Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolában hogy kezelik a...

Középiskolában hogy kezelik a btm-es gyerekeket?

Figyelt kérdés

A fiam 7.-es, lenne lehetőség levetetni róla a btm-et, viszont vonakodunk, mert jövőre a felvételin azért ez előnyös lehet.

Középiskolában mennyire gáz a btm? Szóbeli felvételin lehet hátrány? Azt hallottam, hogy középiskolában már nem is kötelező a fejlesztés, ez igaz? Mert az is nagy szenvedés már neki, és szerintem ebben a korban már teljesen felesleges.


febr. 22. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előnyök miatt meghagynám. Ezzel nem veszít. Középiskolában leszarják. Nekem is volt jó pár bmt-s osztálytársam, nem is értettük miért járnak fejlesztőre. Egyik csajnak volt annyi érezhető gondja, hogy így nem beszélt. De ez se nagy dolog. Ma már mindenféle gyerek van, ilyenek miatt csak tényleg a véglény szekálódik
febr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Attól függ, milyen tipusú btm. Ha olyan ami miatt szüksége van az előnyökre, akkor igen, mert az a legjobb neki. Ha viszont nem olyan vészes, akkor LEHET, hogy levetetném, de nem ismerem a helyzetedet, így nem tudom...
febr. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak nézz utána, hogy ahol tovább szeretne tanulni, fogadnak-e btmn-est. Mert van, ahol nem.

De egyébként nem hiszem, hogy foglalkoznak vele, max fejlesztésre kell járnia, ami, ha felesleges, akkor időrablás. (És 7-8. osztályban is időrablás, ha felesleges a btmn státusz.)

febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

BTMN tanulót általában fogadnak a középiskolák, SNI-st viszont kevésbé.

Ahhoz, hogy a felvételin előnnyel járjon, erről külön kell rendelkezni az illetékes bizottságnak és konkrétan beleírni, hogy pontosan milyen kedvezményt kap. Ez lehet plusz idő, mateknál eszközhaszálat, magyarnál a helyesírás értékelése alóli felmentés. De ez teljesen egyedi, hogy kinek mit adnak. A fejlesztés pedig tényleg totál felesleges már ilyenkor a legtöbb esetben. Legalábbis abban a formában, ahogy az iskolák biztosítani tudják.

febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bele van írva a szakvéleménybe a több felkészülési idő és a számológéphasználat, de tudom, hogy felvételin majd kérvényezni kell.

Hivatalosan minden iskola fogad btm-státuszú gyereket, nekem ezt mondták a vizsgálaton. Viszont hallani mindenféle pletykákat, hogy szóbelin direkt lepontozzák őket, hogy ne legyen problémás gyerek az iskolában, nem tudom, hogy ez igaz-e.

Elég rossz a ceruzafogása, lassan és olvashatatlanul ír, ezért gondoltam, hogy a felvételin főleg a fogalmazásnál a több idő előny lehet neki. A fejlesztés valóban egy szenvedés, szerintem fogalmuk sincs már ennyi idős gyerekekkel mit kezdjenek. Óvodában még hasznos volt, de most?

Középiskolában kötelező fejlesztésre járni?

febr. 23. 14:52
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Kötelező fejlesztésre járni! Igazolatlannak számít az is, ha nem jár.
febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

5: A szóbelin sose tudhatod, miért pontoznak le vagy fel valakit, ez nagyon szubjektív. Aki azt állítja, hogy emiatt pontozták le, az sem tudhatja biztosan. De elég sok iskola van, ahol nincs szóbeli, illetve ha jó írásbelit ír, akkor a szóbeli eredménye már alig érvényesül.


6: Hivatalosan igen. Viszont elárulom, hogy a gyakorlatban ez nem jelenik meg, technikailag lehetetlen. Ugyanis a Krétában a fejlesztés délutáni foglalkozásnak számít és nem tanórának. De a fejlesztő hiába írja be az igazolatlant, azt a Kréta az összesítésben nem hozza. Innentől pedig csak az intézmény jóindulatán múlik minden.

febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Általánosban nálunk igazolatlan. De középiskolában tanító ismerősöm mondta, hogy ők nem foglalkoznak vele. Csak furcsának tartottam, de akkor ez nem hivatalos.
febr. 23. 20:56
 9/14 A kérdező kommentje:
Az egyik suliban, amit megjelölnénk van szóbeli. De állítólag csak olyasmiket kérdeznek, hogy miért akar oda menni, meg mit csinál a szabadidejében, szóval nem tantárgyi felvételi. Tényleg nem is értem, hogy erre hogy adnak pontot. Pont emiatt találtam hihetőnek, hogy pl. itt szórják ki a hármas magatartású vagy btm-es gyerekeket.
febr. 23. 20:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Győrben a rendészeti szakközép pl tuti nem vesz fel btmn-est, ezért írtam. (2-es voltam.) Nálatok lehet, hogy felveszik, de inkább kérdezz utána és menj biztosra.
febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!