Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok 15 éves...

Mit csinálnátok 15 éves kamasz lányotokkal ha. (? )

Figyelt kérdés
kiderülne,hogy iszik,cigizik,minden ártalmas dolgot elkövet maga ellen. büntetés megoldás lenne?
2010. okt. 23. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Elgondolkoznék hogy hogyan neveltem amiért ilyen lett...
2010. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne büntesd. Ülj le vele beszélgetni. Meséld el, hogy annak idején te is kipróbáltad a cigarettát, sőt, az italt is. Mond ezekről negatív dolgokat, például azt, hogy ivás után borzalmasan érezted magadat, szédültél, hánytál, és még ki is röhögtek a többiek emiatt... mondj ilyeneket. Mindegy, hogy igaz-e a történet, vagy nem. El fog gondolkozni rajta.
2010. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A 'kis'lány nem az enyém. Szerinem a beszélgetés sem segítene rajta. De nem jár bulikba,és mégis részegedik. pedig csak "barátnőzik". Szülei szerint nincs megoldás.
2010. okt. 23. 19:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, semmi esetre se azért csinálja, mert te rosszul nevelted. Az elsőnek vagy nincs kamasz gyereke vagy 40 éve volt, bár ez a probléma már akkor is előfordulhatott.

Ezen a kamaszok jó része átmegy, együtt vannak, hatnak egymásra. A cigi miatt fejezd ki rosszallásodat, legalább legyen lelkiismeretfurdalása. De a kamaszokból hiányzik az előrelátás képessége, nekik az semmit nem jelent, hogy majd 30 év múlva rákot kapnak, ők az itt és most-nak élnek. Az ivás remélem nem jelent mértéktelen ivást, tehát nem gyakori (mondjuk a havi egy-két alkalmat tartom elfogadhatónak) és nem részegen jön haza. Ha részegen jön haza, akkor valóban tiltani kell a késő esti programokat. De igazándiból csak reménykedni lehet, - a pszichológusok azt mondják - hogy majd kinövik ezt a szülők értékrendje ellen lázadó, énkereső életszakaszt, és visszakapod az aranyos kislányodat. Persze figyelemmel kell kísérni, tudni, kik a barátai, hol van, mikor jön.

szülőtárs egy 18 éves lánnyal, hasonló gondokkal. (A megtalált cigarettákat én erőteljes leszúrások közepette kivágtam, legalább kelljen pénzt költenie az újra, és valahányszor cigarettaszaggal jön haza, nagyon morgok)

2010. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem sokszor fordult elő...Késő esti programjai nincsenek ("barátnőzés" alatt tudja le a dolgokat) Attól félük,hogy ha 18 lesz még rosszabb lesz a helyzet...
2010. okt. 23. 20:43
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 23. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért részegedni nem kell engedni, legfeljebb mondjuk vörösboros kóla fér bele egy tizenötéves kilengéseibe. Ha részegre issza magát, akkor nem kell elengedni délután sem.

az anyuka

2010. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges büntetni. Nem hibáztatok én szülőket, de a dohányzás (ilyen korban) elsősorban a "menőzésre" megy. Aztán vagy megszokás lesz belőle, vagy alkalmi dohányosként FESZÜLTSÉG levezetés. A részegedést meg majd 1-2 csúnya másnap után megtanulja, hogy hogyan bánjon vele. Énis csak a saját hibáimból tanultam./tanulok. Emberfüggő. valakinek elég ha leülnek vele a szülei beszélgetni, valakinek nem.
2010. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem anno 9-15 éves koromig bele verték a fejembe mi minden káros és hát nem is akarok nagyon cigizni pl. De erre rátesz hogy én a Zöld Kakas(alapítványi) iskolába jártam egy évet és velem együtt 2 gyerek volt aki nem drogozot valamifélét... Ha látja az ember hogy illegális drog mien hamar teszi tönkre az embert az ember akkor rájön hogy a ciginél is lehet igazság...
2010. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is részegedtem,dohányoztam,a kamaszkorba ez is beletartozik,most mégis normális életet élek,és kismama vagyok,dolgozok stb.


Beszélni kell vele,leülni,elnagyarázni a dolgokat,semmiképpen sem megverni,mi értelme van?Csak még jobban eldurvul a helyzet.

2010. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!