Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Általánosságban milyennek...

Általánosságban milyennek tapasztaljátok az egészségi állapotát a mai 0-3 éves korosztálynak, a 2010-es évekhez képest? Pszichésen, illetve testileg.

Figyelt kérdés

Ne csak a saját gyerekeitekből induljatok ki, ha válaszoltok, légyszi, hanem számold bele az összes mai, általad (pl bölcsiben) látott 0-3 éves gyermeket, tehát azokat, akik MANAPSÁG kisbabák, vagy MA totyogók, vagy MANAPSÁG épp csak elkezdték az ovit. Lehet külföldi gyermek is.


Összehasonlítva azokkal, akik a 2010-es években voltak babák, totyogók, ovisok.


Pszichés, és testi vonatkozásban is. Tehát fogyaték, autizmus, SNI, mozgássérült, szívbeteg, bénult, veleszületett rendellenesség, allergiára való hajlam, légzési nehézség, ADHD, figyelemzavar, szenzorosság, magatartás zavar, koncentrációs nehézségek, vérzékenység (vagy az ellentéte), gyakori testi fájdalmak, fogproblémák, mozgásszervi problémák, megfázásra való hajlam, stb.



nov. 16. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ennek szakmai fórumon a helye.

Egyszeri anya nem tud ilyen összehasonlítást tenni már csak azért sem, mert kicsi az esélye, hogy a 2010-es években és 13 évvel később is legyen 0-3 évese.

nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem várok szakmai választ, csak feltűnő eltérések észlelését.

Egyáltalán nem kicsi az esélye, hogy ismer egy szülő 2020-2023-ban született gyermeket is, valamint 2018-ban, vagy 2019-ben született gyermeket is. Akár saját gyerekek esetén, akár szomszéd, akár bölcsi, ovi.

nov. 16. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy pár év eltérés esetén észrevehető különbség lenne.

Annak a kérdésnek inkább lenne értelme, ha egy generációval (30-40 évvel) korábbi ill. későbbi gyerekeket hasonlítanánk össze.


Egyébként bármilyen következtetést csak úgy lehet levonni, ha valaki sok gyereket tud megfigyelni. Ezt maximum egy bölcsődei gondozó, védőnő, gyerekorvos stb. mondhatja el magáról. Az, hogy valaki látta korábban a szomszéd gyerekét valamilyennek, most meg a sajátját másmilyennek, abból nagy merészség lenne bármilyen következtetést levonnia.

nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nekem van 2010-ben született lányom és 2021-Ben született fiam.

Szerintem van különbség bár nem ugyanaz az apuka, lehet amiatt is.

Szerintem pszichésen és testileg is rosszabbak a mutatók. Nyilván konkrét számokat nem tudok, csak ami közvetlen környezetemben tapasztalható.

nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Derjaderja ***** válasza:
72%

A párom 17 éves fia és a közös mindjárt 3 éves fiunk eléggé hasonlók a kattanásaikat tekintve, sőt a lányunk is hasonlít hozzájuk és mindannyian ugyanolyan impulzívak és nehezen befolyásolhatók mint a párom és az apja. Emellett mindannyian bátrabbak és muzikálisabbak, extrovertáltabbak mint én (párom és testvére muzikálisak).

Nyilván vannak rám hasonlító tulajdonságaik, amikben viszont a nagytól különböznek de őt más anyuka neveli.


Én ennek megfelelően a genetikában hiszek nem abban hog rosszabbak a gyerekek.

A mostani kicsik a covid éra miatt mindent elkapnak bár ez inkább az óvis generáció már, az ovisom kortarsai pl mind sokkal betegesebbek. Az általam ismert bölcsisek stramm gyerekek, nem betegek többet mint pl én harmincikszéve.

nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!