Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolában hogy kezelik a...

Középiskolában hogy kezelik a btm-es gyerekeket?

Figyelt kérdés

A fiam 7.-es, lenne lehetőség levetetni róla a btm-et, viszont vonakodunk, mert jövőre a felvételin azért ez előnyös lehet.

Középiskolában mennyire gáz a btm? Szóbeli felvételin lehet hátrány? Azt hallottam, hogy középiskolában már nem is kötelező a fejlesztés, ez igaz? Mert az is nagy szenvedés már neki, és szerintem ebben a korban már teljesen felesleges.


febr. 22. 18:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát, furcsának találom egyébként, mert a felvételi lapon nem is kell jelezni, hogy btm-es.

Sni-vel is állami suliba fel kell, hogy vegyék, alapítványi sulik szoktak ellenkezni. Meg esetleg lehet olyan szakmai kitétel, ami miatt nem vesznek fel valakit, pl, diszlexiás nem lehet gyógypedagógus, de ez inkább csak főiskolán gond.

Bercsényi? Most kerestem rá, még sni-vel is felveszik.

febr. 23. 23:07
 12/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent konkrétan a számítógéphasználat? Hogy dolgozatokkor vagy felelésre felkészülésrekor használhatja?
febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Számológéphasználatot írtam, nem számítógépet.

Már ha erre gondolsz. Matek felvételin használhatja, a többiek nem.

Elvileg minden dolgozatnál használhatná a suliban, ahol számolni kell. Ehhez viszont én nem ragaszkodom, mert elkényelmesedik tőle. Középiskolában már mindenki, szóval ott nem is igazán érdekes.

Számítógéphasználatot meg olyan gyerekeknek szoktak kiírni, akiknek nehéz az írás, bár nem tudom, hogy szó szerint így szerepel-e a szakvéleményben, de volt olyan ismerősöm, aki Wordben írhatta meg a magyar érettségit.

febr. 24. 10:57
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, félreolvastam.


Nálunk az egyetemen az egyik szaktársam használhat számítógépet a papírja miatt, csak emiatt vagyok erre kihegyeződve. Kicsit bosszantó, mert így kipuskázza minden zh-ját meg a vizsgákra való felkészülésekkor is csak felkapja az előre megírt vázlatát/szövegét, aztán azt felolvasva megkapja a jó jegyet.

febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!