Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hogyan reagálnátok,...

Szülők, ti hogyan reagálnátok, ha a 15 éves, egyébként jó tanuló, jó gyerek lányotok ilyen lenne? Kellene aggódnom?

Figyelt kérdés

Most késeket akar gyűjteni, mellette metált hallgat, legtöbbször sötét cuccokban jár, szereti a horrort és nagyon jól bírja a vér látványát, semmilyen hatást nem vált ki belőle. Sokszor végignéz olyanokat, amiktől én és a férjem már rosszul vagyunk, és egyáltalán nem rémiszti meg. Nem vonzza különösebben, csak nem váltanak belőle ki hatást az ilyen dolgok.

Szerintetek ez baj? Ti mit tennétek?

Egyébként ma már kiírtam erről egy kérdést, de valamiért törölték. Ha valaki nem értené, miért teszem fel megint.



2017. ápr. 14. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

A késgyűjtésen kívül semmi furcsa nincs benne. Kamasz , próbálgatja a dolgokat keresi önmagát. Ez teljesen normális.


De ez a késgyűjtés elég furcsa. Én megkérdezném ,hogy miért akarja. Ha nagyon kezdene "eldurvulni" a helyzet megkérdeznék egy szakembert hogy mi a véleménye erről , egyáltalán kell-e aggódni.

2017. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
95%

Tökjó, mehet nyári munkára a barneválhoz.

Késeket gyűjteni elég drága sport amúgy, fizetitek is neki?


Valószínűleg pont azért érdeklődik ilyesmik iránt, mert titeket sokkol. Ha rendes metált hallgat, meg is dicsérném érte, valószínűleg nem kell attól rettegned majd, hogy bekatizzák a diszkóban a nyáron.

Amíg nem kínoz állatokat, addig semmi gáz nincs. Lehet, hogy csak érdekli az anatómia, ha jól tanul, akár még olyan remek szakember is lehet, mint Mrs Angemi az instán (azt az oldalt mindenképp mutasd meg neki)

2017. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Majd kinövi. Az én gyerekem egy időben állandóan animéket nézett és katanákat akart gyűjteni. Kettőt (gyakorlót, nem éleset) kapott, ki vannak rakva dísznek, aztán lecsengett ez a korszak.:-) Ő is hallgat metált, progresszív rockot, amellett meg kenyérre lehet kenni, olyan vajszíve van.:-)
2017. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Kb. én is ilyen voltam, most már 30+ anyuka vagyok, a metál az megmaradt. Én ma már úgy látom, hogy a túlzott elvárások, maximalizmus és kritizálás miatt kezdem el furán viselkedni 15 éves koromban. A szüleim nem érzékelték, hogy túl nagy teher nyomja a vállam, pedig szorongó gyerekkort adtak, folyamatosan viselkednem kellett. Sajnos, a magamból való kifordulás nálam több rossz dolgot eredményezett, később pl. evési zavart, de nagyon nem foglalkozott ezzel senki, mert 4,8 bizonyítvánnyal senki nem gondolt arra, hogy valami mégsem működik jól.
2017. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#2 Dehogy, imádja az állatokat, főleg a macskákat, ilyesmiről szó sincs szerencsére
2017. ápr. 14. 21:03
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
A késgyüjtésen kivül egy teljesen átlagos lánynak tűnik, a manapság megszokottnál igényesebb zenei izléssel.
2017. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, és esküszöm, nincs semmilyen mentális problémám :)
2017. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mittudomain válasza:
22%

A fekete szín elnyeli az őt érő negatív dolgokat. Ki az aki állandóan bántja és nem tehet ellene vagy nem tud tenni ellene? Mi vagy ki a forrás, esetleg mik vagy kik, akik állandóan negatív hatásokkal bombázzák?

A macskák állítólag szeretnek negatív kisugárzású helyekre feküdni és képesek semlegesíteni. De ez számomra nem tény. Viszont ha van benne valami, akkor megvan a kapcsolat. Aki az állatokat szereti rossz ember nem lehet.


Kések.. milyen köteléket akar elvágni? Minek akar véget vetni? Milyen múltbeli vagy jelenbéli kapcsolat az aminek a végét akarja szabni? A fém jellemzően férfias vonatkozású, tehát esetleg apai oldalon keresendő a válasz.


Beszélgessetek vele többet.. de ne úgy mintha a pszichológusa akarnátok lenni. Ha nem akar beszélgetni meséljetek sztorikat, veletek mi történt, hogy vagytok, mik értek aznap.. ha célzott kérdést tesztek fel neki az agy támadva érzi magát és lezár. Sokkal hamarabb megnyílik ha hagyjátok hogy magától tegye.

Lehet tényleg csak fel akarja hívni a figyelmeteket. Valamit nem kap meg, figyelmet, szeretet, vagy nem annyit esetleg nem úgy ahogy neki lenne rá szüksége.

2017. ápr. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Nincs mit reagálni rá. Inkább ilyen legyen, minthogy diszkóban drogozzon, hányásig igyon és dugjon a mosdóban. A metál zenével mégis mi baj ? Sokkal igényesebb a tuctucnál vagy a mai nyálgépeknél. Miért baj, ha valaki jól bírja a vér látványát és nem ijedős ? Legalább lehet orvos belőle, főleg ha jól is tanul. Ez a lényeg, hogy jól tanul. A kések gyűjtésével sincs gond. Szerintem is gyönyörű némely darab. Normális hobbi, de drága.
2017. ápr. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Haha:D

mintha anyukam irta volna ^^

en nem vennek neki kest, nekem se vesznek jogosan, mivel voltak problemaim es rogton arra gondoltak hogy arra kell hogy megoljem magam. Ami amugy nem igaz,de nem akarok veluk veszekedni.

Ne vegyel neki. Ha nagyon akar nyarimunkara menjen el es gyujtson ra penzt.

Amugy stabil lelkileg?Mit tudsz errol?

2017. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!