Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A nyolcvanas és kilencvenes...

A nyolcvanas és kilencvenes években hogyan kezelték a beteg gyerekeket akik agyilag idegileg és lelkileg pszichésen egyaránt sérültek voltak milyen óvodák és iskolák álltak a rendelkezésükre!?

Figyelt kérdés

Az ugyancsak beteg és sérült felnőttekkel mit kezdtek hova rakták őket?

Akik mondjuk enyhén voltak fogyatékosok?

A középsúlyos súlyos eseteket gondolom bentlakásos otthonokban helyezték el.



dec. 26. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk iskoláig ellöködték őket, majd elsőben megbuktatták, és onnantól a közeli kisváros úgynevezett kisegítőjèbe jártak.
dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én velem ilyen szinten nem foglalkoztak lehet hogy csak enyhén mérsékelten vagyok hülye

Pedig buktam én is két osztályban is és stbk

dec. 26. 19:20
 3/12 A kérdező kommentje:
A szociális emberi részében is egy katasztrófa tragédia vagyok
dec. 26. 19:20
 4/12 A kérdező kommentje:
Beszélni megtanultam azért
dec. 26. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Menj már el egy pszichiáterhez és kezeltesd magad! Ne a gyakori népével akard megszakértetni az életed!
dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Sőt, írni is tudsz, úgyhogy maximum enyhe értelmi fogyatékos vagy, velük akkoriban és most sem tudnak mit kezdeni, rosszul megy nekik az iskola, de nem érdemes őket betenni a súlyosabb értelmi fogyatékosok iskolájába.
dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
De viselkedni nem tud. A kérdező privát üzenete: "Pofa be és kuss"
dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt külön iskola nekik. Nálunk is "kisegítőnek" hívták.

Aztán sajnos beintegrálták a "normális" iskolába őket és mindenki jól megszívta, igen a gyerekek is.

dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisegítő iskolába jártak. Csak enyhén sérült felnőttet ismertem, ő elláta saját magát, vagy segítettek neki rokonok. Viszonylag teljes életet élt, de nem dolgozott.
dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisegítőbe küldtèk őket. Hanem súlyos azzal se gyerek, se felnőtt esetében nem tudnak mit kezdeni, próbálják élni az életüket
dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!