Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engedi el...

Hány éves kortól engedi el egy átlagos szülő a gyerekét bulizni?

Figyelt kérdés

márc. 29. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Házibuliba, ahol mindenki ismer mindenkit, minket már elengedtek 10 évesen is. 34f
márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Nincs "átlag szülő".

Teljesen szülő függő. Van akit már 10 évesen is elengedtek (lásd, 1-es) és van akit 18 éves kora után se engednek.

Viszont ha mondanom kellene egy számot, akkor szerintem sok szülő kb. 15 éves kornál engedi el a gyerekét.

márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon más egy házibuli vagy iskolai szervezésű buli, mint az hogy egyedül mászkálnak az éjszakában.
márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
76%
Mit nevezünk bulinak? Egy 10 évesekből álló szülinapi buli is lehet buli, ahol gyümilevet szürcsölnek meg fogócskáznak. Ha arra gondolsz h allkohol, party drogok, ismerkedés, szex stb., van egy rossz hírem a gyerekek 99%-a nem akkor megy el egy ilyen buliba amikor a szülő jónak látja, hanem amikor el akar menni. Össze-vissza kamuznak h csak kólázunk meg nem lesznek fiúk stb. Persze minden szülő azt hiszi h az ő gyereke más, ő jó kislány/fiú, mindent elmond, nem rosszalkodik nem szokott durván bulizni aztán kiderül (vagy nem) h már sok mindenen túl van. Sztem 14-től el lehet engedni. Ha valaki pl. tiltja 18 éves kor alatt azzal sokkal többet árt a gyereknek mert sok dolgot nem tapasztal meg időben amiből tanulhatna, illetve jó élmények sorától fosztja meg. Nem tiltani kell, hanem elmagyarázni a határokat.
márc. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

14 évesnek semmi keresnivalója az éjszakában, senki ne mondja hogy normális ha isznak, cigiznek, szórakozóhelyekre járnak olyanok, akik tavaly még általános iskolások voltak.

Természetesen nem a bulizás élményét kell elvenni tőlük hanem mondjuk kialakítani alternatív szórakozási lehetőségeket, ahol nincs alkohol de van felügyelet, ingyen taxi haza. Akár disco, bárok ahol lehet billiárdozni, dartsozni, játéktermek, ifiházak, mindezt alkoholmentesen.

márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hmm lehet én vagyok különleges, de ha én azt mondtam nem rosdzalkodok, akkor az úgx is volt.
márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz buli alatt? 15 évesem van, a barátnőinél szilveszterezhetett másnapig is. Ha a városban mászkálnak, legkésőbb 10-re szeretem, ha hazaér. Most legutóbb pár olyan fiúval mentek vásárolni, akiket csak a barátnője ismert. Itt megkértem, hogy kb. sötétedésre legyen itthon. Szórakozóhelyre nem engedem egyedül, mert amúgyis elég kis gyámoltalan típus.
márc. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz bulizás alatt?


11 éves volt a lányom, mikor átjöttek a barátnői pizsamapartira. 16 éves volt amikor elengedtük Szilveszterkor egy házibuliba az osztálytársához. A házigazda szülők meg átjöttek hozzánk bulizni, így a gyerekek felnőtt nélkül buliztak. 19 évesen érettségizett. Nyáron elment fesztiválozni (én vettem a SZIGET jegyet). Most 25 éves nem szólok bele a szórakozásába.

márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányom kb 17 volt, voltak itt cserediákok, akik mindenképp akartak menni bulizni (kicsit engedékenyebbek voltunk velük, mert tudtuk hogy az egész csapat biztosan együtt marad), be se engedték őket sehová (Bp). Mondjuk a fiam magas, vállas, most 17, ő bejut bárhova, alkoholt is simán tud venni.
márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivós buli akkor 15. Ha csak pizsiparti akkor akár 6évessen is.
márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!