Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnál, ha 15 éves...

Hogyan reagálnál, ha 15 éves gyereked részegen (nem kicsit!) jönne haza?

Figyelt kérdés
Lenne következménye?Büntetés?
febr. 13. 16:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Itthon szinte soha nem fogyasztunk alkoholt, tehát nem ezt látja napi szinten.A társaságból, akikkel volt, rajta kívül senki sem került ilyen állapotba.Ja, és nem hajnalig tartó buli volt, összesen 2 órát volt ott.
febr. 13. 16:55
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Hétköznap biztosan nem engedném. Hétvégén nem igazán csinálnék problémát, ugyan is nem vagyok állszent én is voltam fiatal, és pont ebben a korban buliztam úgy, hogy ami a csövön ki fért.


Pár dologra tanítanám meg.

1. Ne keverje. Ne kerüljön detoxba.

2. Mindig legyen 1 józan ember a társaságban.

3. Mindig tudjam hol van.

febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
Ha 15 évesen ez megtörténik, akkor megbuktál, mint szülő. Faragtál volna inkább sámlit helyette.
febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát van ilyen, a legjobbakkal is megesett ez egyszer-kétszer... :D Értem ezt magunkra a férjemmel pl., bár nem 15 évesen. Nyilván beszélgetnénk vele az esetről, de alapvetően nem büntetném, nem hiszem hogy megoldás bármire is.
febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem büntetném, hanem elbeszélgetnék vele, hogy hogyan fordulhatott ez elő és hogyan fogja elkerülni legközelebb.
febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha kijózanodott elbeszélgetnék vele. De nem hinném hogy büntetném. Velem is volt ilyen.
febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Naná hogy lesz következménye. Olyan másnapos lesz, hogy a világát nem fogja tudni. Szerintem ahhoz már nem kell plusz büntetés.

Amúgy meg lehet, hogy pont azért nem tudta a gyerek belőni a határait, mert otthon sosem fogyasztotok alkoholt. Gőze nem volt róla, milyen hatással lesz rá amit megiszik.

febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy lerészegedik elsőre, aki sose ivott. Otthon biztos nem, gondolom máshol se engedtétek neki. Ez tök természetes elsőre. Nincs tapasztalata, ezért nem tudja megítélni a határait.

Nem minden alkohol üt be rögtön, meg kezdesz rosszul lenni tőle szép fokozatosan, hogy elsőre be tudd lőni a határt. Én pl semmitől nem vagyok rosszul, ha abbahagyom az ivást, akkor kell egy 20 perc, mire látszik rajtam, hogy írtam. Na ez most amikor először voltam istenigazából részeg (igaz 20 évesen, mert előtte mindig szégyenlősen megálltam egy kis egész este kortyolgatok az egy adag alkoholt módinál, tehát nem tudtam mi a határ), akkor egy ivós játékot játszottunk a haverokkal, sokat ittam, flexeltem, hogy én is tudok annyit, mint a többiek. Aztán nem lett jó vége. De csak akkor kezdtem el láthatóan részeként viselkedni, amikor már az utolsó pia után eltelt egy kis idő.

febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy lenne. Jól kiröhögném, hogy mennyire szar a másnap, aztán megmondanám, hogy sűrűn (pláne nem hétköznap) ne forduljon elő. Nem vagyok álszent, én is voltam fiatal.
febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Beszélhetsz vele, hogy ez nem szép, elmondhatod, hogy mire kell odafigyelni ahogy a 2. válaszoló írta. De ne büntesd meg, mert nem attól fog nem-inni. Amiatt csak félni fog a következményektől és legközelebb okosabban csinálja. Mármint nem megy haza, hanem valamelyik barátjánál megy. És titkolni fogja előled azokat a dolgokat, amikről egyébként fontos lenne beszélnetek.
febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!