Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermekes szülők! Hogy...

Több gyermekes szülők! Hogy próbáltok "igazságosak" lenni a gyerekekkel az alábbi esetekben?

Figyelt kérdés
Ha pl. az egyiknek spec. dolgok kellenek, ami jóval többe kerül, vagy jobb esetben hobbihoz, sporthoz kell sokat áldozni rá. A többi gyereknek ilyesmiért igyekeztek vmi kompenzációt, hogy oldjátok meg, hogy egyik se érezze magát előtérbe vagy háttérbe helyezve? Nekem még kicsik az ilyesmihez, csak elgondolkodtam, kíváncsi volnék tapasztalatokra.
2014. szept. 8. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az amelyiknek a specko dolgok kellenek az ünnep napokra veszem meg! Szülinap, karacsony... Igy ö ennek fejebe lemond mas jatekrol stb...
2014. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, hogy nem az árát nézzük. Mindenkinek az igényeihez igazodunk természetesen normál kereteken belül. Ha van nagyon kedvenc hobbi vagy sport, amin tényleg látom, hogy szereti és tehetsége is van hozzá és bár drága, támogatom. De a másikat is ugyanúgy támogatom azn ő kedvenc sportjában. Nem azt nézzük, hogy a nagyobb triatlonozik és neki a bicaja 120 ezerbe került. Hanem azt nézzük, hogy megkapta a sportjához és sikerei eléréséhez szükséges eszközt. A másik nem 120 ezer ft értékben fog kapni, de mondjuk ha olcsóbb sportja van, pl úszik, megkapja a minőségi ar@na türülközőt, gatyát stb stb. Már a kezdetektől így neveljük őket, hogy ne az első legyen, hogy az értéket nézik, hanem a szükséget a szó jó értelmében. Mert persze nézni kell az árat, de ha én engedem, hogy elkezdjen triatlonozni, akkor tisztában kell lennem azzal, hogy nem úszom meg olcsón. Legelején kell átgondolni. Senki nem érzi magát háttérben, ha mindenki támogatva van.
2014. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem még csak pocakban van a tesó, tehát a kérdés egyelőre elméleti. De, elképzelésem így van, hogy fogom majd csinálni. Pl a kiam, aki most 4 éves, nagyon komolyan érdeklődik a foci és a tánc iránt. Tehát, ha úgy dönt, hogy szeretne pl focizni, akkor minden lelkifurka nélkül meg fogom neki venni a focicipőt és a minőségi labdát, kifizetem az edzést. Nem hiszem, hogy ezért a tesó hátrányba kerülne. Neki meg kell majd a jó bicikli pl.

Szerintem minden csak hozzáállás kérdése. Ha mi szülők nem hajtogatjuk, hogy "na a Pistikének 20 ezerért vettünk focicipőt, akkor Marikának is kell ennyiért venni egy pisilős babát", akkor ebből az egészből a gyerekek annyit vonnak le, hogy megkapják azt, amire szükségük van.

Csak azért nem fogok venni valamit az egyiknek, mert a másiknak költöttünk valami szükséges dologra.

Szerintem ez így van rendjén és úgy gondolom, hogy a gyerekeim ezt érteni és érezni is fogják.

Nekem is van tesóm, de soha nem kaptunk azért valamit, mert a másiknak pl kellett egy új iskolatáska. Tök egyértelmű volt, hogy neki most az kell, ezért megkapja. Vagy amikor az anyukám a kosáredzéseimet finanszírozta, a húgom nem mondta, hogy neki is fizessen valamit anyu. Pár év múlva érdekelni kezdte a kosár és akkor az övét is fizette anyu. Szerintem ez így természetes.

2014. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*kiam= kisfiam, bocsi. :)
2014. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furcsán hangzik, de nem is akarok igazságos lenni. Egy családban nem mindig az a fontos, hogy igazság tétessék. És a szeretetet nem lehet méricskélni.

Te futó vagy, neked drága a cipőd így ma csak 20 centi párizsit kapsz.

Hálistennek gimisek már, és hárman egy rúd felvágottat elpusztítanak!!! Sportol mind.

Mivel a gyerekek szárnyakkal születnek, és az én feladatom, hogy biztosítsam a megfelelő körülményeket ahhoz, hogy megtanuljanak repülni, így mindegyiket igyekszem az általa választott sportban és hobbyban támogatni. Ha szeretetben vannak nevelve, nem teszik szóvá, hogy a másik drágább sporcipőt kapott mint ő. Mert ő meg drágább szintetizátort fog kapni, mert zenél...

2014. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ezt a mindenkinek ugyan az jár dolgod.Nem hiszem hogy kompenzálni kéne.Teljesen jó tesók így is.

Teljesen megértik ha ez egyik kap valamit a másik nem mert neki nincs rá szüksége.Nem érzem magam igazságtalannak érzik ,hogy szeretjük őket és semmiben sem szenvednek hiányt úgyhogy nincs miért nyafogni.

2014. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!