet tanul 3 óránál,az hogy csinálja azon kívül,hogy nagyon figyel órán?
2011. szept. 5. 20:35
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Hát kislány, van egy rossz hírem: én általánosban napi kb 0 órát tanultam max házi és így voltam 4,8


Gimi már nehezebb volt, ott szünetben tanultam a felelésre, röpdogára(ez 10 perc) és egy témazáróra pedig kb 1-2 órát témától és tantárgytól függően otthon.

4,5-ös átlaggal. Ha neked ilyen nehéz az általános, akkor készülj fel alaposan! Bár a szorgalmad dícsérendő, a kedvedet nem akarom elvenni.


Amúgy én egyszer elolvastam az anyagból egy oldalt majd felmondtam magamnak hangosan, aztán a köv oldalt stb. A végén még 2x egyben az egészet.

2011. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából eddig napi 2-3 órát tanultam(9.osztályig),úgy,ahogy te,csak néha mondtam fel.

Most taktikát fogok váltani,odafigyelek jobban órán,a szigorúbb tanárok óráira többet tanulok.Sok tanárváltás volt most,sajnos.:/ és ezért kell jobban tanulni,többet..majd kitalálom,hogy hogyan.

16/L-10.sztály

2011. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Most mentem 9.-be , általánosban 4,5-5,0 között volt az átlagom és nagyon keveset tanultam, míg a többiek mindig a könyveket bújták dogák előtt én teljes lelki nyugalommal olvastam a regényeimet :) Az olvasás és a sport mellett nem maradt időm tanulni, de így is jól teljesítettem, néhány négyesem volt csak a többi mind ötös.

9.-ben elhatároztam, hogy tanulni fogok rendesen, hogy elmehessek külföldre, de ez most mindegy is más téma. Na szóval először mindig megírom a házikat és utána szimpatikusssági sorrendben megtanulom az anyagot. Ezt úgy teszem, hogy egyszer átolvasom, közben kiemelem a kényeget majd jobban odafigyelve még egyszer átolvasom, majd pedig felmondom magamnak. Általában ennyi elég, de ha szükség van rá akkor többször is átolvasom, kijegyzetelem az anyagot.

2011. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Ne keseredj el, itt vannak rendkívüli képességüek, de nem ez az átlag. Tanulj szorgalmasan, nem baj ha ennyi időbe telik, a lényeg hogy jó jegyeid legyenek. Nekem az a tapasztalatom, akik sok könyvet olvasnak hobbiból már pici koruktól kezdve azoknak van ilyen képességük, hogy elég egyszer elolvasni, de nem mindenki könyvmoly. Egyébként fel a fejjel. 35/N
2011. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ELső vok, tényleg rengeteg könyvet olvasok, 10 éves korom óta 30/év az átlag :D Lehet h emiatt voltam ilyen jó tanuló, ezen még nem is gondolkodtam.
2011. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Harmadik vagyok

Nem szoktam figyelni az órákon, mert egyszerűen nem vagyok képes odafigyelni a monoton magyarázásra, bár igaz az érdekesebb órákon se nagyon figyelek.

Az utóbbi években tökélyre fejlesztettem az órai olvasást és számtalan sudokut oldottam meg az órák alatt. Mikor már tényleg halálra untam magam akkor netezek a telómon.

2011. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3-4 óra?! Úristen, én úgy hozom minden évben az 5,00 átlagot, hogy alig tanulok. Eddig tényleg keveset tanultam nagyon, még házikat sem írtam, de most megfogadtam, hogy megváltozom, és eddig ennyire megy:

Ma amiket feladtak házikat tanárok, mindet megcsináltam, még azt is, amelyik péntekre kell, legalább nem kell csütörtökön / óra előtt szenvednem vele, ha most úgyis van szabadidőm.

Ha tanulni kell, akkor én is mindig egy nappal előtte, és MINDIG este, mert akkor jobban a fejembe megy, és jobban meg is marad benne.

Az órai figyelés...Hát ha csak magyaráz valamiről, akkor nem figyelek, mert általában unalmas szokott lenni. Csak a diktálást hallgatom, és közben valamennyire úgy is a fejembe megy.

Általában elég, ha otthon 1x-2x HANGOSAN felolvasom magamnak az anyagot, aztán 1x elmondom hangosan fejből, és megvan tanulva. Ez felelés előtt maximum félóra, ellenőrző előtt maximum 1,5 óra.

Ami nekem is nehezebben megy, az a matek, ezenkívül még a fizika és a kémia. Mivel kémiából könnyen lehet lesni/súgni/puskázni, ezért erre attól még, hogy nem nagyon megy, max félórát tanulok ellenőrző előtt, felelés előtt pedig átolvasom 1x-2x az anyagot, ahogy már leírtam. Mateknál és fizikánál a kulcs a gyakorlás gyakorlás gyakorlás. Csak így megy. Nem mondom, volt már olyan, hogy 8 (nyolc!) órán át gyakoroltam a matekot, annyira nem ment. De ez csak 1x volt, + 1x volt olyan, hogy kb 5-6 órát gyakoroltam rá. Ha jól megy, és épp értem az aktuális anyagot, akkor is legalább 2 órán át gyakorlom, mert sosem vagyok biztos magamban. De átlagban matekra, és fizikára úgy 4 órát szoktam gyakorolni. Matekból nem is kell, csak gyakorlás, elmélet szinte nincs is, a képleteket 5 perc alatt bevágtam eddig, de az nem is sokáig maradt meg a fejemben. :) Fizikából van elmélet is, az könnyen megy, úgy mint a többi tantárgynál, nálam csak a számokkal van a probléma.:D

De átlagban naponta 3-4 órát tanulni nem tudnék. Ha nincs felelés, vagy ellenőrző, akkor nem is tanulok egyáltalán. És sokszor nincs szerencsére...:))


14/L, 8.os szintén

2011. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező én is azt a véleményt osztom, ne légy elkeseredve, suliban nálunk is mindig az volt a divat, hogy áááá én nem tanultam semmit, mégis jöttek a csillagos 5-sök, nem kell elhinni mindent.

Már nem emlékszem mennyit tanultam általánosban és gimiben, de biztos volt pár óra mindig, a lényeget kiemeltem, és visszamondtam amit olvastam többször.

Amit tudnék neked javasolni: nem biztos, hogy az a jó, ha csak előtte való nap tanulod, mert akkor lesz friss. Kipróbálhatod, ha van időd, ha hétfőn van földrajz, már aznap ismerkedsz az anyaggal, és mondjuk kedden is előveszed, ha csak kétszer is elolvasni, és utána a ténylegese tanulás szerdán már rövidebb lesz, és jobban meg is fog maradni. Nekem ez a módszer egyetemen vált be nagyon.

Ha nehezen érted meg az anyagot, akkor pedig a szövegértésed fejleszd, olvass többet, regényeket, különböző témájúakat, ami még segít a megértésen az órai jegyzetelés, vagy ha otthon magadnak az adott leckékből kulcsszavas vázlatot készítesz.

24/N

2011. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,mindet fogom hasznosítani! Különben pedig 5 éves korom óta tudok írni és olvasni,és egész kiskoromtól fogva rengeteg könyvet elolvastam már.
2011. szept. 6. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!