Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Diák munka. Lehet, hogy nem...

Diák munka. Lehet, hogy nem kellett volna?

Figyelt kérdés

Tegnap összeszólalkoztam a fiammal, és mondtam neki, hogy nem mindig gépezni kellene, ha annyira unatkozik, mondjuk kereshetne diákmelót a szünetre.

Estére már talált is munkát.Most meg olyan szarul érzem magam, mondtam neki, ha nem akar ne menjen, de most már örült, hogy van hely.Nem kellett volna engedni?


2010. nov. 4. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha szeretne, akkor miért ne menjen? Különben pedig szerintem egy ilyen egyhetes szünetre simán belefér a gépezés, persze más is kell, de nem föltétlenül munka.
2010. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2010. nov. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmi baja. Ha diákmunkára jelentkezhetett valószínűleg már elmúlt 16. Én is anyu egy ilyen kirohanása után kerestem magamnak munkát, majd egy év múlva el is költöztem otthonról. Igaza volt, attól hogy az anyám még nem kötelessége élete végéig eltartani.


24/L

2010. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
17 éves, szó sincsen arról, hogy ne tartanám el, hanem a barátai mind dolgoztak, és ő mondta mindig, hogy menne ő is.Most, hogy talált munkát, már örült, csak tegnap nekem nem kellett volna beszólnom.Már gondolatban el is költötte a fizetést:)))
2010. nov. 4. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, ez legyen a legnagyobb bajod az életben, nem kell rögtön magadba fordulni, ha mondassz valamit de nem is úgy gondolod. Főleg, hogy evvel "beszólással" semmi rosszat nem mondtál, csak annyit rinyálsz rajta, hogy az már fárasztó... Felnőtt ember létedre hogy bírsz ilyen baromságokon még fennakadni??
2010. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

fura egy szülő vagy


csak basztatni szereted? ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor azért?


- ménem mész dolgozni? talál munkát, jaj most meg mé mész dolgozni


szerinted el lehet rajtad igazodni?


örülj neki, hogy még figyelembe vette amit mondtál neki, és válság idején is talált melót

2010. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha már talált menjen el. én is vtam nyáron dolgozni mert kellett a pénz és legalább nem unatkoztam itthon meg pénzem is lett
2010. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lelkiismeret-furdalásod van, mert a fiadra erőltetted az akaratodat. Pedig valahol erről szól a nevelés. Szerintem nagyon is jót tettél neki. Még a jóléti Amerikában is teljesen normális, hogy fiatal gyerekek diákmunkával keresnek extra zsebpénzt. Nem árt, ha egy kicsit a munka világával is megismerkedik a srác, főleg, ha az alternatíva az egész napos gép előtt ülés lenne. És a saját munkával megkeresett pénzt a legjobb elkölteni :)
2010. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretném ha a 21 éves lányom elmenne egy kicsit dolgozni a "szabad idejében". Hetekig itthon lustul a számítógép előtt.Már nagyon elhízott, itthon sem segít semmit.Én beteg vagyok,kihasznál ha szólók,hogy legalább a tányérját tegye a mosogatógépbe az Apja rám förmed hagyjam békén még dolgozhat életében.A férjem nagyon elkényezteti, nagyot fog az ilyen gyermek csalódni még az életben!Van egy olyan mondás: Az a szülő aki munkára szoktatja gyermekét,az adja a legnagyobb ajándékot!
2013. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!