Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan törekedtek arra, hogy...

Hogyan törekedtek arra, hogy igazságosan egyforma mértékben költsetek két gyerekre?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves fiút, és egy 15 éves lányt nevelünk. A fiú sokkal kevésbé igényes, nem szokott pénzt kérni, és azt is ritkán, hogy ezt-azt vegyünk neki. Vele ellentétben a lányunk hetente kér 3-4 ezret erre-arra, és ha boltba megyünk akkor is mindig van valami kívánsága, például hozzunk neki nachost, vagy valami hasonló apróságot. A fiút ha meg is kérdezzük, hogy kér-e valamit a boltból, akkor mindig az a válasz, hogy nem, vagy esetleg ritkán 2db ceruzaelemet az egerébe. A lányt igazán el sem lehet küldeni a boltba bevásárolni csak előre kiszámolt fix pénzzel, mert a visszajárót rendre levámolja. Az öltözködés területén vannak a legnagyobb különbségek, a fiúnknak tök jó az 5ezres akciós farmer, a lányunk viszont fel sem vesz ilyesmit. Összességében minimum a dupláját költjük lányra, és büntudatom van, hogy ez nem igazságos.

jan. 30. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
vezess be havi zsebpénzt és akkor mindenki arra költi amire szeretné és nincs pluszba senkinek 3-4ezer. De egyébként elég nagyok már. Szerintem ezen nem variál a fiad mert akkor ha zavarná már hangot adott volna neki
jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Derjaderja ***** válasza:
85%
Mért nem él a lány a realitásban?
jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

A 7 éves lányom is megérti, hogy nem cseréljük le az új, egy hete vásárolt nadrágját, mert a suliban valakinek nem tetszett. Próbálkozik, de egy magyarázat elég.

Ti is szabjatok havi keretet, azt pótolni nem fogjátok és megtanulják mindketten, hogyan gazdálkodjanak vele.

jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Én eltenném a fiúnak azt, amit "megspórolok" rajta. Szerintem így igazságos.

Persze a lányommal is közölném, ne lepődjön meg, ha majd a bátyjának a spórolt pénzből egyszer csak lesz egy nagyobb beruházása. (Csak a példa kedvéért: vesz egy autót magának.)

jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Ideje lenne zsebpenzre. Igy hogy tanuljanal meg banni a penzzel? Nekik teszel szivesseget a jovore nezve. Fix összeg hetente. Ennyi. Persze kaja,suli cucc, normal ruha a szulok dolga.

De a mozi, kave, nasi, zara pulcsi az mehet a zsebpenzbol

jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Ja,elozo vagyok...realis legyen a zsebpenz. Heti 4 ezer legalabb
jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Zsebpenz! Heti 5 ezer, minden hetköznapra egy ezres. Mindkettőnek ugyanugy.

Ruhára keretet vezetnék be, pl minden evszakban van rá 30 ezer pl. Aki nem használja ki, az megkapja.

jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%

majd amikor a fiú nem csak elemet kér az egerébe, hanem benyújtja az igényt egy jobb hamer gépre, akkor több évet kamatostól visszavámol :)


Amúgy aranyos kérdés. Tegyetek félre a fiúnak is sokszor keveset, aztán ha nagyobb tétel lesz amit rá kell költeni, akkor nem lesz nagy kiadás.

jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
4 ezer ft heti zsebpénz? :D jézusom..szerintem én 20 éve kaptam 5-öt minimum. Mi a fenének vállal 2 gyereket az ilyen...hogy még a zacskó chipset is az orra alá dörgölöd...érthetetlen. Kamu kérdés szerintem.
febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

19. Nagyon látszik a megnyilvánulásodból, hogy a szüleid pénzen kívül mást nem tudtak adni neked 😂


Jézusom, mi a fenének vállal az ilyen gyereket?!

febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!